ضرورت بهره گیری از فرصت ها در راستای توسعه گردشگری و رونق اقتصادی بخش لاریجان
23 تیر 1395 ، دیدگاه 2
بخشدار لاریجان : دهیاران در روستاها را به عنوان بخشدار آن منطقه می دانیم که باید ورود خوبی در عرصه مسائل مختلف داشته باشند و در عرصه گردشگری و محیط زیست به نحوی شایسته وارد شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، رضا مقدم، بخشدار لاریجان در نشست با دهیاران لاریجان اظهارداشت: دهیاران و شوراهای اسلامی می توانند از ظرفیت های مردم توانمند و خیرین استفاده خوبی داشته باشند تا افراد بی بضاعت در بخش نداشته باشیم و حمایت های شایسته ای از آنان صورت گیرد.

وی افزود: از دهیاران می خواهیم افراد نیازمند در روستاها را شناسایی کرده و برای رفع مشکلات آنان اقدامات لازم را صورت دهند تا منطقه لاریجان با داشتن مردمانی بزرگ و قدمتی دیرینه شاهد افراد بی بضاعت نباشد.

مقدم با بیان این که جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز امری مهم و اساسی است، بیان داشت: دهیاران پیگیری های لازم را داشته باشند تا در زمین های ملی، منابع طبیعی و خارج از بافت نباید ساخت و سازی صورت گیرد که چهره لاریجان زیبا را خراب کند.

بخشدار لاریجان با اشاره به این که تمام ساخت و سازها باید در چهارچوب قانون صورت گیرد، خاطرنشان کرد: دهیاران اگر ساخت و سازهای غیرمجاز دیدند به بخشداری اعلام کنند تا جلوی آن را بگیریم و برای ما فرقی نمی کند هرکسی باشد بر طبق قانون عمل می کنیم.

وی ادامه داد: در ورودی هر روستا تابلوی معرفی آن نصب شود و اطلاعات لازم جمعیتی، زیارتی و سیاحتی در آن نوشته شود که زمینه جذب مسافران و توریست را فراهم می کند که همراه آن رونق اقتصادی ایجاد می شود.

مقدم تصریح کرد: در طول سال تردد بسیاری در بخش لاریجان صورت می گیرد که باید از این امر در راستای رونق اقتصادی استفاده کنیم و بهره برداری شایسته ای داشته باشیم.

بخشدار لاریجان افزود: دهیاران در روستاها را به عنوان بخشدار آن منطقه می دانیم که باید ورود خوبی در عرصه مسائل مختلف داشته باشند و در عرصه گردشگری و محیط زیست به نحوی شایسته وارد شوند.

وی ادامه داد: ما کوه و رودخانه زیبای هراز را داریم که می توانیم از این ظرفیت ها برای ایجاد منطقه گردشگری استفاده کنیم که زمینه ای برای درآمدزایی و اشتغال می شود و تلاش می کنیم بسترسازی لازم را در این عرصه صورت دهیم.

مقدم افزود: ضرورت دارد بر پروژه های عمرانی روستایی سرعت داده شود که اگر مشکلی وجود دارد اعلام شود تا پیگیری های لازم را صورت دهیم.

بخشدار لاریجان ادامه داد: امنیت امری مهم و اساسی است که در کشور ما امنیت کامل به برکت خون شهدا و آرمان های امام و رهبری و جانفشانی های رزمندگان و بسیجیان ما که در داخل و خارج از کشور مشغول تلاش و فداکاری هستند وجود دارد و با افرادی که اگر در منطقه به دنبال قدرت طلبی هستند برخورد می کنیم.

وی اظهارداشت: کشاورزان بخش با مسائلی مانند سرمازدگی مواجه می شوند که از سوی دهیاری ها به ما معرفی شوند تا زمینه اعطای تسهیلات لازم به آنان صورت گرفته و فکری به حالشان شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   2

  1. رحمان

    رحمان

    درود بر لاریجان امیدارم برای توسعه لاریجان کارهای ارزشمندی انجام شود

  2. فرزاد حق بین

    فرزاد حق بین

    انتخاب بجا و شایسته حضرتعالی را تبریک عرض نموده و از خداوند منان توفیق روزافزون برای شما بزرگوار را مسئلت دارم. ان شاء الله که خدمتگزار خوبی برای مردم شریف و ولایتمدار بخش لاریجان باشید.