تشریح آخرین وضعیت ورزش شهرستان آمل در نشست ناصر نصری با خبرنگاران
21 تیر 1395 ، دیدگاه 0
مدیریت بنده مدیریت ورزشی است و تغییراتی که صورت می گیرد در جهت رویکرد درست و به صلاح ورزش شهرستان آمل می باشد/قربانعلی مسافر خبرنگار خبرگزاری فارس به عنوان مشاورجوان و رسانه ای ورزش وجوانان شهرستان آمل معرفی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، ناصر نصری، سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل در نشست خبری با خبرنگاران آمل با اشاره به اینکه نگاه نقادانه به عملکرد مدیران راهگشا خواهد بود گفت: شما خبرنگاران با صداقت تمام مسائل ورزش شهرستان را رصد می کنید و نگاه انتقادی شما نگاه دوستی و ارتباطی می باشد.

 وی با اشاره به اینکه سالیان سال است که در عرصه ورزش فعالیت می کنیم افزود: داشتن حکم ریاست دلیل بر این نیست که تمام برنامه ریزی بدون حضور صاحب نظران و دلسوزان در امر ورزش باشد و این خود یعنی یک شکست بزرگ در عرصه مدیریتی که باید از همه ظرفیت ها استفاده شود.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل با تاکید بر اینکه پیشرفت ورزش هر شهرستان با توجه به فعالیت هیئت های ورزشی می باشد ادامه داد: 43 هیئت فعال ورزشی در شهرستان مشغول فعالیت هستند که روسای 6هیئت ورزشی از قبیل هیئت ورزش های همگانی،  جانبازان و معلولین، کشتی ، پزشکی ورزشی ، انجمن های ورزشی، ورزش نابینایان و هیئت های ورزش های سه گانه و غیره که فعال نبودند عوض و فعال شدند.

نصری با اشاره به اینکه کسانی که دغدغه ورزش را دارند درب اتاقم بروی همه باز است بیان داشت: مدیریت بنده مدیریت ورزشی است و تغییراتی که صورت می گیرد در جهت رویکرد درست و به صلاح ورزش شهرستان آمل می باشد.

وی با تاکید بر رسیدگی به وضعیت ورزش در روستاهای شهرستان گفت: خوشبختانه با پیگیری های دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس در طول 5 سال 45 فضای ورزشی روباز با اعتباری بالغ بر 10میلیارد ریال ساخته و تحویل دوستداران ورزش شد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل عنوان داشت: روستاهایی که زمین ورزشی ندارند می توانند زمینی را تهیه و سند آن بنام اداره ورزش و جوانان بزنند که قطعا در ردیف اعتبارات برای ایجاد فضای ورزشی روباز اقدام خواهد شد.

 نصری با اشاره به اینکه شهرستان آمل مهد پرورش قهرمانان در تمام رشته های ورزشی می باشد اظهارداشت: کل فضای ورزشی سرپوشیده اعم از خصوصی و دولتی 60 سالن ورزشی با متراژ 66 هزار و 207 مترمربع فضای ورزشی روباز و 53 فضای ورزشی به متراژ 490 هزار و 252 مترمربع می باشد.

وی اضافه کرد: کل فضای ورزشی سرپوشیده و روباز در شهرستان 113 مورد با متراژ 556 هزار و 459 مترمربع می باشد که با احتساب جمعیت 371 هزارنفری شهرستان جمع سرانه ورزشی 50/1 متر می باشد.

وی در خصوص استادیوم ورزشی شهید چمران که سالیان سال به دلیل کمبود اعتبارات به حال خود رها شده است تصریح کرد: تاکنون 3 وزیر ورزش، معاونین و مسئولین استانی بارها وبارها آمدند و بازدید کردند و رفتن ولی کاری که در خورشان مردم ورزش دوست آمل باشد انجام ندادند.

وی با قدردانی از حمایت نماینده مردم آمل در مجلس درخصوص تامین بخشی از اعتبارات ساخت استادیوم شهید چمران گفت: اگر سهم مدال را حساب کنیم در سطح المپیک، جهانی، آسیائی و کشور سهم اعتبارات برای ورزش شهرستان بسیار ناچیز می باشد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل با اشاره به رفع مشکلات زمین ورزشی آمل تاکید کرد: باتوجه به حکمی که دادگاه به صاحبان زمین داده می بایستی مالک نسبت به تخریب اقدام کند که خوشبختانه با جلسات مکرر و با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان و مسئولین شهرستانی تمهیدات لازم برای صاحبان صورت گرفت و مقررشد که در ضلع شرقی زمین ورزشی 2800 متر مربع  واحد تجاری با همکاری شورای اسلامی و شهرداری در دادن پروانه اقدام کند.

نصری ادامه داد: باشگاه ورزشی کاله زمینی را که در اختیار دارد متعهد شد  مکان ورزشی را در 3 طبقه که طبقات اول و دوم سالن های رزمی و بوکس و طبقه سوم خوابگاه بسازد و در اختیار اداره ورزش و جوانان شهرستان قرار دهد که با این اقدام 22 هزارمتر مربع زمین بنام ورزش و جوانان شهرستان سند زده می شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه های بزرگ اعتبارات کلان را طلب می کند بیان داشت: در سال 95 تمام تمرکز خود را برای اتمام پروژه های نیمه تمام قرار دادیم که از قبیل سالن صخره نوردی با پیشرفت فیزیکی 40 درصدی و اعتبار مورد نیاز یک و نیم میلیارد تومان، سالن ورزشی گزنک با پیشرفت فیزیکی 35 درصدی و اعتبار مورد نیاز 260میلیون تومان، سالن ورزشی امت آباد با پیشرفت فیزیکی 80 درصدی و اعتبار مورد نیاز 200میلیون تومان، سالن ورزشی روستای هارون کلا با پیشرفت فیزیکی 85 درصدی و اعتبار مورد نیاز    299 میلیون تومان و سالن تخصصی با اعتبار مورد نیاز 200 میلیون تومان می باشد.

وی با اشاره به برخورد با باشگاههای ورزشی بدن سازی که بصورت غیرقانونی فعالیت می کنند و شناسائی 45 باشگاه ورزشی غیر مجاز گفت: تاکنون 20 باشگاه با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی و بهداشت اخطار کتبی دریافت کردند و 10 باشگاه به علت نداشتن پروانه فعالیت پلمپ شدند و کار بازرسی بر روی دیگر باشگاههای ورزشی در طول هفته ادامه دارد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل با اشاره به وجود 12 هزار نفر بیمه شده ورزشی در این شهرستان مشغول فعالیت هستند ادامه داد: در سه ماهه سال گذشته تعداد بیمه شده ورزشی 4600 نفر بوده و امسال 6800 نفر که 15 درصد رشد داشته است.

 نصری اضافه کرد: امسال تعداد 12 تیم ورزشی از قبیل والیبال، بسکتبال، بسکتبال با ویلچر، بدمینتون ، والیبال نشسته، فوتسال بانوان ، فوتبال آرش ، فوتسال سفیر هراز و فوتبال استعدادهای درخشان ووشو در لیگ کشوری حضور دارند.

وی همچنین از حضور 15 مربی و ورزشکار و 3 مربی در تیم های ملی خبرداد.

دراین جلسه قربانعلی مسافر خبرنگار خبرگزاری فارس به عنوان مشاورجوان و رسانه ای ورزش وجوانان شهرستان آمل به حاضرین معرفی شد

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0