دفاع مقدس تجلی اراده و مقاومت ملت ایران
30 شهریور 1393 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: هفته دفاع مقدس ، هفته گرامی داشت یاد وخاطره دلاورمردانی است که با رشادت و ایثار والایشان نام خود را برای همیشه در تاریخ این سرزمین ثبت کرده اند.

دفاع مقدس مدرسه عشق آموزی است که در آن می توان ایثار، گذشت، تقوا، فداکاری و هر خصلت نیک انسانی را که وجود دارد در آن یافت که تجلی اراده، مقاومت و ایستادگی ملت در برابر دشمنان نظام اسلامی است.

رزمندگان ، عملشان فقط برای رضای خدا بود و بس که همین عامل رمز ماندگاری رشادت های آنان گردیده است و تا زمانی که بشریت بر روی این کره خاکی دوام دارد نام و یاد آنان جاوید و پاینده خواهد ماند زیرا که خود را کنار زده بودند و فقط به معبود خویش و وصال به او می اندیشیدند و تاریخ نیز بر این مدعا سند قطعی می زند و آن هم زنده ماندن واقعه عاشورا پس از هزاران سال از وقوع آن است.

 امروز دفاع مقدس به پایان نرسیده است و هنوز دفاع باقی است و مهم ترین نکته در این مطلب آن است که دفاع رنگ خود را عوض کرده است و نبرد سخت و نظامی تبدیل به جنگی نرم گردیده است که بسیار حساس تر و سخت تر می باشد.

 در دوران دفاع مقدس دشمن در چهره ای آشکارا و در نقاط  مرزی با رزمندگان به نبرد می پرداخت ولی امروز درصدد است با چهره ای مخفی و فریبکارانه خود را وارد خانه های ما کند.

در دوران دفاع مقدس اگر دشمن رزمنده ای را شهید و یا اسیر می نمود اراده ها ، ایمان و توکل به خدا همچون کوه محکم و استوار بود ولی امروز دشمن با طرح و برنامه ریزی اتاق های فکر و رسانه های فوق مدرن خود درصدد است تا اراده و ایمان جوانان را مورد هدف قرار دهد و با به حاشیه کشیدن آنان قدرت تفکر و تقوا را از آنان به سرقت ببرد.

آری، به راستی دفاع مقدس همچنان ادمه دارد که برای مقابله و دفاع ، مردم ، مسئولین  و بازماندگان هشت سال دفاع مقدس وظایفی بر عهده شان می باشد.

مردم و به خصوص جوانان وظیفه دارند با افزایش بصیرت و سطح آگاهی فریب نقشه های دشمن و لذات زودگذر آنان را نخورده و با توکل بر خداوند متعال و مجهز شدن بر سلاح تقوا به قله های سعادت و معنویت دست یابند که در این صورت خواهد بود که می توانند با فکری پویا و قدرتمند زمینه های رشد و تعالی کشورشان را فراهم کنند.

 مسئولین نیز وظیفه دارند با قدرت در بحث فرهنگ وارد شده و با شناخت اولویت ها ، فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی که برخواسته از آرمانهای امام راحل ،  شهدای گرانقدر و منویات مقام معظم رهبری می باشد را در جامعه ترویج نموده و در این راستا با اهتمام و تلاش ارزنده ای گام بردارند.

بازماندگان هشت سال دفاع مقدس به عنوان سند زنده حماسه آفرینی های ملت ایران نیز باید به تبیین ابعاد و دستاوردهای دفاع مقدس پرداخته  و زمینه آشنایی بیش از پیش نسل جوان جامعه را با رشادت های دلیرمردان و ایثارگران ایران اسلامی آشنا کنند تا جوانان ما بدانند ایران اسلامی که امروز در اوج عزت و اقتدار قرار دارد با چه تلاش های ارزنده ای به دست آنان رسیده است که باید برای تحقق آرمان ها و اهداف شهدا در راستای ادامه سیره گرانقدر آنان گام بردارند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0