برگزاری همایش تجلیل از منجیان غریق مازندران و سالگرد پهلوان سید حسین ابراهیمیان در آمل+عکس
21 تیر 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل: ناجیان غریق در مسیر وفای حضرت عباس(ع) گام برداشتند و کمال انسانیت را به ما یاد دادند

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در همایش تجلیل از منجیان غریق مازندران و سالگرد پهلوان ناجی آملی سید حسین ابراهیمیان که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار شد اظهارداشت: امروز نگاه قشنگی در حال رقم خوردن است و در یابود ناجیانی هستیم که جان های خود را از دست داده و در مسیر ایثار گام برداشتند.

وی افزود: ما در مراسم یادبود باید به سنت های دینی پایبندی داشته باشیم و با کسی تعارف و عقد اخوت نداریم.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: عشق ما به نسل جوان جامعه است که به همه عزیزان توجه داریم و هنر روحانیت این است که زمینه انس جوانان با مساجد و تعالیم دینی را فراهم کنند.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: جوانان مزرعه آماده ای هستند که هر بذری پاشیده شود همان را نتیجه می گیریم که باید در این راستا اهتمام شایسته ای داشته باشیم.

وی اظهارداشت: در صدر اسلام هر جایی ایثار و فداکاری بود جوانان در میدان حضوری فعال داشتند و در دوران دفاع مقدس نیز شاهد نقش آفرینی ارزنده جوانان بودیم.

حجت الاسلام مرتضوی بیان داشت: حضرت قمربنی هاشم در نگاه جوانان ما عزیز است که این وجود نورانی ویژگی های خاص و گرانقدری داشته است.

امام جمعه آمل افزود: ناجیان غریق در مسیر وفای حضرت عباس(ع) گام برداشتند و کمال انسانیت را به ما یاد دادند تا نسبت به مردم دلسوز باشیم که اگر کارها را به درستی انجام دهیم زمینه رفع مشکلات می شود.

وی افزود: جایگاه ناجیان غریق بسیار گرانقدر است که باید علو درجات برای این عزیزان از خداوند متعال مسئلت کرده و به بیراهه نرویم که نباید در ساز و برگ های دینی به گونه ای عمل کنیم که وهم آور است.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که ضرورت دارد رسم فداکاری و ایثار در جامعه زنده و ترویج پیدا کند، بیان داشت: حضرت عباس(ع) دارای ایثار و فداکاری بود و از جان خود برای اسلام و امام حسین(ع) گذشت و در مسیر فداکاری گام شایسته ای برداشته است.

امام جمعه آمل تصریح کرد: جوانان ما رسم وفا و فداکاری را از حضرت عباس(ع) آموختند و شجاعت و گذشت این وجود نورانی سبب شده است تا جوانان ما از این نگاه درس گیرند.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: حضرت علی اکبر(ع) نیز بر عهد و پیمان خود با ولایت انجام وظیفه کرده و ایثار و فداکاری را به ما یاد داده است.

وی افزود: قریب به اتفاق شهدای ما جوان هستند که ما باید به نگاه و اندیشه جوانان و باطن آنان احترام بگذاریم که خودشان را فدای مردم کردند و در هشت سال دفاع مقدس شاهد این بودیم.

امام جمعه آمل افزود: کرامت انسانی در دین اسلام و قرآن حرف نخست را می زند و همه در نزد حضرت حق عزیز هستند که عمل صالح انسان را در مسیر حق سوق می دهد.

وی ادامه داد: درس خدمت به مردم ایثار و فداکاری را از فداکاران عزیزی می گیریم که به نحو شایسته گام برمی داشتند و در حال تکریم و بزرگداشت این بزرگواران هستیم.

امام جمعه آمل بیان داشت: ذکر صلوات انسان را در مسیر خوبی ها قرار می دهد که باید به از آن بهره گیری شایسته ای در مسیر زندگی خود داشته باشیم.

بهروز اسفندیاری، نایب رییس فدراسیون نجات غریق کشور افزود: حماسه امام حسین(ع) بزرگ ترین حماسه جهان است که ضرورت دارد برای ترویج فرهنگ حسینی گام برداریم.

وی افزود: امام حسین(ع) می فرمایند اگر دین ندارید آزاده باشید که در مکتب امام حسین(ع) ناجیان غریق را فدای دین و باورهای دینی کردیم.

اسفندیاری اظهارداشت: اگر می خواهیم غرق شدگان کمتری داشته باشیم باید هیات های نجات غریق را به درستی و آن گونه شایسته است حمایت کنیم.

نایب رییس فدراسیون نجات غریق کشور ادامه داد: حق مردم است از نعمت هایی مانند دریا استفاده کنند که ضرورت دارد شرایط مناسب برای استفاده مردم فراهم باشد.

اسفندیاری ادامه داد: 41 میلیون نفر در سال گذشته به شمال کشور سفر کرده و 85 درصد آن از دریا استفاده کردند.

نایب رییس فدراسیون نجات غریق کشور تصریح کرد: ساماندهی سواحل کشور باید به خوبی انجام شود که چرا این کار نگرفته است.

وی ادامه داد: از حضرت حق می خواهیم به خانواده های ناجیان غریق مرحوم صبر عطا کند.

گفتنی است؛ در این مراسم از سوی رییس فدراسیون نجات غریق کشور از خانواده های سید حسین ابراهیمیان، روزبه فقیه کیا، مهدی یوسف زاده، پیمان حیدری و ایمان شکری که جان خود را برای نجات از همنوعان در دریا از دست دادند قدردانی شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0