مطالبه خبرنگاران در خصوص آگهی های ثبتی پیگیری می شود
31 تیر 1395 ، دیدگاه 0
جاودانی افزود: مدافع رسانه ها و خبرنگاران هستیم و وعده داده شد در قبال آگهی های ثبتی، بیست درصد به خبرنگاران داده شود که این امر صورت نگرفت و وضع موجود برای توسعه رسانه ای خوب است اما باید بررسی داشته و ورود کنیم تا حق خبرنگاران ادا شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، احد جاودانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در نشست مدیران بسیج رسانه مازندران که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار شد افزود: در غرب معتقد هستند علت ظهور تفکر شیعی و بروز انقلاب اسلامی در قیام عاشورا و قوام تفکر نیز در مهدویت و انتظار است.

جاودانی ادامه داد: اصحاب رسانه باید موقعیت و زمان را به درستی بشناسند و ببینیم دشمن بر روی چه چیزی تمرکز دارد که ضرورت دارد ورود کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بیان داشت: اگر واقعه ای مانند عاشورا را به خوبی معرفی کنیم همیشه موفق هستیم که تن به ظلم ندهیم و می توانیم زندگی شرافتمندانه ای داشته باشیم.

وی با بیان این که رسانه ها ویژگی جامعه پاک و سالم را در جامعه ترویج دهند و این مسائل را مطرح کنند، افزود: وقتی این امر به درستی برای مردم تعریف شود می تواند بازخوردهای خوبی در جامعه داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: ضرورت دارد تلاش کنیم تا راه های نفوذ دشمن را شناسایی کرده و آن را ببندیم که رسانه ها باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.

جاودانی با بیان این که ضرورت دارد جامعه را آگاه و همه را همراه کنیم، اظهارداشت: نیاز است ویژگی های خوب جامعه اسلامی به جوانان معرفی و زمینه جذب آنان فراهم شود.

وی با بیان این که کار فرهنگی عشق می خواهد که امر مادی در آن وجود ندارد و نیاز است اثرگذار و جهادی عمل داشته باشیم، افزود: رسانه ها باید زمینه تحول جامعه را ایجاد کنند که ضروری است تلاش های شایسته ای برای داشتن جامعه خوب صورت دهیم.

جاودانی افزود: اصحاب رسانه رسالت سنگینی دارند که باید به جامعه نگاهی واقع بینانه داشته باشیم و صرف شعاردادن کفایت نمی کند که ضرورت دارد جانانه اقدام کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: در حد توان آمادگی کامل را در راستای حمایت از بسیج رسانه و بسیج هنرمندان داریم تا حضور فعال تری داشته باشند.

وی با بیان این که برای بیمه خبرنگاری نظارت صورت می گیرد تا خبرنگاران بیمه شوند و افراد غیر مرتبط از این خدمات استفاده نکنند، گفت: اگر می خواهیم رسانه توسعه پیدا کند باید به اقتصاد رسانه توجه داشته باشیم

جاودانی افزود: مدافع رسانه ها و خبرنگاران هستیم و وعده داده شد در قبال آگهی های ثبتی، بیست درصد به خبرنگاران داده شود که این امر صورت نگرفت و وضع موجود برای توسعه رسانه ای خوب است اما باید بررسی داشته و ورود کنیم تا حق خبرنگاران ادا شود.

جاودانی ادامه داد: مازندران از جمله استان هایی بود که بیشترین تخلف را در حوزه بیمه هنرمندان داشته است که داریم آن را اصلاح می کنیم.

وی اظهارداشت: دوره های آموزش خبرنگاری باید به نحوی شایسته مورد پیگیری قرار گیرد که آن را مورد حمایت قرار می دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بیان داشت: جشنواره مطبوعات و رسانه های مازندران را با هدف ترغیب خبرنگاران برای ارائه آثار بهتر برگزار کردیم که جوایز خوبی را برای آن قرار دادیم.

عباس زارع، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این جلسه افزود: سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که موضوع بیمه را به مدیران رسانه ها واگذار کردیم و اگر سقف مورد نظر را رعایت نکنند از سبدهای حمایتی ارشاد خارج می شوند.

وی تصریح کرد: اولین دوره آموزش خبرنگاری را در ساری برگزار کردیم که آزمون آن هفته آینده برگزار می شود و این امر در شهرستان ها استمرار پیدا می کند.

زارع با بیان این که ساماندهی خانه مطبوعات باید به نحوی شایسته انجام شود، ادامه داد: کارت خبرنگاری از سوی ارشاد صادر نمی شود و تمام فعالیت های رسانه ای باید از سوی سامانه جامع رسانه ای صورت گیرد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهارداشت: خبرنگاران در سامانه جامع رسانه ای ثبت نام کنند که کارت های درجه بندی شده به خبرنگاران داده می شود.

وی افزود: در خصوص آگهی های ثبتی، اداره کل ثبت اسناد تفویض اختیار به پست داشته است که در آینده نزدیک تمام آگهی ها از سوی سامانه جامع توزیع می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0