دمیدن امید در آسمان سیاست زده مازندران
22 آبان 1394 ، دیدگاه 0

دمیدن امید و تدبیر در آسمان سیاست زده مازندران

کمال نیوز: شور و نشاط سیاسی و اجتماعی مازندران در آستانه انتخاباتی بزرگ و سرنوشت ساز، تلفیقی از تدبیر و امید توام با اخلاق را در فضای سیاست زده استان رقم زده است.


دو سال از شروع دولت تدبیر و امید می‌گذرد و مازندران سیاست زده و مأیوس با آینده‌ای مبهم، چشم به قفل تدبیر و امید بسته بود تا گره‌ها را از پیش روی بردارد، پس در اولین گام برای خلق حماسه‌ای سترگ در سال 92 در کشور پیشگام شد و کلید تدبیر را به دولت یازدهم سپرد.


25 شهریورماه دو سال قبل بود که سکاندار دولت تدبیر و امید در مازندران فعالیتش را رسماً آغاز کرد و اولین اقدام استاندار آن بود که به دور از تشریفات برای تسریع بخشیدن به برنامه‌های دولت و امید، تیمش را در همان جلسه اول معرفی کرد.


بدین ترتیب علیرضا یونسی در 6 مهرماه سال 92 به سمت سرپرستی معاونت سیاسی و امنیتی، علی احسانی سرپرست معاونت برنامه ریزی، حسن خیریانپور معاون توسعه منابع انسانی و علی نبیان معاون امور عمرانی استانداری منصوب شدند.


تیم سیاسی استانداری مازندران که در راسش، مدیری اخلاقمدار و کارکشته عرصه سیاست و تدبیر قرار دارد، برخلاف رویه گذشته با پرهیز از تغییر اتوبوسی مدیران قبل، با صحه صدر و بهره گیری از منش والای تدبر و دیانت، گام به گام مهره‌های مناسب دولت تدبیر را در شهرستان‌ها به روی کار آورد.


علیرضا یونسی قبل از آنکه یک مدیر کارکشته باشد، یک انسان با اخلاقی است که در عزل و نصب‌های مدیران متبوع، کرامت انسانی را سرلوحه کار قرار داده است و به گفته بسیاری از فرماندارانی که تغییر یافته‌اند، وی قبل از جابجایی، نظرشان را جویا می‌شده است.


پرهیز از تغییرات شبانه و نابهنگام، بهره گیری از ظرفیت گروه‌های مختلف و سلیقه‌ها، مهم‌ترین هدفی است که ربیع فلاح جلودار در رأس سکانداری استانداری مازندران و علیرضا یونسی به عنوان معاون سیاسی امنیتی استان برای ترویج فضای بانشاط و آرام سرلوحه کار قرار داده‌اند.


گواه این تدبیر، تغییر بیستمین فرماندار و فرماندار ساری است که برخی از گروه‌ها و سلیقه‌ها از قبل احتمال بروز جوسازی و تنش را پیش بینی می‌کردند اما تیم سیاسی استانداری مازندران با روکردن گزینه‌ای بنام «مجید حسین زادگان»، بحران زیر خاکستر را آرام کردند و فضایی جدید از شور و نشاط در استان ایجاد کرده‌اند.


تلاش در جهت تحقق برنامه‌های سیاسی، اجتماعی دولت و ارتقاء مشارکت و حضور مؤثر مردم استان در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی، زمینه سازی برای فعالیت مطلوب احزاب و تشکل‌های سیاسی استان و نظارت بر فعالیت آنها
-    حمایت از شوراهای اسلامی و نظارت بر فعالیت آنها مطابق قوانین و مقررات در برنامه‌های تیم سیاسی استانداری مازندران مشهود و پررنگ است.


ربیع فلاح که برخلاف 20 استاندار گذشته توسعه پیشرفت استان و پرهیز از سیاسی کاری را در در دستور کار خود قرار داده است، به واقع با گزینش مدیری اخلاق گرا و با تدبیر همانند دکتر یونسی بخوبی برنامه‌های دولت تدبیر را در حوزه سیاست پیش برده است و حتی در سفر بیست و سوم رئیس جمهوری و هیئت دولت به مازندران نیز، رئیس کابینه دولت یازدهم، تمام قد از عملکردش دفاع کرده است.


تا قبل از دولت یازدهم، غرب مازندران که مردمانش همواره در طول تاریخ استان شدن مازندران، بی مهری دیده بودند، داعیه استان شدنشان پررنگ‌تر از همیشه طنین انداز بود اما حضور مستمر استاندار و معاونانش در غرب و تفویض اختیار به مدیران شهرستانی، انتخاب مدیران توانمندی همچون سید امیر حسینی جو و ناصر زندی به عنوان فرمانداران شهرستان‌های غرب تاحدی سبب آن شد تا عطش استان شدن و تجزیه طلبی منطقه فروکش کند، هر چند این دغدغه همچنان وجود دارد که تدبیری ویژه می‌طلبد.


 هماهنگی و هدایت فرمانداران برای تحقق سیاست‌های عمومی و برنامه‌های دولت،    برنامه ریزی در جهت حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی با مشارکت ادارات ذیربط و مشارکت‌های عمومی و فرمانداران و بخشداران،    مراقبت دائم نسبت به رویدادهای سیاسی و فراهم کردن موجبات گسترش آزادی‌های سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون اساسی و قوانین مربوط به فعالیت احزاب، جمعیت‌ها و انجمن‌های سیاسی و صنفی و انجمن‌های اسلامی و اقلیت‌های دینی شناخته شده و نظارت بر حسن انجام امور مذکور. بیش از همه دوره‌ها و دولت‌ها در تیم مدیریتی استان بویژه گروه سیاسی آن موج می زند.


بررسی و تحلیل داده‌های حوزه‌های مختلف نشان از آن دارد که مازندران 94 باثبات‌تر و آرامتر و بانشاط‌تر از دوره‌های قبل است و با بهره گیری از نخبگان، روحیه تدبیر و امید برای خلق حماسه‌ای دیگر در اسفند پایانی سال آماده می‌شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0