در رسای مقام شامخ معلم
9 اردیبهشت 1394 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: معلم عزیز ! روزت مبارک

در تاریکی جهل و نادانی دلت ، معلم شمع کاشانه توست . صفابخش باطن و جلابخش روح توست .

به تو می شناساند خیر را از شر و روشن می کند دنیای درونت را . او که سال هاست پیموده راهی را که تو در پیش رو داری پس به تو می آموزد الفبای زندگی را ؛ الفبای چگونه زیستن را . به تو می آموزد که چکونه سربلند باشی در همه جا .

معلم ، نه تنها فقط کنار تخته سیاه است که در همه جا هستند معلمانی که بیاموزند به تو راه زندگی را . گاه پیری دانا راهبر و راهنمای توست و گاه شاید کودکی . گاه معلم پای تخته به تو حساب یاد می دهد و گاه کسی به تو حساب زندگی می آموزد . گاه حساب ، آنچه نیست که در دفتر توست . گاه درس ، آن نیست که در کتاب توست . گاه می توان زندگی را سراسر درس دید ؛ درسی که پیوسته باید به یاد روز حسابش باشی .

معلم شمع زندگی توست . شمع زندگی! نه شمعی که کنج کلاسی باشد و شاید فقط کلاس را روشن کند . نه ! معلم روشن نگاه میدارد کلاس زندگی ات را . و پیامبر(ص) فرمودند: " برای معلم و عالم ، تمامی آنچه در آسمان و زمین است ، استغفار می کنند حتی ماهیان در آب و فضیلت و برتری معلم و عالم نسبت به عابد ، به برتری ماه نسبت به ستارگان می ماند.

این است مقام معلم ."معلمی که تکریمش از وظایف توست ، که امام سجاد (ع) فرمودند " حق استاد بر تو این است که بزرگش داری و محضرش را محترم شماری و با دقت به سخنانش گوش بسپاری پس گوش جان بسپار به کلام آنان که معلم کلاس درس و زندگی تو هستند ".

معلم رسالتی الهی را داراست ، چونان که پیامبران معلمان بشر بودند برای نشان دادن راه خدا و روشن ساختن طریق حقیقت.

 که پیامبر (ص) فرمودند " من معلم مبعوث شدم ".

دکتر صادق چمن آرا

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0