بعضی از حرکت ها در مقام مردم آمل نیست / خانواده های شهدا در بدترین وضعیت به سر می برند
25 تیر 1395 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام مرتضوی افزود: بعضی از حرکت ها در مقام مردم آمل نیست که در مراسم های ختم دست زده شده و از آلات موسیقی استفاده شود که باید این امور را ساماندهی کنیم.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل امروز در خطبه های نمازجمعه آمل اظهارداشت: تقوا بهترین عمل نزد حضرت حق است که امیدداریم به تقوای دنیوی و اخروی دست پیدا کنیم.

وی افزود: تقوامحوری زندگی انسان را در مسیر خوبی ها قرار می دهد که این امر ارزنده سرلوحه دعوت همه پیامبران الهی است که باید آن را در وجودمان تقویت کنیم.

امام جمعه آمل ادامه داد: عده ای نان به نرخ روز می خورند و افرادی مانند طلحه و زبیر که نتوانستند به اهداف و خواسته های خود برسند جنگ جمل به راه انداختند و همه ایمان را پشت کردند.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که ایمان مستقر ایمان ثابتی است که اگر انسان را قطعه قطعه کنند از مسیر خود دست نمی کشد، تصریح کرد: امام راحل براساس حقیقت ایمان در برابر دنیا قد علم کرده و ایستادگی داشته است.

وی اظهارداشت: اگر ایمان نباشد تزلزل و دگرگونی در انسان ایجاد می شود که کلمه ایمان قریب به 850 بار در قرآن کریم آمده است و نیاز است از آن بهره گیری داشته باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: نباید غیبت، تهمت، منیت و خود بزرگ بینی در جامعه گسترش پیدا کند و ضروری است تا ایمان را به بهترین نحو ممکن و آن گونه شایسته است درک کنیم که بزرگان دینی در این امور دقت نظر بسیاری داشتند.

امام جمعه آمل با بیان این نیاز است ایمان، تقوا و گذشت را در وجود خود تقویت کنیم که بدی را با ایمان و تواضع جواب می دهند، گفت: امروز متاسفانه همیشه ذره بین را گرفتیم تا بدی های دیگران را ببینیم و آنان را رسوا کنیم که بدترین عمل است.

وی افزود: یادواره 1043 شهید شهرستان آمل و سالگرد شهید سلطانی برگزار شده است که از همه عزیزان و فعالان در برگزاری این مجلس معنوی قدردانی می کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: بعضی از حرکت ها در مقام مردم آمل نیست که در مراسم های ختم دست زده شده و از آلات موسیقی استفاده شود که باید این امور را ساماندهی کنیم.

امام جمعه آمل با بیان این که راهپیمایی حجاب و عفاف به زیبایی برگزار شده است که خواهران سنگ تمام گذاشتند، گفت: ما باید فرهنگ سازی ترویج احکام و تعالیم والای دینی و فرهنگ حجاب و عفاف را داشته باشیم و در این عرصه به درستی گام برداریم.

وی تصریح کرد: آمل روحانیت گرانقدری در سراسر کشور و قم دارد که باید برنامه ریزی کنیم از ظرفیت های این عزیزان در ترویج اندیشه ها و احکام  دینی استفاده های لازم را صورت دهیم که ضرورتی اساسی است.

حجت الاسلام مرتضوی اظهارداشت: در آستانه ماه محرم قرار داریم که باید شور جوانان را تبدیل به شعور کنیم و جوانی که به عشق امام حسین(ع) ساعت ها عزاداری می کند ضروری است تا زمینه خواندن نماز اول وقت او را فراهم کنیم.

امام جمعه آمل با بیان این که شورای نگهبان ضامن اسلامی و انقلابی ماندن کشور است، گفت: در تمام دنیا فیلترهایی وجود دارد که راحت ترین آن را ما در کشورمان به عنوان شورای نگهبان داریم.

وی افزود: شورای نگهبان باید به وظیفه قانونی خود عمل کند و زمانی می بینیم دشمن نوک پیکان خود را بر بروی نهادی قرار می دهد بدانید آن نقطه گلوگاه دین است.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که خانواده های شهدا و ایثارگران در بدترین وضعیت به سر می برند، گفت: بعضی از این خانواده های عزیز در اقل زندگی خود ماندند که این ها درد جامعه است و باید برای خانواده های شهدا و ایثارگران گام های ارزنده ای برداشته شود.

امام جمعه آمل با اشاره به این که بهزیستی مشغول خدمت رسانی به جامعه هدف خود است، بیان داشت: باید دست بهزیستی را در خدمت رسانی بگیریم که برکات ارزشمندی دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0