عقب نشینی مسئولین در اجرای قانون
3 خرداد 1394 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: سالهاست بحث تغییر و تحول آستان امامزاده هاشم (ع) بالالاریجان و شهرستان آمل در محافل ، سیاسی ، فرهنگی و مذهبی مطرح و مسائل روز خبری سایت ها و رسانه ها می باشد.

بالاخره بعداز گذشت سالها بگو مگو و رایزنی های بعمل آمده ، تصمیم مسئولین طراز اول این حیطه کاری بر این قرارگرفت که براساس ماده 14 قانون تقسیمات کشوری این مکان متبرکه به بخش لاریجان تعلق گیرد.

 اخیرا پس از اینکه براساس دستورالعمل که درابتدای نگارش آن آمده (مهم –آنی) از سوی رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه به مدیران کل اوقاف و امور خیریه استانهای تهران و مازندران ابلاغ شده تحریر گردید با عنایت به تقسیمات کشوری و مصوبه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بقعه امامزاده هاشم (ع) که تاکنون توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران اداره می شد ، می بایست توسط اداره اوقاف و امور خیریه استان مازندران اداره گردد.

 لذا مقتضی است ضمن ایجاد شرایط لازم برای این جابجایی مدیریتی ظرف دو هفته آینده آمادگی لازم را جهت برگزاری جلسه تغییر و تحول در تاریخ 30/2/94 در محل مورد بحث داشته باشید امضاء علی محمدی رییس سازمان اوقاف.

 براساس همین دستورالعمل اداره اوقاف مازندران نیز نامه ای که منظم همین بخشنامه بوده به استانداری مازندران اعلام داشته با این مضمون که این اداره آمادگی کامل را برای تغییر و تحول دارد و در خاتمه خواسته شد که دستور انجام تمهیدات و مقدمات لازم برای جابجایی مدیریتی اقدام شود وبراساس همین مکاتبات رییس اداره اوقاف لاریجان برمبنای نامه شماره 14.441/ 94 از من بعنوان تنها خبرنگار منطقه دعوت بعمل آورده در مراسم این تغییر و تحول و به منظور پوشش خبری حضور پیدا نمایم.

و اما؟! درآن روز نه تنها این تغییر و تحول به دلیل تنش هایی که از سوی مسئولین دماوند از فرماندار گرفته تا استاندار تهران و وزیر کشور و امام جمعه دماوند بوجود آمد این مراسم با وصف اینکه از خبرنگاران صداوسیما و رسانه های محلی دعوت بعمل آمده بود برگزارنشد و از سویی خوراک رسانه های داخلی و خارجی و سایت ها را بدنبال داشت سخن اینجاست ، حوزه جغرافیایی براساس مصوبات  وتقسیمات کشوری در استان و شهری بروشنی تعیین و قوانین و مصوبات با کارشناسی و تحقیق انجام شده قابل اجراست.

زمانی استان گلستان جزو مازندران بوده و اکنون مستقل عمل می نماید. اگر قانون هست و اجرای صحیح ، تنش و ایجاد آشوب و جوسازی درکنار منطقه بس کوچک و درکنار تهران قرار دارد از چه روست ، خزانه دولت و جیبها که دوتا نیست ، حساسیتها در خصوص تحویل منطقه ای مذهبی که درجفرافیایی هر استان و شهرستانی مشخص شده از بابت چیست.

 آیا دماوند بالاریجان در خصوص نگهداری و صیانت از اماکنی متبرکه فرقی دارد که این همه جار و جنجال ازسوی دماوندی ها می باشد و مسئولین بالای نظام که دم از ولایت مداری می زنند و دولتی که امسال دولت تدبیر وامید را یدک می کشد چرا باید آب به آسیاب دشمن ریخته شود.

نگهداری بقعه امامزاده هاشم که در بخش لاریجان قراردارد چرا و به چه دلیل دماوندی ها این همه سماجت برای نگهداری و مدیریت آن به خرج می دهند حتما منافع مالی آنان در خطر است.

درخاتمه از دیگر نمایندگان حوزه مازندران که در مجلس شورای اسلامی ساکت نشسته اند گله دارم ، تنها نماینده ای که این بحران را مدیریت کرده و می کند با تدبیر و رایزنی های بعمل آمده نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی بوده و هست.

لاریجان - جواد مجاوری روزنامه نگار

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0