هفته دولت فرصتی برای سنجش رضایتمندی مردم
2 شهریور 1393 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: هفته دولت با گرامی داشت یاد و خاطره بزرگ مردانی چون شهیدان رجایی و باهنر بوده که با خدمات ارزشمند خود به چهره ای مردمی و الگویی ارزنده تبدیل شدند که بهره گیری از روش ارزشمند آنان می تواند راهگشای مدیران در خدمت گذاری صادقانه و خالصانه به مردم باشد.

در این هفته عملکردها و دستاوردهای دولت از سطح عالی تا پایین ترین سطوح به سمع و نظر مردم می رسد و فرصت خوبی است تا مدیران میزان کارایی و اقدامات صورت گرفته خود را به اطلاع مردم رسانده و به جمع بندی از فعالیت های مجموعه خود دست یابند که در طول یک سال گذشته آیا توانستند براساس اهداف و برنامه ریزی صورت گرفته گام بردارند.

بررسی سطح عملکرد، کارایی و سنجش رضایتمندی مردم که به چه میزان از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته رضایت دارند در این هفته می تواند نقش بسزایی در ترسیم اهداف آینده هر سازمانی داشته باشد تا آنان بتوانند با اطلاعات گسترده و جمع بندی کارشناسانه، راه خدمت به مردم را در پیش گرفته و برنامه های خود را برای خدمت بهتر به مردم فراهم کنند.

خدمت به مردم به عنوان امتحانی بزرگ برای همه مدیران است که باید از آن به بهترین نحو ممکن و در راستای کسب رضای خداوند متعال و مردم بهره گیری کنند که می تواند ضامن سعادت دنیا و آخرت انسان باشد.

مدیران باید با نگاهی عمیق و دلسوزانه به نقدهای موجود در حوزه کاری خود ترتیب اثر داده و از منتقدان واقعی به عنوان سرمایه ای بزرگ در توسعه فعالیت های کاری و اقدامات خود بهره گیری کنند.

مدیران می توانند با گسترش سطح فعالیت های خود و استفاده از مشاوران و صاحبنظران به سطح کیفی و علمی فعالیت های خود افزوده و از پتانسیل های ارزشمند آگاهی و دانایی در حوزه کاری خود بهره مند شوند که هیچ گاه انسان از مشورت با دیگران ضرر نخواهد کرد که در این راستا تشکیل کارگروه های هم اندیشی می تواند اثرگذار باشد.

روحیه ساده زیستی و مردمی بودن نیز از دیگر اموری است که مدیران باید آن را سرلوحه کاری خود قرار دهند و اهتمام خود را برای خدمت به مردم به کار گرفته و  تلاش آنان در راستای کسب رضایت گروه، جناح و افراد ذی نفوذ نباشد که اگر یک مدیری حمایت مردم و رضایت آنان را داشته باشد همیشه ماندگار بوده حتی این که دیگر در آن پست و مقام سمتی نداشته باشد.

حرکت بر مسیر شعارگرایی نیز یکی از آفاتی است که در حوزه مدیریتی وجود دارد که مدیران باید از شعارهای عوام فریبانه ، تحقق نیافتنی و حاشیه سازی های بی فایده دوری کرده و همواره به دنبال واقعیت های موجود و انعکاس آن در جامعه باشند.

وجود روحیه جهادی در مدیران همواره می تواند در پیشبرد امور اثرگذار باشد که مدیران نباید وقت و زمان و مکان را در خدمت لحاظ کرده و باید با تمام وجود و در تمام لحظه ها درصدد خدمت به مردم باشند و از پتانسیل والایی روحیه جهادی خود در راستای هموارسازی عزم ملی ملت غیور و ولایت مدار ایران اسلامی بهره گیرند تا روز به روز شاهد پیشرفت و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و کسب موفقیت ها و دستاوردهای ارزنده باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0