تحلیلی بر حضور پرشکوه مردم در یادواره شهدا
20 فروردين 1395 ، دیدگاه 0

سیل جمعیت راکه دیدم مدام با خودم می گفتم: «حتما حکمتی دارد» و با همین واژه ی «حکمت» به دلم آرامش تزریق می کردم.


درحین ورودبه مصلی وقتی چشمم به جمعیتی افتاد که ثانیه به ثانیه بر تعدادش افزوده می شد،حکمتش را فهمیدم. صدای ضربان قلبم را هم می توانستم بشنوم. احساس می کردم قرار است اتفاق خارق العاده ای رخ دهد، قرار است مجلسی که برای شهیدان مدافع حرم آماده شده است باحضور چشمگیر مردم قدرشناس آمل حرکتی ماندگار خلق شود و عطر شهیدان درس بزرگی نازل کرد بر دل هایمان.


الله اکبر از این شکوه! از این عظمت! از این جمعیتی که نه چشم انتهایش را می توانست رصد کند و نه کادر دوربین ها برای پوشش آن کفایت می کرد.


مردمی که با اشک هروله می کردند در پی  ابرازارادت به شهیدانشان بودند.


باران عزت باریدن گرفته بود بر این مراسم عظیم شهید ان و خداوند  خواست تانشان دهد که شهیدان عجب عزتی دارند ، شهیدانی که خالصانه در راه اهل بیت(ع) قدم برداشتند و هستی شان را به پای اهل بیت(ع) هدیه کردند، خداوند  چگونه عزتی به شهیدانمان داد. شهیدان عزتی دارند که دل ها را می ربوده و جذب کرده است به سمت خودشان و مغناطیسی بوجودآورد به شعاع عشق که عاشقان را اجازه در خانه ماندن نداد وبه سمت مصلی شهرکشاند.


الله اکبر از این عزت و عظمت.
هر چه بیشتر به اطراف نگاه می کردم، بیشتر بی خیالِ بی خیالی های آقایان مسولان می شدم  که امنیت امروز رامدیون شهدایند که وقتی خدا بخواهد عزت بدهد، آدم ها چکاره اند؟
باید بوسید قدم های یکایک زنان و مردانی را که خالق چنین حماسه ای هستند. باید بوسید خاک پای مردمی را که این چنین غیرتمندانه به شهدایشان ادای احترام نمودند.


برای خودم که حضور داشتم و می دیدم باورکردنی نبود، چه برسد برای کسی که از دور بخواهد تصاویر را ببیند.


آفرین بر این مردم! احسنت بر این غیرت! بر این معرفت! بر این قدرشناسی! آفرین بر مردمی که نشان دادند هنوز هم محکم و استوار بر آرمان هایشان ایستاده اند. هنوز هم قدرشناس شهدا و ایثار و جانفشانی شان هستند. نشان دادند که خیال شهدا بی قرارشان کرده است و مانند برخی ها!!!  بی خیال شهدا نیستند.


آفرین بر مردمی که در مراسم سالگرد شهدای مدافع حرم زیباترین تصاویر حضور را رقم زدند و به بدخواهان سهل اندیش اثبات کردند که هنوز هم مثل سال های هشت سال دفاع مقدس در صحنه هستند و  گوش به فرمان ولایت و فرمانبردار اوامرش هستند.


آرامشی همراه اشک و حس غرور سراسر وجودم را گرفت. این که مراسم سالگرد شهدا عزیزمان علاوه بر این که در غربتِ بی خیالی آقایان مسولان مدعی  در اوج عزت و سرافرازی،  همانند تشییع با شکوه شهیدان عزیزغواص برگزارشد نشان ازقدرشناسی مردم فهیم آمل است که دوباره اثبات کردند که شهید پرورند و قدرشناس و ادای احترام می کنند به شهدایشان و همیشه در خط ولایت و اسلام هستند تا ان شاءالله این انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلی اش برسانند.


عباس اقوامی آملی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0