ضرورت راه اندازی بازارچه دائمی عرضه تولیدات زنان سرپرست خانوار
4 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
منفرد: در حوزه اجتماعی دو معضل اعتیاد و طلاق داریم که در این دو مورد اولین و مهم ترین ضربه به زنان و دختران وارد می شود که رفع آن نیازمند عزم جدی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل، در جلسه راه اندازی بازارچه دائمی زنان سرپرست خانوار افزود: نیمی از جمعیت ما را زنان تشکیل می دهند که زنانی خود سرپرست خانوار هستند و بار زندگی بر دوش آنان است و در عمل نشان دادند به لحاظ قابلیت و توانمندی از مردان کم ندارند..

معاون استاندار مازندران تصریح کرد: ما باید نقش خود را در قبال این زنان به درستی ایفا کرده و از این قشر آسیب دیده حمایت های لازم را صورت دهیم.

منفرد بیان داشت: در حوزه اجتماعی دو معضل اعتیاد و طلاق داریم که در این دو مورد اولین و مهم ترین ضربه به زنان و دختران وارد می شود که رفع آن نیازمند عزم جدی است.

فرماندار ویژه آمل اظهارداشت: میزان طلاق در سالجاری حدود 8 درصد کاهش داشته است که بنیان خانواده دارد استحکام بیشتری پیدا می کند اما از هر چهار ازدواج یک مورد طلاق باشد که مصیبت است.

وی ادامه داد: باید زنان نیازمند تحت پوشش قرار گیرند و فضای مناسب ایجاد شود تا آنان قابلیت های خود را ارائه دهند که ایجاد بازارچه عرضه تولیدات می تواند نقطه شروعی باشد.

معاون استاندار مازندران بیان داشت: باید بازار دائمی داشته باشیم تا زنان سرپرست خانوار تولیدات خود را عرضه کنند که و نیاز است تا در نقطه ای قابل دسترس باشد.

نصرت اله حسن زاده، رییس اداره بهزیستی آمل اظهارداشت: زنان توانمندی بسیاری دارند و در بعضی عرصه ها از آقایان توانمندتر هستند.

وی افزود: از طریق وام های خوداشتغالی حمایت هایی را صورت می دهیم که زنان در عرضه فرش،گل و گیاه و فرآورده های خانگی موفق بودند که باید کمک کنیم کد بهداشتی به آنان داده شود.

رییس اداره بهزیستی آمل با بیان این که 400 زن سرپرست خانوار تحت پوشش این اداره داریم که 340 نفر مستمری بگیر هستند ادامه داد: زنان سرپرست خانوار برای عرضه تولیدات خود نیاز به مکانی دارند.

حسن زاده در پایان گفت: آمادگی برگزاری کلاس های آموزشی در زمینه آسیب های اجتماعی را داریم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0