مراسم افتتاح دهمین دوره مسابقات قهرمانی شوتوکان کاراته JSKA بانوان کشور در آمل برگزار شد+عکس
25 تیر 1395 ، دیدگاه 0
حضور بیش از یک هزار و 500 کاراته کا از سراسر کشور در بخش بانوان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مراسم افتتاح دهمین دوره مسابقات قهرمانی شوتوکان کاراته JSKA بانوان کشور با یادمان شهدای مدافع حرم و با حضور مسئولان سبک شوتوکان کاراته کشور، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس، رییس هیئت کاراته مازندران، مسئولان شهری و دانشگاهی در دانشگاه غیرانتفاعی شمال آمل برگزار شد.

ناصر نصری، سرپرست اداره ورزش و جوانان آمل با بیان این که از 29 استان کشور در این مسابقات حضور پیدا کردند که افتخار میزبانی را داریم، گفت: از برگزار کنندگان این دوره از مسابقات کمال قدردانی را داریم که تلاش بی وقفه ای صورت گرفت.

وی اظهارداشت: رویدادهای ورزشی نمادی از همدلی در عرصه ورزش است که با رقابت سالم سبب توسعه ورزش و نزدیکی افکار می شود و ورزش زنان نقش ویژه ای در تعالی جامعه دارد.

نصری افزود: شهرستان آمل دارای ظرفیت بالایی در عرصه ورزش است که شاهد افتخارآفرینی ورزشکاران شهرمان در عرصه های المپیک، جهانی و آسیایی هستیم.

علی سلطانی، رییس هیئت کاراته مازندران افزود: مراسمی در جایگاه کاراته کاهای ما برگزار شده است که از کلیه برگزارکنندگان کمال سپاس و قدردانی را داریم.

وی افزود: هماهنگی های خوبی صورت گرفت تا این دوره از مسابقات به نحوی شایسته برگزار شود و بتوانیم به بهترین نحو ممکن میزبانی داشته باشیم.

سلطانی خاطرنشان کرد: در سال گذشته اولین مدال طلای جهانی را تیم کاراته ایران توسط خانم زهره برزگر از مازندران کسب کرد و مازندرانی ها در مسابقات بین المللی نیز خوش درخشیدند.

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی افزود: مقدم ورزشکاران، اساتید، داوران و همراهان از 29 استان کشور را در این دوره از مسابقات گرامی می داریم که این مسابقات در جهت اعتلای ورزش کشور است و نام زیبای شهدای مدافع حرم نیز برای آن گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: در بخش ورزش استعدادهای فراوانی در مازندران و کشور داریم که باید حمایت های لازم از این عزیزان صورت گیرد.

یوسفیان ملا افزود: استعدادهای فراوانی از جمله بخش ورزش، کشور را ترک کردند که چرا باید این اتفاقات صورت گیرد و ضرورت دارد تدابیر اساسی در این خصوص اندیشیده شود.

نماینده مردم آمل در مجلس خاطرنشان کرد: نیاز است استعدادها در کشور مدیریت شود که استعدادهای قابل شکوفایی داریم و در جلسه ای که با وزیر ورزش و جوانان داشتیم بیان کردند می توانیم بسیاری از ورزشکاران را که به دلیل نبود محیط رشد از کشور رفتند را برگردانیم.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: حساب عده ای از افراد جدا است اما عده ای مساله ای نداشتند نباید کاری کنیم استعدادهای خود را بگذارند و بروند و امیدواریم روزی همه ایرانیان صاحب استعداد و علاقمند به کشور بازگردند.

وی ادامه داد: ضرورت دارد نگاه ویژه ای به ورزش بانوان صورت گیرد و دولت نیز در این عرصه گام های خوبی بردارد و توجه های شایسته ای انجام دهد.

زهرا کیانی، نماینده سبک شوتوکان کاراته JSKA بانوان مازندران در گفتگو با خبرنگار ما گفت: دراین مسابقات کاراته کاها در رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید و بزرگسالان و در دو رشته کاتا وکومیته انفرادی و کاتای تیمی با هم رقابت می کنند.

کیانی افزود: استان های تهران ، فارس و مازندران بیشترین تعداد شرکت کننده در این مسابقات دارند.

وی حضور بیش از یک هزار و 500 کاراته کا از سراسر کشور در بخش بانوان را بی سابقه خواند وادامه داد: تاکنون این شمار کاراته کا در مسابقات کشوری سابقه نداشته است.

کیانی سطح برگزاری این مسابقات و حضور کاراته کاهای مطرح سبک شوتوکان استانهای کشور را در این مسابقات قابل قبول خواند و اضافه کرد: از سوی کمیته فنی برگزاری این مسابقات، نفرات برتر هر وزن دو رده سنی جوانان و امید و بزرگسالان به مسابقات بین المللی کاراته آزرم کشور ترکیه اعزام خواهند شد.

گفتنی است؛ در این مراسم از فعالان برگزاری دهمین دوره مسابقات قهرمانی شوتوکان کاراته JSKA بانوان کشور در آمل قدردانی بعمل آمد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0