دیدار مسئولان اداره ورزش و جوانان آمل با امام جمعه دابو و دشت سر+عکس
30 تیر 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو و دشت سر: مرحوم تختی در اذهان عمومی باقی ماند و صاحب سبکی به نام اخلاق شد که زمینه ماندگاری این ورزشکار بزرگ را فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، همزمان با هفته ورزش زورخانه ای و فرهنگ پهلوانی و بسیج ورزشکاران، سرپرست اداره ورزش و جوانان و مسئولان هیئت های ورزشی آمل با امام جمعه دابو و دشت سر دیدار کردند.
حجت الاسلام مهدی تقی زاده امام جمعه دابو و دشت سر با اشاره به هفته ورزش زورخانه ای وفرهنگ پهلوانی و بسیج ورزشکاران گفت: همه پهلوانان خود را یاران امام علی(ع) می دانند و الگوی اخلاقی و شخصیتی پهلوانان راستین این وجود نورانی و گرانقدر است.
وی افزود: نام هر یک از پهلوانان بر تارک تاریخ و تمدن ایرانی می ‌درخشد که در مسیر شرافت اخلاقی، پای ‌بندی به اصول مردانگی و وفای به عهد گام برداشته و اهتمام شایسته ای در مردانگی و بزرگ مردمی دارند.
امام جمعه دابو و دشت سر با بیان این که  در دین مبین اسلام به امر ورزش توجه فراوانی شده است، ادامه داد: امروز شاهد هستیم که در کنار ورزش به مسائل دینی و فرهنگی توجه می شود که ورزشکاران ایرانی به عنوان سمبل فرهنگ اسلام ناب محمدی در میادین ورزشی حضور پیدا می کنند.
حجت الاسلام تقی زاده با تاکید بر این که نابرابری در امر ورزش وجود دارد، بیان داشت: متاسفانه در تمام رشته ها نابرابری وجود دارد که عده ای از ورزشکاران به دلیل عدم توجه مدیران که می توانند در پیشرفت امور ورزش تاثیر گذار باشند در سختی قرار دارند و عده ای ورزشکاران با بستن قراردادهای چند صد میلیونی از بهترین امکانات و رفاه برخوردار هستند.
وی با اشاره به این که توجه به ورزشکاران می تواند در آینده ورزش اثرگذاری داشته باشد، افزود: متاسفانه ورزشکارانی هستند که در بستر بیماری قرار دارند و کسی به سراغ آن ها نمی رود.
امام جمعه دابو و دشت سر اظهارداشت: مرحوم تختی در اذهان عمومی باقی ماند و صاحب سبکی به نام اخلاق شد که زمینه ماندگاری این ورزشکار بزرگ را فراهم کرد.
وی با اشاره به توانمندی دو بخش دابو و دشت سر با وجود پهلوانان و ورزشکارانی که در میادین ورزشی جهان خوش می درخشند، گفت: متاسفانه با وجود داشتن این ظرفیت ها جوانان ما از کمترین امکانات اولیه محروم هستند.
حجت الاسلام تقی زاده ادامه داد: ضرورت دارد به وعده ای که می دهیم عمل کنیم و نخبه پروری را در سرلوحه کاری خود قرار دهیم تا در مسابقات جهانی حضوری پررنگ داشته باشیم.
وی ازمردم دو بخش دابودشت و دشت سر درخواست کرد تا در ترویج وقف ورزش کوشا بوده و اهتمام شایسته ای داشته باشند.
ناصر نصری شاهاندشت، سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل با تبریک هفته ورزش زورخانه ای و فرهنگ پهلوانی و بسیج ورزشکاران گفت: پهلوانان ایرانی بزرگ‌ ترین قهرمانان و شخصیت‌های مهم و هر یک به واقع مظهر فضایل والای اخلاقی هستند.
وی افزود: پهلوانانی که نه فقط شجاع و دلیرند بلکه از هوش، خرد و فرهنگ نیز بسیار نیز بهره دارند که مایه افتخارات ارزشمندی برای ما هستند.
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل ادامه داد: در روزگار ما پهلوانانی مانند جهان پهلوان غلامرضا تختی نماد ورزش ایران و ماندگار در تاریخ ایران است که توانست در سایه پهلوانی ماندگار شود.
نصری با اشاره به این که در این دو بخش پهلوانان و قهرمانانی در تمام رشته های ورزشی وجود دارند که مایه افتخار و مباهات شهرستان هستند، گفت: در صورتی که بخشداری و شهرداری دابودشت زمین و یا مکانی را در اختیارما دهند نمایندگی ورزش و جوانان را راه اندازی می کنیم.
وی ادامه داد: تاکنون در 13 روستا دو بخش دابو و دشت سر زمین روباز ورزشی با حمایت های نماینده مردم آمل در مجلس آماده و تجهیز شد و در اختیار اهالی و جوانان قرار گرفته است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0