سناریو حضور احمدی نژاد در آمل اکران شد
20 فروردين 1395 ، دیدگاه 0

سناریو حضور رییس جمهور سابق در شهرستان آمل اکران شد و خالی از حاشیه قبل و بعد مراسم نبوده است.

مراسمی که عدم حضور سیاسیون و مسئولان شهری بخشی از حاشیه های سالگرد شهید بوده است در جریان برگزاری مراسم سالگرد شهید هادی جعفری در شهرستان آمل هویدا شده و جایی که طیف های مخالف دکتر احمدی نژاد یکی پس از دیگری در فاصله کمتر چند روز تا برگزاری مراسم بیانیه می دهند و عدم حضورشان در این مراسم را اعلام می کنند.

اما سوال این است که چرا محمود احمدی نژاد؟ چرا بانیان برگزاری مراسم سالگرد شهید رییس جمهور سابق  را انتخاب کردند، چه اندیشه ای پشت این مراسم بوده. سوالی که جا دارد به آن بپردازیم که همه فشارها برای عدم حضور دکتر احمدی نژاد  چیست؟

با گذشت اندک زمان از انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی فضاهای مجازی استانی با انتشار اخبار از سوی ستاد برگزاری مراسمات شهید هادی جعفری طعم انتخابات را گرفته و اطلاع رسانی حضور دکتر احمدی نژاد در فضای مجازی برای دو طیف اصولگرایان و اصلاح طلبان قابل توجه بود و ارسال مطالب حمایتی و ابراز خرسندی اصولگرایان و عکس العمل اصلاح طلبان جهت عدم حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام قابل پیش بینی بوده است.

فراتر از آن، دلیل و توجیهی است که مخالفان احمدی نژاد پیش کشیده اند تا بر اساس آن عدم حضورشان را اعلام نمایند، تلاش و اقدام زود هنگام احمدی نژاد برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری موجب شد تا از حضور در مراسم شهید امتناع بورزند. غایبانی که همزمان با سالگرد شهید در برنامه های دیگر حاضر شدند.
 
انتظاری که این روزها از همه مردم ولایتمدار و مسئولان سیاسی  می رود این است بدانند نباید بین مسولان سیاسی و مردم و دو طیف اصولگرا و اصلاح طلب اختلاف اینچنینی به وجود بیاید. نهادها نباید با یکدیگر چالش داشته باشند و بایستی وحدت و هماهنگی داشته و فرمولی پیدا شود تا مردم از مسیر شهادت و مراسمات شهادت جدا نشوند.

 اما اعتراضات اصلاح طلبان در خصوص برگزاری میتینگ های سیاسی داخلی خود، جای تامل دارد و یا شاید پاسخ سوال همه فشارها برای عدم حضور دکتر احمدی نژاد باشد.

اعتراض و اختشاش در مراسمات دولت تدبیر و امید در دو سال پیاپی و مخالفت با برگزاری مراسمات داخلی آنان موجب دل نگرانی های آنان گشته است تا به امروز هم هیچگاه از یک  فعالان سیاسی اصولگرا و چهره های مخالف دولت پاسخ این سوال را نخواسته که کدامیک از تشکل های جناح های سیاسی به دولت و یا اصلاح طلب، حتی در همین دولت یازدهم امکان چنین کاری را دارند؟


همه ما معتقدیم که درگیری ها جلوی پیشرفت را می گیرد و به بیگانگان فرصت سوء استفاده می دهد و برگزاری یادمان شهدا مدافع حرم آل الله و اولین سالگرد شهید مدافع حرم مهندس هادی جعفری با سخنرانی دکتر احمدی نژاد در مصلی شهرستان آمل به عافیت منتهی گشته و رییس جمهور سابق برای بار دوم  در جمع مردمان ولایت مدار دیار علویان قرار گرفته می تواند خنثی کننده همه اتفاقات نا خوشایند باشد البته با نقد بجا و شایسته.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0