مسئله حریم شهر آمل از لحاظ قانونی حل می شود + عکس
5 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
محمودی پاتی اظهارداشت: مسئله حریم شهر آمل از لحاظ قانونی حل می شود که دغدغه ای در این راستا وجود ندارد و در روز 29 تیر نیز فرماندار آمل نامه ای به استاندار مازندران زده و خواستار آن شدند محدوده بخش ها به محدوده شهر آمل زده شود و تجاوزی به حریم آمل صورت نگیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، دکتر فرزین محمودی پاتی، سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران آمل با بیان این که در سال 94 بودجه ای که پیش بینی کردیم حدود 104 میلیارد بود و 94 میلیارد محقق شده است، گفت: در سال 95 نیز بودجه 127 میلیاردی برای شهرداری پیش بینی شده است که تا حال 20 میلیارد محقق شد.

وی با بیان این که شهرداری در هزینه جاری حدود 5 میلیارد در ماه حقوق می دهد اظهارداشت: در سال 94، پروژه بلوار ولایت را داشتیم که با حدود 40 میلیارد تحقق پیدا کرد و در سالجاری به خواست شورا اولویت را روی خیابان امام رضا(ع) قرار دادیم.

محمودی پاتی افزود: 14 میلیارد برای خیابان امام رضا در نظر گرفته شد و 10 میلیارد نیز به اتصالی بلوار بسیج به خیابان امام رضا(ع) اختصاص پیدا کرده است که امیدواریم امسال فازی از این طرح را بازگشایی کنیم و 15 مغازه کار آن در حال اتمام است و 6 مغازه دیگر در حال پرونده سازی می باشد.

سخنگوی شورای شهر آمل با بیان این که ادامه بلوار ولایت را داریم که امیدواریم بخشی از آن را در امسال پیش بریم خاطرنشان کرد: برای بهبود شرایط ترافیکی نسبت به ایجاد کمیته ترافیکی اقدام شد که فعالیت های خوبی در این عرصه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در راستای ارتقای کیفیت محیطی کارهایی را در دستور اقدام قرار دادیم که زیباسازی فلکه 17 شهریور و ایجاد نماها و المان های شهری از آن جمله است و مجسمه آرش کمانگیر در ورودی آمل نصب می شود و تندیس سردار منفرد نیاکی نیز در دست اقدام می باشد.

محمودی پاتی اظهارداشت: طرح همسان سازی تابلوهای درب مغازه ها اجرا شد و ادامه این کار را در خیابان مهدیه و باهنر و اطراف فلکه 17 شهریور ادامه می دهیم و احیای بازار قدیم نیز در دستور کار بوده است.

عضو شورای شهر آمل افزود: ایجاد پارک و تفرجگاه در حاشیه رودخانه هراز با موانعی مواجه شد که در حال انجام است و همراهی کمی از سوی آب منطقه ای وجود دارد و امیدواریم طرح آن تا پایان این دوره شورا تهیه شود.

وی ادامه داد: نورپردازی در بلوارها و درختان میدان قائم انجام شد و با اجرا در خیابان امام رضا(ع) و بلوار مدرس ادامه پیدا می کند و نقاشی های دیواری را داریم که دو هزار متر قرارداد جدید منعقد شده است.

سخنگوی شورای شهر آمل با بیان این که امسال 4 پارک محله ای را محقق می کنیم افزود: 17 معبر اصلی شهر را شناسایی کردیم و در حال کار است که برای آسفالت آن اقدام می شود.

محمودی پاتی با بیان این که با سفر نخست وزیر ژاپن به ایران قرارداد راه اندازی کار نیروگاه زباله سوز توسط شرکت جی جی سی منعقد می شود اظهارداشت: دومنطقه ای کردن شهرداری آمل را انجام دادیم تا خدمات بهتری به شهروندان شکل گیرد و سازوکار آن در حال اقدام است و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری آمل را نیز اجرایی می کنیم.

عضو شورای شهر آمل در ادامه با اشاره به این که هر شهر محدوده قانونی و حریمی دارد که حریم شهر آمل در سال 82 مصوب و محدوده قانونی نیز در سال 72 بوده است، تصریح کرد: شهر آمل در داخل بخش مرکزی قرار دارد که محدوده و حریم آن نیز باید در همین بخش باشد که دو بخش جدید ایجاد شد و کار تحقق آن کارشناسی شده نبوده است.

وی ادامه داد: شهرداری امامزاده عبداله آمد کار قانونی انجام داد اما محدوده بخش کارشناسی نبود و خلا قانونی بود که از سال 92 پیگیر بودیم و نامه نگاری هایی صورت پذیرفته است.

وی افزود: فرمانداری مدیریت شهرستان را دارد و هیچ زمان اعلام نکردند با این بخش ها دچار مشکل شدیم که این بحث را به فرمانداران اعلام کردیم و فرمانداری باید بخواهد این مساله حل شود که دارند همراهی می کنند و انتظار داریم اقدام لازم صورت گیرد.

محمودی پاتی اظهارداشت: مسئله حریم شهر آمل از لحاظ قانونی حل می شود که دغدغه ای در این راستا وجود ندارد و در روز 29 تیر نیز فرماندار آمل نامه ای به استاندار مازندران زده و خواستار آن شدند محدوده بخش ها به محدوده شهر آمل زده شود و تجاوزی به حریم آمل صورت نگیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0