تجمع ملی مدافعان حریم خانواده در آمل برگزار شد +عکس
22 تیر 1395 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: امروز ضرورت دارد دختران و مادران ما حضرت زینب کبری(س) که پیام آور نهضت سرخ حسینی است را الگوی خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در تجمع ملی مدافعان حریم خانواده که در میدان هفده شهریور آمل برگزار شد با بیان این که این اقدام شما در روز حجاب و عفاف در راستای اقدام و عمل بوده است، گفت: این اجتماع بزرگ نشان از آن است که بانوان ایرانی با الگوی گیری از حضرت زهرا(س) در مسیر آن حضرت گام برمی دارند.

 وی با بیان این که امروز شما بانوان محترمه ثابت کردید که دغدغه دین و تربیت دارید، افزود: حضرت فاطمه الزهرا(س) در طول 9 سال زندگی با حضرت علی(ع) انقلاب تربیتی به وجود آورد و نگاه حضرت فاطمه الزهرا(س) نگاه تربیتی و اصلاح جامعه بوده است.

وی ادامه داد: نگاه کریمانه تربیتی حضرت فاطمه الزهرا(س) به فرزندان خود در آن زمان به ما درس داد که امروز در عصر غیبت به برکت آن بانوی بزرگوار فدای امام زمان(عج) و رهبری فرزانه باشیم که این ریشه در دین مبین اسلام دارد.

 امام جمعه آمل با تاکید بر این که عفت و پاکدامنی بانوان ایرانی به برکت حضرت فاطمه الزهرا(س) است، بیان داشت: آن بانوی بزرگوار حضرت زینب کبری(س) را تحویل جامعه داد و در سخت ترین شرایط در مقابل زورگویان قد علم کرد و عفت و پاکدامنی را به نمایش گذاشته است.

 حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: امروز ضرورت دارد دختران و مادران ما حضرت زینب کبری(س) که پیام آور نهضت سرخ حسینی است را الگوی خود قرار دهند.

 وی تصریح کرد: امروز مادران شهدا به تبعیت از حضرت فاطمه الزهرا(س) و حضرت زینب کبری(س) فرزندانی را پرورش و تربیت کردند که شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم را پرورش دادند که این گونه افتخار برای ما خلق کردند.

 وی اظهارداشت: این گونه تجمعات باید درطول سال 95 به صورت فصلی و با نگاه اجتماعی و تربیتی برگزار شود و درسی برای همه زنان عالم و مردم شهید پرور باشد.

 امام جمعه آمل با بیان این که در یک شب بی عفتی در جامعه به وجود نیامده است، گفت: با یک حرکت این چنینی و با یاد شهدای حرم، منا و هشت سال دفاع مقدس به عنوان یک الگوی فرهنگی و تربیتی در جامعه صورت داده شود که اثرات و برکات ارزشمندی دارد.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به کشف حجاب رضاخانی و کشته و مجروح شدن بانوان در مسجد گوهرشاد مشهد افزود: کم توجهی به امر حجاب فرصتی برای دشمن ایجاد می کند تا از این طریق در راه ضربه زدن به جامعه اسلامی تلاش کنند.

امام جمعه آمل با بیان این که ترویج فرهنگ حجاب و عفاف امری مهم و اساسی است، گفت: ضرورت در راستای این فرهنگ گرانقدر گام های شایسته ای برداشته شود.

وی با اشاره به این که دشمنان به تضعیف دین محوری در جامعه هستند، گفت: باید مراقب تلاش های دشمنان بوده و در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان کوشا باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی خاطرنشان کرد: نیاز است از ظرفیت ها و فرصت های موجود به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف بهره گیری کنیم.

امام جمعه آمل افزود: نیاز است برای گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی و حجاب و عفاف برنامه ریزی و تلاش خوبی صورت گیرد که امری مهم است.

محمدرضا سلیمانی، عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران با بیان این که خانواده ارزش و جایگاه بسیاری دارد، گفت: ضرورت دارد خانواده های ما در مسیر تعالی قدم بردارند که برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد.

وی تصریح کرد: توجه به بنیان خانواده امری گرانقدری و والا است که باید در این راستا کوشا بوده و زمینه تقویت آن را فراهم کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران افزود: پدر و مادر نقش مهم و بسزایی در تربیت فرزندان دارند که باید در راستای انجام تکالیف و وظایف خود کوشا بوده و تلاش شایسته ای داشته باشند.

درپایان به خانواده های معظم شهدای مدافع حرم هدایای اهدا شد

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0