رمضان،ماه میهمانی خدا
28 خرداد 1394 ، دیدگاه 0

 

کمال نیوز: این روزها مشتاقان درگاه حق تعالی میتوانند باری دیگر در بارگاه خداوند منان روزه بندگی به جا آورند و او را به پاس نعمت های بیکرانش شکر گویند.

رمضان فرصت میهمانی خداست که در لحظات شیرین افطار و اوقات عرفانی سحر وجود خداوند عظیم را بیش از پیش احساس مینماییم و خود را به احدیت نزدیک و نزدیک تر می بینیم.

 لحظه های پیش از افطار واقعا زیباست، در این ایام است که انسان به یاد گرسنگان و تشنگان می افتد و سختی زندگی آنان را درک مینماید و از خداوند کریم می خواهد با لطف و کرمش یار و یاور همه مستمندان باشد.

 در لحظه های سحر انسان حال و هوایی دیگر دارد و با خود می گوید آیا می شود انسان اینقدر به خداوند نزدیک گردد و در نیمه های شب سفره بندگی خود را در برابر بنده نواز عظیم پهن نماید و از او خیر و سعادت وعاقبت به خیری را در دنیا و آخرت طلب نماید.

شب های قدر را که دیگر قابل گفتن نیست و انسان مومن آن قدر بالا میرود و آن قدر حس و حال عجیبی به او دست می دهد که انگار در آسمانها سیر می کند.

 واقعا شبهای قدر، شبهایی است که بهترین فرصت برای تقرب به درگاه باری تعالی و آمرزش گناهان است و خوشا به حال کسانی که عظمت این شب های بزرگ و نورانی را درک خواهند کرد.

راستی این ماه به یاد ماندنی با همه عظمتش به پایان خواهد رسید ، همانطور که ماهها و ماهها گذشت و تنها چیزی که از این ماه عزیز می ماند این است که رابطه خود را با پروردگار مان حفظ نماییم و در لحظه لحظه زندگی اوامر و دستورات او را عمل نماییم تا بتوانیم بر پیمانی که با او بسته ایم ثابت قدم و استوار باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0