نشست خبری دومین جشنواره فرهنگی هنری تی تی آمل برگزار شد +عکس
28 تیر 1395 ، دیدگاه 0
محمدی : بزرگترین رویداد فرهنگی هنری شهرستان آمل در 5 رشته هنری و با حضور هزار هنرمند برگزار می شود.

به کزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، محمد محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل باتفاق دکتر مسعود تسلیمی نائب رئیس شورای شهر آمل در نشست خبری برگزاری دومین جشنواره فرهنگی هنری تی تی اظهارداشت: بزرگترین رویداد فرهنگی هنری شهرستان آمل در 5 رشته هنری و با حضور هزار هنرمند برگزار می شود.
وی با بیان اینکه در مازندران کمتر شاهد چنین اتفاق بزرگ هنری هستیم افزود: تاکنون جمعا 1315 اثر در رشته های هنرهای تجسمی، موسیقی، پاپ ، عکاسی، ادبیات و شعر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل تاکید کرد: کلیه آثار راه یافته به جشنواره توسط داوران ممتاز آملی که دستی در فرهنگ و هنر دارند مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 محمدی با اشاره به اینکه متاسفانه عده ای با پخش مطالبی درصدد کم رنگ جلوه دادن این جشنواره هستند ادامه داد: برای برگزاری چنین جشنواره ای حداقل به 100میلیون تومان نیازمی باشد در حالی که در دوره اول و دوم این رقم 30 میلیون تومان می باشد.
 وی با قدردانی از همت والای همه هنرمندان و علاقمندان به فرهنگ و هنر شهرستان عنوان داشت: قطعا این عزیزان بدون هیچ چشمداشتی برای ارتقای فرهنگ و هنر شهرستان تلاش می کنند.
محمدی اشاره کرد: ما هیچ ادعایی نداریم که برگزاری چنین جشنواره های بی عیب و نقص نباشد ولی دوست داریم که برای بهتر برگزارشدن در سالهای آتی این نواقص به ما اعلام شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل با قدردانی از حمایت ها و همکاری شورای اسلامی شهر، شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان آمل که در برگزاری این جشنواره اهتمام دارند گفت: متاسفانه در برگزاری چنین جشنواره هایی و با این کیفیت ردیف بودجه خاصی را نداریم.
 محمدی اظهارداشت: در هر سال یگ گروه هنری به بخش جشنواره اضافه می شود که امیدواریم که در سالهای آتی گروه فیلم و رسانه را به جشنواره اضافه کنیم.
 وی با بیان اینکه این جشنواره شهرستانی و با هدف شناسایی استعدادها و توانمندی های علاقه مندان به رشته های مختلف فرهنگی و هنری در این شهرستان صورت می گیرد یادآورشد: برگزاری این جشنواره ها باعث رشد و ارتقای فرهنگ و هنر در سطح شهرستان به جشنواره های منطقه ای و ملی خواهد شد.
محمدی با اشاره به اینکه جشنواره از ٢٨ تیر آغاز و تا ششم مرداد ادامه می یابد گفت: در بخش تئاتر پنج اثر در روزهای ٢٨ تیر تا اول مرداد ماه هر شب از ساعت ٢٠ در سالن آمفی تئاتر مجمتع فرهنگی و هنری ولی عصر(عج) به نمایش گذاشته خواهد شد، در رشته موسیقی ١٦ موسسه موسیقی آمل شرکت کردند که اجراها از ٣ تا٥ مرداد هر شب در محوطه هتل شهرداری آمل، در رشته عکس از ساعت ١٦ تا ٢٠ عصر در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) آمل، بخش همایش شعر و ادب و داستان روزهای ٢٨ تا ٣١ تیر ماه و  از ساعت ١٧ تا ٢٠ عصر در سالن اجتماعات مجمتع فرهنگی ولی عصر(عج) ، نمایشگاه هنرهای تجسمی همه روز در زمان برگزاری جشنواره عصرها در چهار نگارخانه و آموزشگاه این شهرستان برپا می شود.
دکتر مسعود تسلیمی نائب رئیس شورای شهر آمل با بیان اینکه نگاه شورا نگاه فرهنگی می باشد گفت: تمام تلاش اعضای شورای شهر بر این است که بهتر درعرصه اشاعه فرهنگ ورود پیداکنند ولی از نظر قانونی خلاء ردیف بودجه برای اینگونه فعالیت ها داریم.
 وی با اشاره به پیگیری برای راه اندازی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری آمل افزود: این موضوع در دستورکار شورا و شهرداری قراردارد تا بتوانیم با راه اندازی این سازمان خلاء اعتبارات در بخش فرهنگی را تامین کنیم.
 نائب رئیس شورای شهرآمل با قدردانی از حضور حماسی مردم در یادواره شهدای شهرستان آمل بیان داشت: قطعا اینگونه حضورها سبب دلگرمی مسئولین برای اجرای کارهای بزرگتر خواهد بود.
 در این نشست کلیه روسای گروهای فرهنگی و هنری برنامه خود را اعلام کردند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0