تشکیل ستاد شهرستانی بزرگداشت روز خبرنگار در آمل / آمادگی آمل برای برگزاری مراسم روز خبرنگار مازندران
26 تیر 1395 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل از تشکیل ستاد شهرستانی مراسم بزرگداشت روز خبرنگار خبرداد و افزود: باید در مراسم روز خبرنگار خواسته ها و مطالبات خبرنگاران مطرح شود که در مسائل مختلف دارای مشکل هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در جلسه ستاد شهرستانی بزرگداشت روز خبرنگار آمل افزود: خبرنگاران در طول سال فعالیت های شهرستان را منعکس می کنند و نقش بی بدیلی در ارائه فعالیت های دولت و نظام دارند.

معاون استاندار مازندران افزود: نه یک روز و یک هفته بلکه باید همواره قدردان خبرنگاران و اصحاب رسانه باشیم که فعالیت های ارزشمندی صورت می دهند.

منفرد با بیان این که خبرنگاران بسترهای لازم برای انعکاس فعالیت ها را صورت می دهند که نبود این عزیزان به چشم می آید، گفت: ارتباط نزدیکی با خبرنگاران داریم و تلاش های خوبی صورت می دهند که باید مراسم تجلیلی در جایگاه این عزیزان برگزار شود.

منفرد از آمادگی شهرستان آمل برای برگزاری مراسم بزرگداشت روز خبرنگار مازندران خبرداد و خاطرنشان کرد: درخواست این امر را به مسئولان استانی دادیم که امیدواریم محقق شود تا بتوانیم مراسم تجلیل استانی را در آمل داشته باشیم.

فرماندار ویژه آمل از تشکیل ستاد شهرستانی مراسم بزرگداشت روز خبرنگار خبرداد و افزود: باید در مراسم روز خبرنگار خواسته ها و مطالبات خبرنگاران مطرح شود که در مسائل مختلف دارای مشکل هستند.

منفرد افزود: شغل خبرنگاری از مشاغل سخت و زیان آور است که زمان و جغرافیا نمی شناسد و چیزی جلودار کار این عزیزان نیست.

محمد محمدی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل در این جلسه افزود: چند سالی است مراسم روز خبرنگار در آمل به صورت هفته خبرنگار برگزار می شود.

وی تصریح کرد: خبرنگاران مشکلات بسیاری دارند که باید در زمانی مانند روز خبرنگار بیان شود و تلاش مسئولان در راستای رسیدگی آن باشد.

محمدی خاطرنشان کرد: ساماندهی خبرنگاران آمل حدود یک ماه است با همکاری دفتر خانه مطبوعات و انجمن صنفی خبرنگاران آغاز شده است که خبرنگاران تا 31 تیر زمان دارند آثار سه ماهه خود را ارائه دهند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل ادامه داد: در این ساماندهی خبرنگاران به سه دسته فعال، نیمه فعال و غیر فعال تقسیم می شوند و سایت ها نیز باید مجوز مکتوب خود از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بیاورند.

محمدی ادامه داد: اسامی رسانه ها و خبرنگاران پس از ساماندهی در اختیار فرمانداری و ادارات قرار می گیرد که هر 6 ماه لیست جدیدی ارائه می شود.

وی تصریح کرد: فضاهای تلگرام و اینستاگرام مشکلاتی ایجاد کرده است که مربوط به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نبوده و در حوزه پلیس فتا است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل ادامه داد: عده ای برای خودشان کانال باز کردند و خود را خبرنگاران می دانند که چنین چیزی را قبول نداریم.

وی در پایان بیان داشت: درخواست داریم تا نشست مشترک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه مطبوعات و انجمن صنفی خبرنگاران صورت گرفته و مصوبات آن در دستور کار ستاد شهرستانی قرار گیرد.

حسین احسانی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل افزود: خبر و اطلاعات نقش مهمی در جهان امروز دارد و رسانه ها می توانند فاصله حکومت و مردم را تعریف کنند و خبرنگاران نقش بی بدیل و غیرقابل انکاری دارند که تلاش ها و خدمات دولت را اطلاع رسانی می کنند.

احسانی اظهارداشت: همه تلاش ها باید صورت گیرد تا مراسم روز خبرنگار به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است برگزار شود.

حمیدرضا سلطانی، رییس مخابرات آمل افزود: خبرنگاران با تمام توان و صداقت فعالیت های ارزشمندی صورت می دهند که اگر خبرنگاران نبودند عملکرد دولت و دستگاههای نظام به گوش مردم نمی رسید.

وی بیان داشت: ما خودمان را از قشر خبرنگار می دانیم و امیدواریم خدمات ارتباطی بهتری ارائه دهیم تا خبرنگاران در انجام فعالیت های خود به بهترین نحو عمل کنند.

محمدرضا شیدفر، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمل افزود: خبرنگاران فعالی داریم که در حوزه این اداره تلاش های ارزشمندی برای ما صورت می دهند و در حد توان تلاش می کنیم حمایت های لازم را از خبرنگاران داشته باشیم و امیدواریم سفرهای یک روزه خبرنگاران و مسئولان انجام شود.

جمشید نیکزاد، رییس هلال احمر آمل گفت: خبرنگاران آمل دوره کمک های اولیه را سپری کردند و با دریافت مدرک امدادگر هستند.

وی با بیان این که خبرنگاران در صحنه ها و حوادث همراه ما حضور داشته و تلاش های خوبی دارند، گفت: در صورت نیاز به درمان و توانبخشی آمادگی داریم تا امکانات هلال احمر را به صورت رایگان در اختیار خبرنگاران قرار دهیم و تور یک روزه جنگل نوردی را برای خبرنگاران در منطقه الیمستان صورت می دهیم.

یحیی عسگری پور، بخشدار امام زاده عبداله افزود: خبرنگاران سختی های بسیاری دارند که 364 روز در خدمت مدیران هستند و باید یک روز خبرنگار را به درستی برای این عزیزان گرامی بداریم و خبرنگاران همراه و همگامی داریم که باید به درستی قدردان این عزیزان باشیم.

چنگیز فروزان، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل افزود: خبرنگاران در خط مقدم امور حضور دارند و به نظر ما هر روز به عنوان روز خبرنگار است که براساس وظیفه تلاش می کنیم در مراسم تجلیل از خبرنگاران به نحوی شایسته کوشا باشیم.

سرهنگ اسماعیلی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی آمل بیان داشت: خبرنگاران تعامل خوبی با نیروی انتظامی دارند که این عزیزان را به عنوان بازوان خود در پیشگیری از جرم می دانیم و هشدارهای انتظامی از سوی اصحاب رسانه برای مردم منتشر می شود که تلاش های بسیاری دارند.

نعمت قربانی، رییس انجمن صنفی خبرنگاران آمل افزود: خبرنگاران تلاش های بسیاری دارند و بی منت فعالیت می کنند و به عشق کار و مردم حضور دارند که وقتی ستاد شهرستانی تشکیل می شود باید حق خبرنگاران به درستی ادا شود و مقام خبرنگاران حفظ شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0