فجر همیشه ماندگار در تاریخ
13 بهمن 1394 ، دیدگاه 0

 

کمال نیوز: پیام مریم پروین ، مدیر عامل سازمان حفظ و توسعه ی حقوق شهروندی مازندران به مناسبت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی بدین شرح است:


پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی 1357 در ایران، تنها یک حادثه داخلی برای تغییر یک رژیم سیاسی نبود. زایش و پویش انقلاب اسلامی، دستاوردها و اهمیت جهانی داشته و دارد. پیام اصلی انقلاب اسلامی ماهیتی فرهنگی داشته و مبتنی بر اندیشه های دینی و ارزشهای معنوی و انسانی است.


پیروزی انقلاب اسلامی یعنی تولد موج بیداری و خیزش های رهایی بخش در کشورها و جوامع اسلامی و جهان سوم. شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه دو رکن مشروعیت و مقبولیت مبتنی بر جمهوریت  و اسلامیت نظام به مثابه جایگاه مهم و تلفیق اسلام و مردم سالاری، یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.


تجدید بنای تفکر و هویت انقلابی بر مبنای دین و مطرح شدن اسلام به عنوان یک مکتب رهایی بخش؛ تلفیق عناصر دینی و ملی در ایران؛  تقویت روحیه گرایش به معنویات و ارزشهای دینی در میان مسلمانان جهان؛ بازسازی و نوسازی و تقویت روحیه خودباوری و سلطه ستیزی در میان ملت ها ، از جمله دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی ایران است.


جدای از نقش مهم اقشار و صنوف مختلف مردمی در روند شکل گیری و پیروزی و تثبیت و تداوم انقلاب و جمهوری اسلامی ایران، نقش حضرت امام خمینی (ره) یک نقش همیشه ماندگار و بی بدیلی است که به فرموده مقام معظم رهبری: " بی نام خمینی، انقلاب اسلامی ایران در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست ".


دهه ی فجر، سمبل و نمادی همیشه ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که تا جاودانه ی تاریخ خواهد درخشید. دهه ی فجر بر همه ی فجرآفرینان و مردم ایران، مازندران و آمل تبریک و گرامی باد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0