استاندار مازندران در نشست مديران مسئول روزنامه هاي مازندران؛+عکس
22 تیر 1395 ، دیدگاه 0

کمال نیوز : مقام عالي دولت در استان در اين نشست افزود: اعتقاد دارم كه به كمك رسانه ها براي توسعه استان نيازمنديم و در اين راستا بايد مشكلات صنفي و موانع كاري رسانه ها مرتفع شود تا به رسالت اصلي خود بپردازند.

 در نشست استاندار مازندران با مديران مسئول روزنامه هاي استان، مسائل و مشكلات نشريات مكتوب مورد بحث و بررسي قرار گرفت .

استاندار مازندران در نشست مديران مسئول روزنامه هاي مازندران گفت: روزنامه ها و رسانه ها زيرساخت توسعه هستند.

به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار در اين نشست نقش رسانه ها را در توسعه همه جانبه استان بسيار مهم خواند و گفت : نقد منصفانه ، عالمانه ومشفقانه در حقيقت كمك به مديريت استان است و ما از انتقاد سازنده استقبال مي كنيم .

استاندار ادامه داد: از هيچ رسانه اي گلايه اي نداريم و معتقديم اگر مطلب يا انتقادي هم صورت مي گيرد از روي دلسوزي و حل مشكل مردم است .

مقام عالي دولت در استان گفت: اعتقاد دارم كه به كمك رسانه ها براي توسعه استان نيازمنديم و در اين راستا بايد مشكلات صنفي و موانع كاري رسانه ها مرتفع شود تا به رسالت اصلي خود بپردازند .

استاندار مازندران تصريح كرد : مشكلات مالي نبايد دامنه فعاليت روزنامه ها را محدود كند و در اين حوزه ساماندهي آگهي ها مي تواند بخشي از مشكلات را مرتفع نمايد .

وي اظهارداشت: وقتي با پيگيري گسترده موفق شديم ضريب برخورداري استان از اعتبارات ملي و استاني را افزايش دهيم مي توانيم براي افزايش يارانه مطبوعات استان نيز گام جدي برداريم و پيگيري نمائيم .

فلاح با اشاره به اينكه اصل و اساس فعاليت ما توسعه استان است و وقتي براي حاشيه ها و مسائل بيهوده نداريم، تصريح كرد: مازندران از يك عقب ماندگي تاريخي رنج مي برد و بايد تمام فرصت خود را براي حل مشكلات استان بكاربگيريم و در اين زمينه مطبوعات و رسانه ها مي توانند نقش محوري و مهم ايفاء نموده و محور فعاليت ها و توسعه و پيشرفت استان باشند.

وي بهره گيري از ظرفيت خيرين و واحدهاي صنعتي و توليدي براي رفع مشكلات مطبوعات و رسانه ها را يادآور شد و گفت: خانه مطبوعات متعلق به استان است و براي آن بايد پروژه اي تعريف و زمينه احداث يك خانه مطبوعات مناسب را فراهم كرد.

استاندار بر همكاري متقابل و تعامل اصحاب رسانه با خدمتگزاران در استان تاكيد كرد و گفت: مطبوعات تحول آفرين و حركت ساز هستند و ما به اين جايگاه مهم اعتقاد داشته و داريم .

در اين جلسه ابتدا جاوداني مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران به بيان وضعيت رسانه هاي استان پرداخت و بر توزيع مناسب آگهي مناقصه و مزايده ، هماهنگي براي توزيع عادلانه آگهي هاي دادگستري، اشتراك روزنامه ها توسط شركت ها و دستگاه ها، توزيع مناسب وام كم بهره براي خريد دفاتر روزنامه ها و تجهيزات مورد نياز ، بازنگري در فعاليت روابط عمومي دستگاههاي اجرايي و ارائه اخبار اميد آفرين تاكيد كرد .

 

 

در ادامه لیلا وريجي مدير مسئول روزنامه وارش ، فاطمه درواري مدير مسئول روزنامه پيك شمال ، درزي نژاد مدير مسئول روزنامه بشير ، روحي مدير مسئول روزنامه خبر شمال ، حسن زاده اشرفي مدير مسئول روزنامه هاي نهضت شمال و ديار سبز و رضازاده مدير مسئول روزنامه حرف به بيان انتظارات و مشكلات فعاليت مطبوعاتي در استان پرداختند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0