تخریب و متهم کردن نماینده مان چرا؟
11 دی 1394 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: بعنوان یک روزنامه نگار که برای دفاع از حق و حقوق مردم 50 سال پیش این پیشه را انتخاب کردم، وقتی این روزها جریان سازی بعضی از رسانه های  تازه به دوران رسیده و سایت ها را بررسی می کنم ، هنگامی که انتقام گیری های کور رسانه ای را میبینم و رگه های پر رنگی از این نوع تمایل را مشاهده می کنم به حال تعداد کمی از این سایتها و رسانه ها که در دیکته برخی مطالب القا شده به آنان که از خود اراده ای ندارند و کوچکترین موازین وجدانی، انسانی و شرعی  را وقعی نمی نهند و به هیچ چیز پای بند نیستند.

افسوس می خورم و از دوران حکومت پهلوی تاکنون که هزاران مقاله و گزارش از همه نوع مقام و شخصیت تهیه و نیز چاپ کرده ام امروز بر آن شدم تا یاداشتی را در این راستا ارائه دهم ، هر چند بعضی از مسئولین نظام هیچگاه داعیه شکوائیه شخصی را نداشته اند و مناعت طبع آنها اجازه پرونده سازی و درخواست تعقیب و مجازات بر اساس موازین قانونی را ندارند ودر بسیاری از موارد مصلحت و بقاع نظام را به مصلحت شخصی خود ترجیح داده اند لکن انصاف حکم می کند تا این گونه رسانه های تازه به دوران رسیده در چنین شرایط بحرانی ، حجب و حیای بیشتری در رعایت اصول رسانه  و رعایت اخلاق رسانه ای نسبت به این گونه افراد از خود بروز دهند.

از جمله رسانه ها سایتها و تلگرام که علی القاعده یک وظیفه ملی ، شرعی و انسانی نیز به شمار میرود اطلاع رسانی صحیح، شفاف و به موقع و عاری از جو سازی و بزرگ نمایی است.

این گونه رسانه ها می بایست ابهامات و پرسش های افکار عمومی را به درستی دنبال نمایند و پاسخی در خور مخاطبان خود ارائه دهند که این امری مطلوب مردمی و تحسین برانگیز است لکن اخیرا شاهد هستیم برخی رسانه ها و سایتها ، متاسفانه تمایلات دیگری را دنبال میکنند و همواره وجدان عمومی را خدشه دار کرده ، آب به آسیاب دشمن می ریزند و از اصول زاویه می گیرند و به خبر سازی و دروغ اکاذیب متمایل میشوند که ایجاد هتک حرمت ، زیر پا نهادن آبرو و حیثیت انسانها ،غیر عادی جلوه دادن شرایط و پا را از دیگر چهارچوب های قانونی و مصالح کشور  فراتر نهادن در قاب هیاهو و جنجال به منظور پیش بردن اهداف شخصی و جناحی ، منجر به مستمسک هایی خواهد شد که عناصر اجنبی از آن بهره خواهند برد.

اگر این جریان تندرو و قانون شکن مهار نشود و اگر این گونه رسانه ها را به سمت عقلانیت سوق ندهیم ، اصلاح و تمشیت امور با مجاهدت و فداکاری و ایثار گری خدمات ارزنده و ماندگار را برایمان باقی نهاده اند تخریب و نابود می نماید.

اگر مقالات و مطالب کذب و عاری از حقیقت و اخباری خسته شده تخریبی که اخیرا برخی از سایتها و رسانه ها را علیه بعضی از مقامات نمایندگان و مسئولین رده بالای نظام مرور نماییم به عمق این اجحاف رسانه ای پی خواهیم برد.

 براستی این مقامات کیستند که انگشت اتهام عده ای داخلی و خارجی بر روی آنهاست و هدف قرار گرفتند.

 سالها افتخار مبارزه ، ایثار گری، محرومیت که پایه و اساس این نظام را میتوان گفت مدیون مبارزات و ایثار گری آنان هستیم  اکنون این فرصت برایم پیش آمده تا از نزدیک با برخی از عملکرد این خادمین مخلص نظام امثال دکتر یوسفیان نماینده محبوب مردم آمل آشنا شوم  که در سخت ترین لحظات ، حضوری فعال داشته اند.

 یقینا  این مدیران زحمتکش، پر تلاش ، خلاق، نو آور و خستگی ناپذیر همواره مورد توجه بسیاری از محافل و رسانه های داخلی و خارجی بوده اند و کج اندیشان همواره تلاش کرده و میکنند از محتوی خدمت این عناصر خدوم نقاط تاریک و سیاهی را بسازند تا بزرگ نمایی این مدیران با کفایت را از صفحه خدمت خارج نمایند.

 این امری بدیهی است که این خادمان به مردم و مملکت را از صفحه خدمت خارج نمایند و آنان را به انزوا بکشانند و وقتی به عملکرد بعضی از نمایندگان و ‌ارزیابی و بیلان کار گذشته آنان را مرور میکنیم ، یقینا به آنان درود می فرستیم و تحسینشان می نماییم.

شایسته نیست این خادمین مخلص نظام که در بیش از یک دهه پای در راه نهاده و همواره از خود تلاشی شایسته و در خور تحسین بروز داده و در مهار بحران های خطرناک و سهمگین انقلاب و نظام در خط مقدم جبهه عمرانی  سیاسی  فرهنگی و و دیگر عرصه ها تلاش نموده اند را نادیده بگیریم که در پایان دوستان رسانه ای اصالت و رسالت سنگینی بر دوش شما نهاده شده آنرا حرمت بگذارید و واقعیتها را مورد سنجش و میزان قرار دهید .... بدرود .... جواد مجاوری

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0