دستاوردهای انقلاب اسلامی و آینده پیش رو
17 بهمن 1393 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: در مواقع مختلف زندگی انسان نیاز است تا با بررسی فعالیت ها ، دستاوردها و موانع و مشکلات بتوانیم فرصت های گذشته و اقدامات صورت گرفته در آن را شناخته و با دورنما و هدفی والا برای آینده و فردایی بهتر در زندگی خود برنامه ریزی کنیم.

از این روی دهه فجر انقلاب اسلامی فرصتی مناسب برای تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که باید شرایط را بررسی کرده و ببینیم در چه جایگاهی قرار داریم که شناخت داشته ها می تواند نقش مهمی در نیل به اهداف عالیه نظام اسلامی داشته باشد.

درطول انقلاب اسلامی و از همان روزهای آغاز وقتی دشمنان دیدند انقلاب ما گفتمان جدید مبتنی بر اسلام ناب محمدی(ص) و استقلال را در عرصه جهانی مطرح کرده به دنبال مقابله با آن برخواسته و از راه های مختلفی چون ترور، وقایع مختلف، تحریم و اقدمات دیگر تلاش داشتند مانع تحقق اهداف آن شده و جلوی این انقلاب منحصر به فرد در عرصه جهانی را بگیرند.

غربی ها که روزی ایران بهترین جایگاه برای تامین منافع آنان بود و ما را به صورت صرف وابسته به خود می دیدند هیچ گاه باور نمی کردند انقلاب اسلامی به این جایگاه ارزنده و عظیم دست پیدا کرده و بدون وابستگی به قدرت های جهانی در مسیر تعالی و پیشرفت گام بردارد.

مردم ایران دوست داشتند برای خود تصمیم گرفته و مستقل از قدرت ها به زندگی پرداخته و تلاش کنند با وحدت و همدلی در کنار یکدیگر و بهره گیری از ظرفیت های موجود به توسعه رسیده و نمی خواستند ایادی استکباری منافع خود را از منابع و ظرفیت های موجود در کشورشان تامین کرده و چه تاسفی از این بالاتر که بیگانگان بخواهند برای ما تصمیم گیری کرده و وابستگی ذلت آمیز داشته باشیم.

امروز وقتی به انقلاب اسلامی نگاه می کنیم می بینیم که در عرصه های مختلف علم و فناوری، فعالیت های عمرانی خدماتی، فرهنگی، سیاسی ، توان دفاعی و دیگر مسائل در جایگاه ارزنده و مهمی قرار داریم.

در عرصه علم و فناوری امروز ایران اسلامی به جایگاه والایی دست یافته که در بحث انرژی هسته ای، نانو، پرتاب ماهواره ها و تولیدات علمی در ردیف کشورهای درجه یک جهانی قرار گرفته و این روند مطلوب را به نحوی شایسته طی کرده و روز به روز شاهد گسترش ارائه مقالات، اختراعات و ابتکارات هستیم.

امروز در عرصه اقدامات عمرانی و خدماتی شاهد توسعه چشمگیر فعالیت های راه سازی، سدسازی، گازرسانی، مراکز درمانی و فعالیت های بسیار در این حوزه هستیم که سراسر کشور از بزرگ ترین شهرها تا کوچک ترین روستاها تبدیل به کارگاه فعالیت های عمرانی خدماتی شده و این روند رو به رشد ادامه دارد.

در عرصه فرهنگی هویت اسلامی ایرانی شکل گرفته و مردم ما مظاهر فرهنگی غربی را نفی کرده و در مسیر تحقق سبک زندگی اسلامی مسیر جدیدی را آغاز کردند که این امر مهم نقش بسیاری در ترویج دین مبین اسلام در عرصه جهانی داشته که مشاهده می کنیم آمار روی آوردن مردم و جوانان غرب به دین اسلام به صورت گسترده ای در حال افزایش است و در داخل کشور نیز بصیرت و دین محوری در جامعه گسترش یافته و مردم سالاری مبتنی بر دین حاکم شده است که در کنار آن برای توسعه فعالیت های فرهنگی کارهای خوبی درطول انقلاب انجام شده است که می بینیم مساجد، کتابخانه ها ، مدارس، دانشگاه ها و مراکز فرهنگی مذهبی بسیاری ایجاد شده است.

در عرصه توان دفاعی ایران اسلامی پیشرفت فزاینده ای داشته که جزو چند کشور نخست جهانی در عرصه توان موشکی بوده و مجهزترین تجهیزات نظامی را خود تولید می کنیم که همین اقتدار دفاعی و ترویج فرهنگ شهادت طلبی گزینه های روی میز غرب را خنثی کرده و با تمام ادعاها و تهدیدهای خود توان حمله و رویارویی با ایران اسلامی را نداشته و از قدرت و توان ما هراسان هستند.

امروز در عرصه فعالیت های سیاسی ایران در جایگاه ارزشمندی قرار داشته که تمام معادلات در عرصه منطقه ای و خاورمیانه نیازمند بهره گیری از ظرفیت ها و توان ایران اسلامی است.

در عرصه سیاست خارجی سلطه جویی استکباری را نپذیرفته و با حفظ استقلال در مسیر ایجاد روابط با کشورهای جهانی می پردازیم که روزی ایران به هیچ وجه در عرصه سیاست خارجی مطرح نبوده ولی امروز غرب خواستار مذاکره با ایران است که می داند جامعه جهانی نیازمند استفاده از ظرفیت های کشورمان است.

این ها بخشی از دستاوردهای گرانقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که توانستیم در طول سال های انقلاب به تعالی و توسعه دست یافته و حرکت شتابنده ای در مسیر پیشرفت داشته و از استعداد ایرانی در عرصه های مختلف استفاده کنیم.

دهه فجر فرصت مناسب و ارزشمندی است که باید شکرگذار خداوند منان بوده و قدردان انقلاب اسلامی باشیم که امروز حفاظت و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی وظیفه ای همگانی است و باید با عزم ملی و مدیریت جهادی در مسیر بهره گیری از رهنمودهای ولایت فقیه گام برداشته و ادامه دهنده خون های پاک شهدا باشیم.

ما راه بسیاری را رفته و مسیر طولانی در پیش داریم که باید در این دهه تجدید عهد و میثاق با انقلاب اسلامی و ولایت داشته و خود را برای آینده ای بهتر و جهانی شدن ایران اسلامی به کار گرفته و فریب فتنه ها و انحراف ها را نخورده و خط اصیل انقلاب و آرمان های خود را ادامه داده و با شناخت ضعف های موجود بتوانیم خواسته های دین مبین اسلام را به نحوی شایسته و به طور کامل تحقق بخشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0