مراسم افتتاح کتابخانه آیت الله یوسفیان حوزه علمیه خواهران آمل برگزار شد+عکس
6 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل : سرمایه یک عالم کتابخانه او است که بهترین خاطرات و ناگفته های بسیاری راجع به آن وجود دارد که خانواده آیت الله یوسفیان اقدامی ارزشمند و کار خوبی صورت دادند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در مراسم افتتاح کتابخانه آیت الله یوسفیان حوزه علمیه خواهران حضرت فاطمه الزهرا(س) آمل که به مناسبت سالروز اقامه نخستین نماز کشور برگزار شد اظهارداشت: کار خانواده امام جمعه فقید آمل در اهدای کتب این عالم گرانقدر به کتابخانه حوزه علمیه خواهران آمل بسیار زیبا و ارزشمند و جای تقدیر دارد.

امام جمعه آمل تصریح کرد: سرمایه یک عالم کتابخانه او است که بهترین خاطرات و ناگفته های بسیاری راجع به آن وجود دارد که خانواده آیت الله یوسفیان اقدامی ارزشمند و کار خوبی صورت دادند.

وی ادامه داد: آیت الله یوسفیان مردم دار و دلسوز بودند و نسبت به طلاب و عالمان حساسیت خاصی داشتند و حوزه های علمیه مورد محبت خود قرار داده و علاقه بسیاری به طلاب داشتند.

حجت الاسلام مرتضوی خاطرنشان کرد: ترویج سیره علما امری مهم و اساسی است که باید این بزرگواران را از مظلومیت بیرون آوریم و زمینه معرفی بیش از پیش آنان را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: باید بدانیم نیروهای متدین و علما دشمن دارند و عده ای می خواهند مقبولیت این افراد را از میان بردارند که باید وقت بگذاریم تا بتوانیم به نتیجه مطلوب و مورد نظر برسیم.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در این مراسم با بیان این که همه افتخار آمل به فرهنگی بودن آن است، گفت: با افتتاح کتابخانه آیت الله یوسفیان به فضای کتابخانه ای شهرستان اضافه شد که امری گرانقدر و ارزشمند است.

معاون استاندار مازندران افزود: آیت الله یوسفیان استاد گرانقدر و از مقام ارزشمندی برخوردار بودند که باید قدردان چنین بزرگان و علمای والایی باشیم.

وی تصریح کرد: کار فرهنگی و ترویج علوم و معارف دینی بسیار ارزشمند است که امیدواریم این اقدام سیره حسنه ای باشد تا بتوانیم آن را در شهر و کشور ترویج دهیم.

سید قاسم حامدی، مسؤول حوزه علمیه خواهران آمل، افزود اظهارداشت: کتابخانه آیت الله یوسفیان حوزه علمیه خواهران حضرت فاطمه الزهرا(س) آمل به مناسبت سالروز اقامه نخستین نماز کشور پس از پیروی انقلاب اسلامی افتتاح می شود که بسیار ارزشمند و گرانقدر است.

مسؤول حوزه علمیه خواهران آمل ادامه داد: خواهر شهید سید حمیدرضا اسدی خانه خود را هدیه حوزه علمیه کردند که در پنج طبقه است و یک طبقه به کتابخانه اختصاص پیدا می کند و طبقات دیگر برای فعالیت های حوزه علمیه است.

حامدی تصریح کرد: حدود هفت هزار جلد کتاب مرحوم آیت الله یوسفیان امام جمعه فقید آمل به این کتابخانه هدیه شده است که مجموعه ارزشمندی از کتب را در اختیار داریم.

وی ادامه داد: حوزه علمیه خواهران آمل دو کتابخانه دارد که یک کتابخانه در خیابان امام خمینی(ره) با 10 هزار جلد کتاب و دیگری کتابخانه آیت الله یوسفیان است که در آن نیز 10 هزار جلد کتاب وجود دارد که با این وجود براساس میزان کتاب رتبه اول حوزه های علمیه خواهران استان مازندران را دارا هستیم.

مسؤول حوزه علمیه خواهران آمل خاطرنشان کرد: امسال 150 طلبه در حوزه علمیه خواهران داشتیم و بنابر تعهدی که به امام جمعه آمل دادیم این تعداد باید در سال آینده به 300 نفر برسد و این درخواست را داشتیم تا مقطع سطح سه حوزه علمیه را به آمل بیاوریم که تلاش می کنیم زمینه تحقق این امر فراهم شود.

عباس مرزبند، داماد آیت الله یوسفیان تصریح کرد: خانواده آیت الله یوسفیان با افتخار مجموعه آثار مطالعاتی ایشان را که با جان و دل تهیه کردند و با تمام وجود مطالعه داشتند در خدمت فرهنگ این شهر تقدیم کرده است.

مدیر آموزش و پرورش آمل با بیان این که آیت الله یوسفیان ویژگی های ارزشمند و گرانقدری داشته است که همگان نسبت به ایشان آشنایی دارند، گفت: این عالم گرانقدر به لحاظ علمی ثمره حضرات علامه حسن زاده و جوادی آملی بودند.

مرزبند با بیان این که کتاب بهترین دوست انسان است، افزود: اهدای مجموعه کتاب های آیت الله یوسفیان به این کتابخانه سبب شده است تا زمینه ای برای تعالی و ارتقای دانش و معلومات شهروندان آملی فراهم شود.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0