دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران:
22 تیر 1395 ، دیدگاه 0
فرهنگ سازی کاهش مصرف کالای قاچاق در مازندران تقویت می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، علی پیرفلک، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آمل اظهارداشت: قاچاق تبعات فراوانی در اقتصاد و دیگر امور دارد که این پدیده شوم اهداف و برنامه های اقتصادی دولت در حوزه جذب سرمایه گذاری و توسعه اشتغال با مشکل مواجه می کند.

وی تصریح کرد: برهم زدن معادلات دولت در حوزه واردات و صادرات با امر قاچاق صورت می گیرد که هر ساله در فصل برداشت برنج دولت می آید و واردات را قطع می کند اما قاچاقچیان از فرصت استفاده کرده و برنج بسیار فاقد کیفیت را توزیع می کنند.

پیرفلک افزود: محصولات قاچاق فاقد گارانتی هستند و هیچ نوع سیستم پشتیبانی ندارند که این امر نیز ضرر هنگفتی برای خانواده ها دارد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران تصریح کرد: باید آگاهی و دانش در اختیار مردم قرار گیرد که رسانه ها می توانند در این عرصه کوشا باشند.

وی ادامه داد: نگاه سازمان یافته ای در پدیده قاچاق وجود دارد که قاچاقچیان می خواهند صدمات جبران ناپذیری به کشور وارد کنند.

پیرفلک تصریح کرد: ضرورت دارد مقابله با قاچاق کالا را به نحو شایسته ای انجام دهیم و زمینه های موجود را رفع کنیم و به دنبال فرهنگ سازی باشیم تا تقاضای خرید کالای قاچاق را کاهش دهیم که به این امر توجه ویژه ای داریم

وی ادامه داد: بخش عمده ای از کالای تولید داخلی مرغوب و باکیفیت است که از خارج تلاش دارند همه کالاهای تولید ما را به کیفیت جلوه داده و این امر را تلقین کنند.

وی ادامه داد: فضا باید برای فعالیت قاچاقچیان ناامن شود و باید ریسک خطرپذیری را بالا ببریم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران ادامه داد: باندها و شبکه های کلان قاچاق باید محور عمل باشد و گشت های مشترک شهرستانی به صورت منظم و هدفمند انجام شود.

پیرفلک افزود: امسال 5 گروه کالا در استان مانند میوه و تره بار، لوازم خانگی، طلا و لوازم آرایشی است که به عنوان محوری مورد توجه قرار می گیرد.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در این جلسه افزود: قاچاق مهمان ناخوانده ای است که آمار دقیقی از آن در دست نیست و نمی توانیم آمار درستی برای واردات کالا داشته باشیم.

وی ادامه داد: بی قانون زمینه قاچاق می شود و عده ای دور از چشم قانون دارند کارهایی انجام می دهند که اثر مخربی بر روی اقتصاد دارد.

فرماندار ویژه آمل ادامه داد: ما وظیفه داریم با اتخاذ تمهیدات لازم با پدیده شوم قاچاق مقابله کنیم و دستگاههای متولی باید تعامل و انسجام داشته باشند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0