همدلی و همزبانی دولت و ملت عامل اقتدار نظام اسلامی
3 فروردين 1394 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: در آغاز هر سال رهبر معظم انقلاب اسلامی شعاری برای آن سال تعیین می کنند که مردم و مسئولان در راستای تحقق آن گام بردارند که زمینه ساز پیشرفت و تعالی نظام اسلامی خواهد بود.

شعار سال تعیین شده با تدبیر و بینش عظیم مقام معظم رهبری و با توجه به اوضاع ملی و جهانی تعیین می شود که حرکت عملی در تحقق شعار انتخاب شده ثمرات و برکات بسیاری برای نظام اسلامی خواهد داشت.

مقام معظم رهبری در آغاز سال 1394 ، این سال را به عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی انتخاب کردند که دولت و ملت در این سال وظیفه ای خطیر و مهم بر عهده داشته و باید تلاش کنند تا این همدلی و همزبانی را بیش از پیش و آن گونه که شایسته است در نظام اسلامی محقق کنند.

وحدت و همدلی همواره در دین مبین اسلام به عنوان اصلی اساسی و گرانقدر مورد توجه بوده که حرکت در مسیر آن زمینه ساز پیشرفت و تعالی خواهد بود که مشکلات موجود در جهان اسلام نیز به سبب عدم وحدت و همدلی کشورهای اسلامی در راستای مقابله با دشمنان اسلام است.

همدلی و همزبانی دولت و ملت باید نهادنیه شده و دولت و ملت خود را در کنار یکدیگر احساس کنند و اکنون که سال 94 به عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نام گذاری شده است به عنوان فرصتی ارزشمند خواهد بود که دولت و ملت ارتباطی همراه با همدلی و همکاری را در میان خود نهادینه کنند.

ایران اسلامی در سال 94 شرایط و آزمون های حساسی در پیش دارد که بهره گیری از همدلی و همزبانی می تواند راهگشای تعالی و تحقق عزت و عظمت نظام اسلامی بوده و اقتدار ما را در عرصه جهانی تضمین و تحکیم کند.

در سال 94مسائل هسته ای را داریم که دولت باید حمایت های مردمی را پشت سر خود داشته و بداند مردم همراه او هستند و دولت نیز وظیفه دارد تا در راستای به دست آوردن حقوق مسلم ملت ایران و عزت و عظمت نظام اسلامی گام برداشته و رهنمودهای مقام معظم رهبری را نصب العین امور خود قرار دهد.

 منتقدان نیز وظیفه دارند با نقدی سالم و شایسته دولت را در این عرصه یاری نموده و دولتمردان هم از آرا و نظریات صاحب نظران و کارشناسان در این امور در راستای تحقق مصلحت و عزت نظام اسلامی بهره گیری کنند.

در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی ، همدلی و همزبانی دولت و ملت به عنوان اصلی اساسی و انکارناپذیر است که می تواند نقشی مهم برای تقویت اقتصاد داخلی و نهادینه سازی اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

دولت و مجلس وظیفه دارند با وضع قوانین مناسب و گام های عملی در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و فعالان عرصه اقتصادی گام برداشته و بیش از پیش مردم را در عرصه  مدیریت امور کشور وارد کنند.

ملت نیز وظیفه دارد برای تحقق اقتصاد مقاومتی به حمایت عملی از تولیدات داخلی پرداخته و تلاش کند ملزومات و نیازهای زندگی خود را از تولیدات داخلی تهیه کرده و تا در حد نیاز مصرف کالاهای خارجی را از برنامه های زندگی خود خارج کند.

امسال در عرصه سیاسی نیز ایران اسلامی شاهد آزمون های بزرگ انتخابات مجلس شورای اسلامی ، مجلس خبرگان رهبری و راهپیمایی های ملی است که حضور گسترده و حماسی همه اقشار و گروه های نظام اسلامی می تواند پاسخی مناسب به دشمنان نظام بوده و اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی را تحکیم و ترویج دهد.

همدلی و همزبانی دولت و ملت عامل اقتدار، استقلال و عظمت نظام اسلامی است که دشمنان در تلاش هستند این همدلی و وحدت را خدشه دار کنند که باید با بهره گیری از رهنمودها و تدابیر ارزشمند مقام معظم رهبری نقشه های شوم دشمنان انقلاب اسلامی را همچون همیشه خنثی کنیم.

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند آرزوهای بزرگ فراروی ایران با همکاری و اعتماد متقابل دولت و ملت دست یافتنی است که باید با همکاری صمیمانه و متقابل دولت و ملت زمینه ساز پیشرفت، تعالی و توسعه اهداف ، آرمان ها و گفتمان نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0