در جلسه ستاد احیای امربه معروف و نهی ازمنکر آمل چه گذشت؟
5 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام مرتضوی : احیای امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه مردم است و هرکس به نوبه خود باید این فریضه واجب را در جامعه عملی کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر گفت: این فریضه الهی باید به عنوان یک ضرورت در جامعه پیاده سازی شود که امری مهم و اساسی است.

وی افزود: اجرایی کردن امر به معروف و نهی از منکر بسیاری از مشکلات موجود در جامعه را رفع می کند که نیاز است تا ستاد این فریضه الهی پرنگ باشد.

امام جمعه آمل با بیان این که در دین مبین اسلام توجه فراوانی به روی انجام فریضه الهی شده است، افزود: آیات و روایت فراوانی در مورد امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد و این نشان از اهمیت این واجب دینی است که باید در راستای تحقق آن کوشا باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی اظهارداشت: احیای امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه مردم است و هرکس به نوبه خود باید این فریضه واجب را در جامعه عملی کند.

وی با اشاره به تصویب قانون جامع حمایت از آمران به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: یادآوری به عنوان نخستین مرحله از اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بسیار با اهمیت بوده و باید فرهنگ سازی و فضاسازی مناسب انجام شود.

وی بر لزوم توجه بیشتر به نشر و گسترش مسائل و برنامه های ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و به ویژه در مدارس و دانشگاه ها تاکید کرد و اظهار داشت: ترویج امربه معروف و نهی از منکر زمینه ساز گسترش خوبی ها در جامعه می شود که باید از همه ظرفیت ها در این مسیر استفاده کنیم.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: برپایی جشن های خیابانی به مناسبت دهه کرامت و میلادباسعادت امام رضا(ع) در شهرستان آمل انجام می شود.

سرهنگ حکمت داج لیری فرمانده سپاه آمل و دبیرستاد احیای امربه معروف و نهی ازمنکر شهرستان آمل با تبیین اهداف کلان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر به عنوان نهادی که در راستای توسعه نظام مند این فرهنگ در جامعه تلاش می کند، گفت: تذکر لسانی، تقویت و نظارت عمومی در تعامل اجتماعی رسالت و ماموریت مهم ستاد است که تشکل های مردمی و گروه های مخاطب خود را دارا است.

وی با بیان اینکه دشمن از طریق ماهواره ها درصدد ترویج فرهنگ غربی در جامعه است، گفت: متاسفانه الگوگیری ما ورزشکاران و هنرمندان هستند که این سیستم کار تغییر پیدا کرد.

دبیرستاد احیای امربه معروف و نهی ازمنکر شهرستان آمل از آموزش ناهیان ازمنکر خبرداد و بیان داشت: درمرحله اول هشتاد نفر به عنوان ناهیان از منکر آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت و برای هر یک از این افراد کارت شناسایی صادر می شود.

علی طالبی دادستان آمل با تاکید بر این که در امر تذکر لسانی باید درچهارچوب قانون حرکت کنیم، گفت: بی حجابی و بدحجابی عناصر مجرمانه قانون است و با گسترش دهندگان این پدیده برخورد می شود.

 وی با اشاره به این که ضرورت دارد معروف شناسایی و در میان مردم فرهنگ سازی شود، افزود: درکنار فرهنگ سازی باید منکر را هم شناسایی کنیم و راهکارهای عملی در خصوص شناخت معروف در حد تذکر باشد.

 طالبی با تاکید بر این که به جای برخورد مقابله ای به دنبال شناخت معروف برتای مردم باشیم، گفت: برای یک فوتبالیست و ورزشکار بنرهای فراوانی می زنیم اما برای تشویق جوان مذهبی و اهل مسجد و نماز کارفرهنگی انجام صورت نمی دهیم.

دادستان آمل تصریح کرد: ضرورت دارد در برابر منکر حساس باشیم و مقابله لازم را صورت دهیم و معروف را نیز شناسایی و معرفی کنیم.

 سرهنگ ولی الله گنجیان مقدم فرمانده انتظامی شهرستان آمل با اشاره به اقدامات صورت گرفته در برخورد با البسه فروشان مبتذل در مغازه ها گفت: در همین رابطه سه باب مغازه پلمپ و پانزده مغازه اخطارکتبی گرفتند که در کلیه بوتیک فروشی ها لباس مبتذل جمع می شود.

وی با اشاره به این که نیروی انتظامی نیازمند حمایت است، افزود: با حمایت های دادستانی و دادگستری با فروشندگان البسه های مبتذل برخورد قانونی می شود.

گنجیان مقدم اظهارداشت: ترویج امربه معروف و نهی از منکر برکات و دستاوردهای ارزشمند و گرانقدری در جامعه دارد که باید در راستای نهادینه سازی آن کوشا باشیم.

حجت الاسلام اسماعیل رمضانی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آمل با بیان این که در تمام مسائل معروف جلوتر از منکر است، گفت: نهی از منکر هزینه ندارد اما در امر به معروف هزینه وجود دارد و تنها معروفی که در آن قرآن کریم به آن توجه شد نماز است.

وی با تاکید بر این که اگر در جامعه معروف را بیشتر کنیم اثرگذاری بسیاری دارد که باید در مسیر ترویج آن کوشا باشیم، افزوأ: سازمان تبلیغات اسلامی ظرفیت های فراوانی دارد که براساس دستورالعمل بیست نفر از نیروهای تحت پوشش باید دوره های آموزشی را فراگیرند و در امر نشر معروف در جامعه به کارگیری شوند.

گفتنی است؛ دراین جلسه روسای ارشاد ، بنیاد شهید و نمایندگان اداره صنعت، معدن و تجارت و آموزش و پرورش به بیان نظرات خود پرداختند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0