طوسی؛فرمانده بی ادعا و امیر لشکر 25 کربلا
18 فروردين 1394 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: محمدحسن طوسی، فرمانده ای بی ادعا و امیر قافله ی لشکر 25 کربلا، همان کسی است که با اطلاعات دقیق و طراحی های ماهرانه اش، چندین عملیات کوچک و بزرگ سپاه اسلام را به پیروزی رساند...

 

شهید طوسی، سرداری بود شجاع و دلیر؛ فرماندهی بود با تدبیر؛ او سخت‌ترین و خطرناک ترین مأموریت‌های اطلاعاتی و عملیاتی را بر عهده می‌گرفت و بدون آنكه در چهره‌اش اثری از خستگی و یا نشانی از اضطراب و نگرانی دیده شود، به خوبی آن را انجام می‌داد.

 

نقش مهم و تأثیرگزار واحد اطلاعات و عملیات لشکر ویژه 25 کربلا در عملیات والفجر 8 به خوبی مشهود بود و فرمانده ی با اقتدار این واحد، کسی نبود به جز محمد حسن طوسی. بدون شک تلاش های شبانه روزی او و یارانش منجر به فتح بزرگ شهر فاو شد.

 

قائم مقام بودن و علمداری لشکر پرافتخار و همیشه پیروز 25 کربلا، زیبنده قامت رعنای محمدحسن بود. این فرمانده عالی مقام دائماً نگران بعد از شهادتش بود و آرزو می کرد، گمنام بماند و نشانی از او باقی نماند. عاقبت در دل دشت تفتیده شلمچه از دیده ها رفت و داغ فراقش را بر دل جاماندگان به جا گذاشت.

 

محمدحسن طوسی، فرمانده ای بی ادعا و امیر قافله ی لشکر 25 کربلا، همان کسی است که با اطلاعات دقیق و طراحی های ماهرانه اش، چندین عملیات کوچک و بزرگ سپاه اسلام را به پیروزی رساند. روح بلند این شهید و محبوبیت كم نظیر او بین رزمندگان قهرمان لشکر كربلا، حكایت از مردم دوستی، رفتار و روابط برادرانه و سرشار از عواطف انسانی اوست كه چهره‌ای دوست داشتنی از او ساخته بود.

 

تواضع و فروتنی و همه ی صفات حسنه الهی شامل این شهید بزرگوار می شد. این فرمانده غیور و دوست داشتنی، دلباخته ائمه اطهار(ع) بود و گمنامی را از مادرش حضرت فاطمه زهرا(س) به ارث برده بود. همه ی زحمات و اعمالش برای خدا بود. از خودنمایی به شدت دوری می کرد و همیشه سعی بر این داشت تا زحمات و سختی هایی که بچه های اطلاعات و عملیات به دوش می کشند را به فرماندهان نشان دهد و از بردن نام خود دوری می کرد.

 

خداوند روح رفیع و بلند مرتبه شهید طوسی و همه ی شهدای لشکر ویژه 25 کربلا را با ارباب شان محشور کند، انشاءالله.

 

حمزه اسماعیلی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0