واقعه غدیر تجلی ولایت وحیات معنوی انسان
6 مهر 1394 ، دیدگاه 0

 

کمال نیوز: واقعه غدیرخم، نه فراموش شدنی است و نه کهنه شدنی؛ ماندگار است و پویا و زندگی ساز. غدیر، تجلی ولایت و رکن حیات معنوی انسان است. غدیر، روز اکمال دین و اتمام نعمت حق است. غدیر، آزمایشگاه بود وعلی، وسیله امتحان مدعیان ایمان، تا در جریان اطاعت از رهبری او و پذیرفتن ولایتش، صداقت را در عمل نشان دهند. پیامبرگرامی اسلام صلی الله علیه و آله در روز غدیر خم، خواست تا جریان رهبری امت، از آغاز به دست پاک ترین و شایسته ترین افراد باشد و آب زلال حق، در بستر تاریخ و زمان و در توالی نسل ها و اندیشه ها، آلوده نگردد و دشمنان نتوانند از آب گل آلود، ماهیِ مراد خویش را بگیرند. بر همین اساس است که غدیر هیچ گاه فراموش وکهنه نمی شود؛ بلکه همواره جاودانه باقی خواهد ماند


حضرت امام خمینی رحمه الله، عید غدیر خم را که کاشتن بذر ولایت در جان همه مسلمانان است، مختص گروه خاصی نمی‌دانست و در این باره می‌فرمود: «امروز که روز عید غدیر است، از بزرگ‌ترین اعیاد مذهبی است. این عید، عیدی است که مال مستضعفان است، عید محرومان است، عید مظلومان جهان است، عیدی است که خدای تبارک و تعالی به وسیله رسول اکرم صلی الله علیه و آله برای اجرای مقاصد الهی و ادامه تبلیغات و ادامه راه انبیا، حضرت امیر علیه السلام را منصوب فرمودند.
نقش ولایت ‏فقیه این است که در این مجموعه‏ پیچیده و در هم تنیده‏ى تلاشهاى گوناگون نباید حرکت نظام، انحراف از هدفها و ارزشها باشد؛ نباید به چپ و راست انحراف پیدا شود. پاسدارى و دیده ‏بانىِ حرکت کلى نظام به سمت هدفهاى آرمانى و عالیه ‏اش، مهمترین و اساسى‏ترین نقش ولایت ‏فقیه است.
آیاواقعا همه ما به توصیه امام(ره) عمل می کنیم و رفتارمان وعملمان در حمایت علنی ازجمهوری اسلامی واصل مترقی ولایت فقیه وهدفمان استکبارستیزی است؟ آیا درحمایت از ولایت فقیه به توصیه حضرت امام(ره) عمل نموده ایم؟آیا مدعیان پیرو خط و آرمان امام(ره) به اصول و نصایح ایشان در زمینه التزام به ولایت فقیه عمل کردند؟به کدام سفارشات امام(ره) عمل شده است؟


* «انقلاب به هیچ گروهى بدهکارى ندارد و ما هنوز هم چوب اعتمادهاى فراوان‏ خود را به گروهها و لیبرالها مى‏خوریم، آغوش کشور و انقلاب همیشه براى پذیرفتن همه کسانى که قصد خدمت و آهنگ مراجعت داشته و دارند گشوده است ولى نه به قیمت طلبکارى آنان از همه اصول، که چرا مرگ بر امریکا گفتید! چرا جنگ کردید! چرا نسبت به منافقین و ضدانقلابیون حکم خدا را جارى مى‏کنید؟ چرا شعار نه شرقى و نه غربى داده‏ اید؟ چرا لانه جاسوسى را اشغال کرده ‏ایم وچرادرموردانرژی هسته ای حساسیت خاص داریم ....و صدها چراهای دیگر.


چه گروهی به این توصیه ها گوش کرده است؟ از همه این ها که بگذریم چه گروهی حرمت ولایت فقیه را نگه داشت؟
آیا همین ولایت فقیه که امام(ره) آن را جانشین معصوم می دانست، حرمت نگه داشته شد؟
آیا سخنان امام(ره) و رهبر معظم انقلاب درباره آمریکا را نشنیدند؟ آیا آنانی که قیم معابانه یکطرفه برای نظام تصمیم می گیرند وهرتفسیری ازسخنان امام(ره) ورهبری فرزانه دارند، برداشتهای شخصی خود را به دیدگاه ونظر امام ورهبری منتسب می دانند، خود طرفدار ولایت فقیه اند؟
بهتر نیست کمی دست از ادعا برداریم و به سیره معمارکبیرانقلاب امام(ره) و خلف صالح ایشان، حضرت امام خامنه ای روحی فدا توجه کنیم؟
به نظر می رسد یک بار بنشینیم و صحیفه حضرت امام(ره) را بدون دخل و تصرف حداقل روخوانی کنیم واهمیت ولایت فقیه وولایت پذیری را درک کنیم , اگر انصاف داشته باشیم قطعا شرمنده خواهیم شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0