برگزاری نشست روشنگری افشای حقوق بشر آمریکایی با حضور دادستان آمل
10 تیر 1395 ، دیدگاه 0
دادستان آمل : در سایه رسالت حقوق بشر اسلامی به دنیا ثابت خواهیم کرد راهی طی می کنیم مسیری است که قرآن کریم برای ما معین کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، علی طالبی، دادستان آمل در نشست فصلی و روشنگری و گفتمان سازی تحت عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی که در سالن اجتماعات سپاه ناحیه آمل برگزارشد با اشاره به نام گذاری هفته بازخوانی افشای حقوق بشر آمریکایی از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: به توصیه مقام معظم رهبری، ایام جنایت عوامل استکباری در ترور ناجوانمردانه شهدای هفتم تیر تا بمباران شیمیایی سردشت و انهدام هواپیمای مسافربری ایران در آب های خلیج فارس از ششم تا دوازدهم تیرماه به نام هفته بازخوانی افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است.

وی افزود: در این هفته فرصت مغتنمی است تا جنایات ضد حقوق بشری و تروریستی دولت آمریکا بازخوانی شود و ادعای دروغین این دولت مبنی بر حمایت از حقوق بشر افشا شود.

دادستان آمل با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند دولت آمریکا بزرگترین نقض کننده حقوق بشر در دنیا است، ادامه داد: دولت ستمگر آمریکا بر پایه‌های ظلم، ستم و خون مستضعفین بنا شده است و ادعای دروغین حقوق بشر دیگر نمی تواند سبب فریب ملت های مظلوم جهان شود.

طالبی خاطرنشان کرد: این دولت ستمگر به کیفر و سزای این همه ظلم، جنایت و کشتار مردم مظلوم و بی دفاع جهان به ویژه مسلمانان خواهد رسید.

وی اظهارداشت: هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، بمباران‌ های شیمیایی، بمباران مناطق مسکونی، شهادت، جراحت، اسارت و جانبازی مردم و جوانان عزیز ایران اسلامی نمونه‌ های بزرگی از جنایات نظام سلطه و در رأس آن آمریکا در حق این ملت بزرگ است و نمونه‌ها و مصادیق فراوان دیگری نیز در عرصه ملی و جهانی وجود دارد.

وی با تاکید بر این که حقوق بشر آمریکایی در هیچ از کنفوانسیون جهانی عضو نیستند، تصریح کرد: کنفوانسیون حقوق کودک، دفاع از افراد در مقابل با ناپدید شدن اجباری، ضد نژاد پرستی، حقوق اقتصادی و اجتماعی، میثاق بین المللی حقوقی و سیاسی و دیگر امور که آمریکا عضویت ندارد اما داعیه حقوق بشری دارد.

دادستان آمل با اشاره به اینکه براساس آخرین آمار جهانی 2 میلیون و 200 هزارنفر در زندان آمریکا هستند، گفت: این فقط آمار رسمی است که اعلام کردند و آمارهای غیررسمی که در مخفی گاهها افراد زندانی هستند بیش از این است.

 طالبی اظهار داشت: داعش وامثال آنها دست پرورده آمریکا هستند که داعیه حقوق بشری دارد و در کشورهای اسلامی جنایات بسیاری صورت می دهند.

وی با اشاره به توافق نامه امضا شده میان  رژیم صهیونیستی و ترکیه، یادآور شد: همین اردوغانی که یک روزی شیمون پرژ را به عنوان آدم کش، جانی و روانی قلمداد می کرد امروز در کنار او قرار می گیرد و طرح تفاهم نامه را امضا می کند.

 طالبی با اشاره به فرق حقوق بشر آمریکایی با حقوق بشر اسلامی افزود: قرآن و آموزه های دینی برای انسان کرامت قائل هستند و تمام قوانین حقوق بشر اسلامی برگرفته از آیات الهی است.

دادستان آمل تصریح کرد: در سایه رسالت حقوق بشر اسلامی به دنیا ثابت خواهیم کرد راهی طی می کنیم مسیری است که قرآن کریم برای ما معین کرده است.

وی ادامه داد: شکنجه در زندان، خشونت، تبعیض نژادی و بی حرمتی به اقلیت های دینی و مذهبی نمونه بارز حقوق بشر آمریکایی است.

دادستان آمل خاطرنشان کرد: سردمدار اصلی نابودی حقوق بشر محیط زیست خود آمریکا است که با تولید گازهای گلخانه ای سبب گرم شدن هوا و زنگ خطری در دنیا است.

ناصر نصری سرپرست اداره ورزش و جوانان آمل اظهار کرد: آمریکا در همه موارد خود را حامی حقوق بشر می‌داند ولی در عمل نشان داده که نقض حقوق بشر برایش هیچ مسئله‌ای نیست.

وی افزود: امروزه به برکت خون شهدا در این مملکت آرامش و امنیت موج می‌زند در حالی که بسیاری از کشورهای مدعی حقوق بشر هر روز با انفجار، درگیری و ناآرامی دست و پنجه نرم می‌کنند.

ویبا اشاره به اینکه ورزشکاران این شهرستان در میادین بین‌المللی، جهانی و المپیک همیشه برابر ورزشکاران کشورهای بیگانه خوش می‌درخشند، اظهار کرد: نیاز است تا ورزشکاران، مربیان و افراد برجسته در میادین ورزشی با دید وسیع سیاسی در زمینه ورزش تلاش داشته باشند.

گفتنی است؛ نشست فصلی و روشنگری و گفتمان سازی تحت عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی به همت اداره ورزش و جوانان و بسیج ورزشکاران سپاه آمل برگزار شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0