حقوق های نجومی مدیران شایسته جامعه انقلابی نیست + تصاویر نشست بررسی عبرت های جنگ احد در آمل
31 تیر 1395 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام پناهیان : در جنگ احد همه رها کردند و رفتند که این بسیار دشوار است و بعید می دانیم این اتفاق احد در انقلاب ما تکرار شود و مردم از میدان بروند که اوضاع ما خوب است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام علیرضا پناهیان، مشاور رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در نشست بررسی عبرت های جنگ احد و آغاز فعالیت شاخه جوانان هیات رزمندگان اسلام آمل که در آستان مقدس امام زاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد اظهارداشت: آمل شهر معنویت، جهاد و مقاومت است که این شهرسطح معرفتی بالایی دارد و مردم از شخصیت های علمی برجسته این شهر بهره گیری می کنند.

وی افزود: در انتقام از نبرد بدر مشرکان قریش به جامعه اسلامی مدینه النبی حمله انتحاری کردند که در این جنگ یک یورش همه جانبه از قریش و مشرکان مکه به امت اسلامی آورده بودند.

حجت الاسلام پناهیان افزود: در جنگ احد آن هایی ک تنگه را داشته بودند تکلیف خود را به درستی انجام ندادند و طمع جمع آوری غنیمت سبب شد تا دشمن در آن نقطه ضربه خود را بزند.

وی ادامه داد: باید از تاریخ اسلام برای تحلیل مسائل روز استفاده کنیم که عده ای نمی خواهند این امر صورت گیرد که در دوران امام علی(ع) نیز چنین افرادی بودند.

استاد حوزه و دانشگاه اظهارداشت: از فعالان حوزه تاریخ اسلام می خواهیم نسبت به این امر بررسی لازم را داشته باشند که مورد نیاز جامعه بوده و مهجور مانده است.

وی افزود: بخش عمده ای از عترت در خواندن تاریخ اهل بیت معصومین(ع) که باید در این راستا کوشا باشیم و در حوزه های علمیه به تاریخ اسلام توجه بیشتری شود.

مشاور رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: حذف تاریخ اسلام سبب گسترش سکولاریسم در جامعه می شود که علما و روحانیان از سیره پیامبر گرامی اسلام به سبب جبر محیطی فاصله گرفتند و روحانیان باید موعظه نسبت به مدیران داشته و پناهگاهی برای مردم باشند.

وی ادامه داد: اگر تاریخ اسلام را به صورت دقیق مطالعه کنیم رفتار دینی ما بهبود پیدا کرده و زودتر در مسیر سعادت و رستگاری قرار می گیریم که دستاوردهای ارزشمندی در آن وجود دارد.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که جامعه دوقطبی نقشه صهیونیست است، تصریح کرد: صهیونیست ها برای اداره جوامع بشری به دنبال دو قطبی کردن جامعه هستند که مردم دیگر پناهگاهی ندارند.

وی ادامه داد: دو قطب دارد جامعه آمریکا را اداره می کند و نباید اجازه دهیم جامعه ما در این مسیر قرار گیرد و براساس سیاست های صهیونیست گام بردارد.

حجت الاسلام پناهیان با بیان این که حقوق های نجومی مدیران شایسته جامعه انقلابی نیست، افزود: اگر وسط جنگ به دنبال غنیمت باشیم عبرت مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مشاور رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهارداشت: کشتار شیعیان کشمیر و اوضاع منطقه یکی از دلایل این است که هنوز به پیروزی نهایی نرسیدیم و نباید تنگه احد را رها کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: در جنگ احد همه رها کردند و رفتند که این بسیار دشوار است و بعید می دانیم این اتفاق احد در انقلاب ما تکرار شود و مردم از میدان بروند که اوضاع ما خوب است.

وی افزود: ضرورت دارد مطالعه تاریخ اسلام را در برنامه های زندگی خود قرار دهیم که امری مهم است و برکات بسیاری در آن وجود دارد.

حجت الاسلام پناهیان اظهارداشت: قبل ظهور امام زمان(عج) باید ایمان خود را تکمیل کنیم و انسانی که ایمان نداشته باشد امکان دارد به زودی از فضا خارج شود.

مشاور رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: مجالس مذهبی ما را دور اهل بیت معصومین(ع) جمع می کند که امر بسیار برجسته ای است و امام حسین(ع) کمک می کند از جان و مال خود بگذریم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0