ضعف وجود مراکز اقامتی و تفریحی در آمل
8 شهریور 1393 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: امروزه وجود مراکز اقامتی و تفریحی مدرن و پیشرفته همواره می تواند به عنوان عاملی ارزنده در راستای جذب گردشگران داخلی و خارجی بوده و اثرگذاری والایی در توسعه گردشگری، اقتصادی و فرهنگی داشته باشد.

مجموعه های اقامتی ، فرهنگی و هتل های مدرن و به روز می تواند زمینه ساز گسترش بسیاری از رویدادها و برنامه های مهم باشد که عدم بهره گیری از آن به عنوان مانعی در راستای دستیابی به این اهداف است.

آمل به سبب پتانسیل بالای خود در طول سال میزبان جشنواره ها و همایش های بین المللی ، ملی و مسابقات مختلف بوده که همواره به سبب نداشتن مراکز اقامتی و فرهنگی مدرن سبب شده است تا مراسم برای آمل ولی در شهرهای دیگر برگزار شود که نمونه های اخیر آن برگزاری جشنواره بین المللی ناصرکبیر اطروش در مجتمع رفاهی نفت محموآباد و جشنواره بین المللی فیلم یاس در هتل نارنجستان نور بوده است.

از سوی دیگر شهرستان آمل میزبان حدود 50 درصد از صنایع استان مازندران ، بیمارستان پایلوت گردشگری سلامت شمال کشور، وجود دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تیم های ورزشی است که برای اقامت و پذیرایی مهمانان مهم داخلی و خارجی خود به شهرهای همجوار مراجعه می کنند.

با وجود جاده توریستی هراز و جاذبه های گردشگری و مذهبی و آمل به عنوان ورودی استان مازندران می باشد، شاهد عبور گسترده مسافران از شهر آمل هستیم که به علت نبود زیرساخت های لازم اقامتی و تفریحی و عدم استفاده مناسب از ظرفیت های موجود ، مسافران در آمل اقامت نداشته و به شهرهای همجوار برای اقامت و تفریح می روند اگر چه هتل شهر و نیلوفر و سالن همایش اریکه آریایی تا حدودی قدم های کوچکی در این راستا برداشته اند.

شهرستان آمل با وجود ظرفیت های گسترده صنعتی، فرهنگی و ورزشی از داشتن مراکز اقامتی و تفریحی چون هتل ها و مجموعه های فرهنگی و تفریحی مدرن به دور بوده که نیاز است تا نماینده مجلس، فرماندار، شورای شهر و مسئولان امر در این راستا وارد شده و با جذب و حمایت از سرمایه گذاران ، قدم های خوب و آینده داری را برای شهرستان بردارند.

درست بوده مسائل و مشکلات در حوزه شهرستان بسیار است و امور اولویت دار وجود دارد اما مدیران باید با نگاهی آینده نگر و در راستای توسعه شهرستان آمل در این راستا گام بردارند و زمینه سرمایه گذاری کلان را فراهم کنند که اگر آمل در آینده می خواهد به شهر ویژه فرهنگی، صنعتی، گردشگری، ورزشی و علمی در شمال کشور تبدیل شود نیازمند وجود هتل ها ، مراکز اقامتی، تفریحی و فرهنگی مدرن و پیشرفته است که باید با برنامه ریزی مدون و برنامه ریزی شده در این راستا گام برداشته شود.

عبدالرضا عزیزکمالی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0