مطالبات معوق200 میلیارد ریالی از کارخانجات و سازمانهای آمل
26 تیر 1395 ، دیدگاه 0
علیرضا اخوان : تعداد 50 هزار نفر بیمه شده اصلی و 74 هزار نفر بیمه شده تبعی که در مجموع 124 هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی شعبه یک آمل قرار دارند

علیرضا اخوان رئیس تامین اجتماعی شعبه یک آمل در گفتگو با کمال نیوز با اشاره به اینکه تامین اجتماعی 18 نوع خدمات به جامعه هدف خود ارائه می دهد گفت: خدمات حمایتی و درمانی بیمه شدگان، انواع تعهدات کوتاه مدت اعم از غرامت دستمزد ایام بیماری، بارداری، هزینه پرداخت آروتز و پروتز، هزینه ازدواج، هزینه کفن و دفن، هزینه سفر و اقامت بیمار و همراه ، مقرری بگیران بیمه بیکاری، احراز کفالت والدین بیمه شده ، دفترچه بیمه درمانی و دیگر امور از خدمات سازمان می باشد.

وی با بیان اینکه تعداد 50 هزار نفر بیمه شده اصلی و 74 هزار نفر بیمه شده تبعی که در مجموع 124 هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی شعبه یک آمل قرار دارند افزود: تعداد 9 هزار و یکصد نفر مستمری بگیر اعم از بازنشسته ، ازکارافتاده و بازمانده از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردارهستند.

رئیس تامین اجتماعی شعبه یک آمل با اشاره به مطالبات معوق 200میلیارد ریالی از کارخانجات و سازمانهای آمل ادامه داد: ماهانه 10500 دفترچه جهت بیمه شدگان و مستمری بگیران و افراد تحت پوشش صادر می شود.

 اخوان عنوان داشت: در سال 94 اسناد صادره بابت تعهدات کوتاه مدت اعم از بیماری، پاداش، ازدواج، هزینه سفر، هزینه کفن و دفن و هزینه آروتز و پروتز به تعداد 22841 سند مجموعا مبالغ پرداختی 192 میلیارد ریال بوده است.

وی در خصوص پرداخت بیمه بیکاری در شهرستان آمل اظهارداشت: تعداد افراد تحت پوشش بیمه بیکاری حدود 1200 نفر می باشد که به دلیل افزایش بیکاری، مشکلات اقتصادی، کارگاهها و کارخانه های بحران دار و ورشکسته و اتمام قراردادهای کار شاهد اضافه شدن کارگران به لیست گرفتن بیمه بیکاری هستیم.

رئیس تامین اجتماعی شعبه یک آمل با اشاره به وجود تعداد 1932 نفر به عنوان بیمه شدگان کارگران ساختمانی از افتتاح بیمه کارگزاری تامین اجتماعی در شهرستان درسال گذشته خبرداد و گفت: برای ارائه خدمات بهتری بیمه ای صدور و تعیین اعتبار دفترچه های درمانی، پرداخت کمک هزینه های مختلف، دریافت مکتوب درخواست بیمه شدن افراد شهری و روستائی، دریافت حق بیمه با نرخ های مختلف و ارائه 18 نوع خدمات به جامعه هدف به کارگزاری تامین اجتماعی برون سپاری شد که درجهت تکریم ارباب رجوع گامهایی برداشته شود.

 اخوان در پایان تاکید کرد: هم اکنون سازمان تامین اجتماعی تا تاریخ 27 شهریور 95 جهت کارفرمایان خوش حساب کارگاه های تولیدی صنعتی و معدنی با دریافت درخواست کتبی نسبت به بخشودگی جرائم بدهی های بیمه ای به میزان صددرصد جرائم  اقدام می نماید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0