موفقیت ها را به نام خود ثبت نکنید!
23 دی 1393 ، دیدگاه 0

کمال نیوز:  درقائمشهرخبری از زمستان وسرما نیست، صنعت، چرخهایش روان شده ، کارگران با شورخاصی دارند کار می کنند؛ کارخانه های مشکل دار آرام ، آرام به چرخه تولید واشتغال بازمی گردند و دولت سنگ تمام گذاشته تا گره های کوراز صنعت را بگشاید؛

نساجی مازندران هم به لطف خداوند وهمت مسئولان و صبوری کارگران روزهای ناگوارش را پشت سرگذاشته و دوباره سوت آغاز کار وتلاش درآن به صدا درآمده! ایام شادی و نشاط است برای مردم شهری که تاریخش با صنعت وبه خصوص صنعت نساجی گره خورده !

اصلاً بهتره که بگوییم قائمشهر را با کارخانه های چندگانه نساجی اش می شناسند؛ این کارخانه ها از بیست سال پیش بحران اشان آغاز شد تا این که در سال 91 بساط تولید واشتغال در آنها برچیده شد! وصدها کارگری که نمی توانستند کاری انجام دهند الی خانه نشینی!

دولت همت کرد، نمایندگان دولت تلاش هایشان را مضاعف نمودند، نمایندگان مجلس از هرابزاری که داشتند استفاده کردند،کارگران نساجی ازبین خود نمایندگانی انتخاب کردند که سیبل ناملایمتی ها و نامهربانی ها قرار گرفتند و بارها و بارها با هزینه شخصی و ازجیب خالی خود مدد جستندتا پیگیر گردیند تا مطالبات پرداخت شود تا چرخ های نساجی باردیگر به گردش درآید و سرانجام تلاش ها جواب داد و این بار یک بانک پاپیش گذاشت و تسهیلات خوبی داد تا مشکلات مالی شرکت تا حد زیادی مرتفع و حقوق کارگران وبازنشستگان پرداخت شود!

و اینک نساجی اگرچه محدود اما آرام آرام فعال شده و باز هم حکایت شیرین آغاز کاروتلاش و تولید و اشتغال برای شکوفایی اقتصاد شهرمان و استان مازندران! شهرپرشده ز پیام های تشکرکارگران قدرشناس نساجی مازندران از همه آنانی که کوشیدند تا این کارخانه ها از بحران درآیند و امید و نشاط به خانواده های صبور کارگران بازگردد ودر این میان معلوم نیست که چرا برخی از عزیزان می خواهند این پیروزی شیرین را به نام خود بنویسند! گویی همه نشستند و ایشان فقط دغدغه کارگران وشرکت را داشتند!

چقدر خوب است که به نام کارگران برای خودکارنامه درست نکنیم؛ افکارعمومی هوشیار است و نیک می داند که چه کسانی برای احیای دوباره کارخانه های نساجی مازندران از جان مایه گذاشتند واینک اجرشان نزد خداوند علیم و مهربان محفوظ است؛ اینان نیازی به بنرو تبلیغات ندارند! خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0