همایش دهیاران بخش های دابودشت و دشت سر برگزار شد +عکس
15 تیر 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل :دهیاران با مجموعه مردم سر و کار دارند که باید به زیبایی عمل کنیم و همه نگاه ها را در خدمت به مردم ببینیم که ارزشمند است و مردم قدردانی داریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، به مناسبت روز دهیار و به همت شرکت تعاونی دهیاران بخش های دابودشت و دشت سر، همایش دهیاران دابودشت و دشت سر با حضور امام جمعه آمل، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران، معاون فرمانداری ویژه آمل، مسئولان محلی، بخشداران، اعضای شورای اسلامی بخش و دهیاران و خانواده هایشان برگزار شد.

بهرام حیدری، بخشدار دابودشت با گرامی داشت روز دهیار اظهارداشت: ما وارث ارزش های انقلاب و میراث تعالیم ناب دینی، امام خمینی(ره) و شهدا هستیم که تکالیف بسیاری داریم.

وی با بیان این که انقلاب، نظام و اسلام امانت هایی هستند که باید به خواسته ها و مطالبات مردم توجه کرده و مشکلات مردم را رفع کنیم، گفت: صداقت و راستگویی بزرگ ترین سرمایه است که باید صادقانه با مردم سخن گفته و در این راستا کوشا باشیم.

بخشدار دابودشت ادامه داد: مردم ما صبور و بزرگ هستند که اگر سخن صادقانه بشنوند همراه می شوند و باید خدمات ارزشمندی به مردم ارائه دهیم.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب امسال را به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاری کردند که باید با تمام توان در راستای تحقق شعار سال کوشا باشیم.

حیدری با بیان این که مردم، دهیار و شورا یک هدف را دنبال کنند حتما به نتیجه می رسند و دهیاران نقش ارزنده ای در اداره کشور دارند، افزود: مسئولیت در نظام اسلامی یک توفیق است که باید پاسخگو باشیم و ضرورت دارد ظرفیت ها را شناسایی و فعال کنیم که پویایی در دهیاری ها حرف اول را می زند.

وی اظهارداشت: اولویت باید روستاها باشد و حمایت های ویژه ای صورت گیرد که نگاه اصولی به روستاها داشته و به دهیاران اعتقاد کامل داریم.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل با بیان این که در روستاها صفا و صمیمیت، دستگیری از همدیگر و عشق و محبت فراوان است، گفت: غالب مردم روستاها با هم وابستگی فامیلی و محبتی دارند.

وی افزود: دهیاران با مجموعه مردم سر و کار دارند که باید به زیبایی عمل کنیم و همه نگاه ها را در خدمت به مردم ببینیم که ارزشمند است و مردم قدردانی داریم.

امام جمعه آمل تصریح کرد: هیچ کاری زیباتر از خدمت به مردم نیست که حرکت در این مسیر ارزنده آرامش خاطر به انسان می دهد.

حجت الاسلام مرتضوی اظهارداشت: سیره امام علی(ع) الگویی ارزشمند برای مدیران است که با تمام عشق و زیبایی برای رفع مشکلات مردم گام برداشته و در این راستا کوشا بوده است.

وی با بیان این که باید کاری کنیم تا زمینه رضایت حضرت حق فراهم شود که برکات و دستاوردهای ارزشمندی برای انسان دارد، افزود: مدیران باید به وظایف خود به درستی عمل کنند که حضرت حق عزت و عظمت گرانقدری به انسان می دهد.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل افزود: دهیاران صاحبان تدبیر و برنامه و حلقه واسط مجموعه بزرگ جمعیتی روستاها و دولت هستند.

معاون استاندار مازندران اظهارداشت: دهیاری ها و شوراهای اسلامی از برکات نظام اسلامی است که تا قبل از آن شاید روستاییان در اداره امور مملکتی کمترین نقش را داشته اما الان جایگاه اثربخشی دارند.

وی اظهارداشت: بیمه روستایی باید به خوبی در میان مردم تبیین شود که دهیاران و بخشداران نقش ارزنده ای در این راستا دارند و باید این فرصت را غنیمت بدانیم.

منفرد افزود: جلسه کارگروهی در اسرع وقت به منظور رسیدگی به مسائل و مشکلات دهیاران برگزار می شود و تلاش می کنیم در راستای رفع آن کوشا باشیم.

فرماندار ویژه آمل افزود: در تدوین برنامه های توسعه محور باید کوشا باشیم تا روستاهای توسعه یافته ای داشته باشیم و ضرورت دارد تعدادی از روستاها به قطب گردشگری تبدیل شود.

علی قمی اویلی، مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران تصریح کرد: بیمه روستایی عشایری برای گسترش عدالت اجتماعی ایجاد شد تا آحاد مردم بیمه شوند.

وی افزود: دوسوم از حق بیمه را دولت پرداخت کرده و سقف سنی ندارد که بازنشستگی، مستمری بازماندگان، ناشی از کار و غیر و انتقال سوابق وجود دارد.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران اظهارداشت: دهیاران و شوراهای اسلامی نقش مهمی در بسط بیمه روستایی عشایری دارند که ضرورت دارد با بیمه نسبت به آینده خود تدابیر درستی بگیریم و ضرورت دارد بیمه به مطالبه و نهضت عمومی تبدیل شود.

وی ادامه داد: در شهرستان آمل حداکثر بیمه شده را داشتیم و برای بیمه کردن مردم سقفی وجود ندارد که باید کاری کنیم این حق مردم را بگیریم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0