روز قدس و تحقق همدلی مسلمانان جهان
18 تیر 1394 ، دیدگاه 0
 
کمال نیوز: هر باره تاریخ بشریت نشان از قدرتهای پوشالین و مستکبری دارد که در منیت خویش غرق شده و اموال مردم مظلوم خود را به غارت برده و از خون به ناحق ریخته یشان نردبان دروغین پیشرفت درست کرده اند که البته مصداق آیه حق به نتیجه کارهایشان رسیده و به عذاب الهی دچار شده اند تا عبرتی باشد برای همه انسانها در تمام اعصار.
 
عصر معاصر نیز عاری  از این انسانهای سست صفت نیست که با تارهای عنکبوت گونه خود در خیال خامشان رهبریت و قدرت جهانی را در محاصره خویش قرار داده اند غافل از اینکه قدرت لایزال الهی در مقابل این قدرت پوشالین و لانه عنکبوتی قرار گرفته است و شاهد افکار غیر انسانی شان بوده و به فضل و کرم خویش آنها را به سزای اعمالشان خواهد رسانید که یکی از این واقعیت های تلخ و سخت و دلخراش صهیونیسم بین المللی و ایادی مزدور و مسکبرشان می باشند و هر باره در یک مکان مقدس و با بهانه های بی پایه و اساس خویش در حال قتل و عام مردم مظلوم مسلمان جهان می باشند غافل از آنکه این مردان با صلابت و مقتدر معتقد با ذات پاک و مقدس ربوبیت بوده و من باب توکل دل در گرو خدای خویش داده و جهت صیانت از دین مبین اسلام جان ناقابل خویش را تقدیم اسلام و مسلمین خواهد نمود .
 
فرصت طلایی ماه ضیافت الهی ، ماه مبارک رمضان موسم دلدادگی حقیقی و عبادت خالصانه (عبادت مقبول) است. با سپری‌شدن پی‌درپی روزهای ماه صیام و بهره وری از این سفره متنعم الهی انتظار می‌رود این بندگان خوب خدا و مومن با بصیرت با افزایش توشه روزه ‌داری و افزایش شور بندگی، اشتیاق به انجام وظایف بندگی که همانا تبعیت بیشتر از احکام الهی است نیز فزونی یابد. یکی از این وظایف خطیر که به عهده هر مسلمانی نهاده شده، حمایت از مظلومان و مستضعفان است که امام خمینی کبیر، پس از پیروزی انقلاب با تعیین «روز قدس» برای خروش امت مسلمان علیه رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیست و حمایت از ملت مظلوم فلسطین، انجام این وظیفه را در دل ماه خدا تعبیه کرد تا مسلمانان جهان در این روز با زبان روزه و به پشتوانه عشق به بندگی و تبعیت از فرمان خداوند، عبادت تجسم‌یافته‌ای را در دل عبادت دیگری به نمایش گذارند تا جهانیان به مفهوم عبادت و قدرت اسلام واقف شوند.
 
راه‌پیمایی روز قدس و سر دادن فریاد تنفر و انزجار از استکبار و صهیونیسم افزون‌بر اهمیت ذاتی که دارد، در بیشتر سال‌ها با رویداد خاصی مصادف شده است که بر اهمیت آن افزوده است. رویداد خاصی که امسال دوشادوش «روز قدس» قرار گرفته و باید دقیقاً به آن توجه کرد و آن را تهدیدی بزرگ برای فلسطین دید، توطئه استکباری و صهیونیستی از اولویت‌انداختن قضیه فلسطین است که دشمنان جهان اسلام و در رأس آن صهیونیست‌ها با راه‌انداختن انواع آشوب‌ها در منطقه می‌کوشند این توطئه را اجرایی کنند. سروسامان‌دادن به گروهک مزدور و تکفیری داعش و مسلح‌کردن افرادی دیگر با اسامی مختلف و آتش‌افروزی در منطقه که گریبان وحدت جهان اسلام را گرفته، توطئه شیطانی است که تنها در یک بعد موقعیت برجسته‌شده فلسطین در جهان اسلام را هدف گرفته است.

یکی از راه‌های اصلی خنثی‌کردن این توطئه استفاده از فرصت بی‌نظیر «روز قدس» و برگزاری باشکوه مراسم این روز در دنیاست تا به توطئه‌گران اثبات شود، فلسطین و آزادسازی قدس شریف مسئله اول جهان اسلام است و توطئه‌های صهیونیستی نمی‌تواند اندیشه آزادسازی قدس را که کابوس همیشگی صهیونیست‌هاست، برای لحظه‌ای از اذهان مسلمانان دور سازد، هرچند ابزار این توطئه گروه‌های مزدور فریب‌خورده‌ای، چون داعش باشند. حضور عظیم و غیرتمندانه و استکبارستیزانه روزه‌داران آگاه در سراسر جهان در راه‌پیمایی روز قدس، هوشمندی و اراده راسخ مسلمانان جهان برای آزادی قدس را به اثبات می‌رساند. جهان اسلام مانند همیشه برای خلق حماسه به رفتار ملت ایران چشم دوخته، پس تلاش کنیم قطره‌ای از سیلی باشیم که در روز قدس برای آزادی قدس شریف به راه می‌افتد.  مردان و زنان با صلابت و غیور ایران عزیز و مازندران همیشه سرافراز و پایتخت علویان با قامت برافراشته همیشگی خود با همان اعتقاد هزاران سنگر با همدلی و همزبانی در دل و جان خویش در مقابل یاوه گویان عالم و انسانهای زشت خو و وطن فروش و زشت صفت استوار گردانیده با مشت های گره کرده و قامتی به بلندای کوه برافراشته و با حضور خویش مشت محکمی بر این دشمنان قسم خورده قرآن و عترت و اسلام و مسلمین خواهند زد تا ضمن حمایت از مردم مظلوم و مسلمان جهان تجدید میثاق با آرمان های بلند و والای معمار کبیر انقلاب امام راحل قدس الله نفسه الزکیه نموده و همانند همیشه خود را در محضر ولی فقیه زمان ولی امر مسلمین امام خامنه ای قرار داده تا با بهره گیری از فرامینشان اقتدار جمهوریت اسلامیت ایرانی را به رخ دشمنانمان بی پایه و اساس اسلام و مسلمین بکشانند ان‌شاءالله

حجت الاسلام مهدی تقی زاده امام جمعه دابو و دشت سر و استاد حوزه و دانشگاه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0