داعش؛ لانه صهيونيستي
23 مرداد 1393 ، دیدگاه 0

(( داعش )) شاخه تروريستي القاعده مدتي است اذهان افكار عمومي منطقه و جامعه جهاني را به خود مشغول ساخته است و با پا گذاشتن در مسير قتل و كشتار خونين مردم بي دفاع سوريه و عراق و تخريب اماكن تاريخي، مذهبي و مساجد و كليساها و قبور متبركه و با هدف گرفتن انسانيت و ميراث شهري به دغدغه جدي امروز دنياي اسلام تبديل گشته است و از چالش هاي مهم سياسي و امنيتي براي دولت ها و ملت هاي منطقه به حساب مي آيند.
داعش با ايدئولوژي اسلام افراطي و به عنوان يك گروه شبه نظامي كه در قامت يك جريان تروريستي قدعلم كرد و داعيه استقرار خلافت اسلامي را دنبال و در عراق و سوريه پيگيري مي كند.
حملات اخير داعش به شهرهاي شمال عراق و مناطق كردنشين و هدف گرفتن ساكنين مسيحي ، ايزدي و كردها كه موجبات كشتارزنان- مردان ، كودكان وكهنسالان بيدفاع و آوارگي بيش از هزاران مسلمان و مسيحي را به دنبال داشت. ضمن اعتراض شديد رهبركاتوليكهاي جهان بدليل كشتار مردم بي دفاع مسيحي زنگ خطر را نيز براي جامعه جهاني به صدا در آورد و تا اندازه اي نگراني مجامع وسازمانهاي بين المللي را موجب گرديد. كشورهايي كه تا قبل از اين حملات نسبت به كشتار شيعيان و حتي سني ها توسط گروه تروريستي داعش سكوت اختيار كرده بودند و نسبت به درخواست دولت قانوني و رسمي عراق به منظور كمك به ارتش اين كشور در مقابله با داعش پاسخ نداده و از اقدام به وظايف انساني خود طفره مي رفتند به يكباره از خواب عفلت بيدار شده و موضوع كمك هاي انساني و بشردوستانه و حتي عمليات نظامي محدود و هوايي عليه مواضع داعش را در روزهاي گذشته در دستور كار قرار دادند. همزمان با تحولات جاري در عراق و آوارگي مردم شمال اين كشور بر فراز رسانه هاي منطقه مانند شبكه سعودي العربيه كه در نقش حامي رسانه اي اين گروه تروريستي ظاهر گشت و از داعش به عنوان رزمندگان اهل سنت انقلابيون عراق و نيروهاي عشاير ياد مي كرد و تلاش داشت تا بحران عراق را همانند شبكه هاي جهاني مانند بي بي سي جنگ بين اهل سنت انقلابي با شيعيان و دولت مالكي جلوه دهد تا اندازه اي ادبيات رسانه اي را تغيير داده و به ناچار و آن هم فقط از عنوان داعش در اخبار مربوط به تحولات عراق استفاده نمود.
حجت الاسلام والمسلمين آقاي دكتر روحاني رياست محترم جمهور اخيراً با اشاره به تحولات عراق اظهار داشت هدف داعش ، اين جريان تروريستي ، مخدوش كردن چهره اسلام و مفهوم واقعي جهاد است . به عبارتي بايد تصريح و تأكيد كرد داعش خطري براي انسانيت و تمدن بشري ، همه مذاهب ، اقوام و اديان است و يك لانه و جريان صهيونيستي است كه راهبرد اسلام ستيزي ، ايجاد فرصت ها براي نفوذ اسراييل در منطقه و محافظت و حمايت از صهيونيسم ، تضعيف و نابودي محور مقاومت منطقه ، اختلاف افكني بين مذاهب اسلامي ، مخدوش كردن چهره واقعي و ناب و زلال اسلام راستين و تلاش براي ايجاد نفرت جهاني نسبت به اسلام ايجاد گرديد.
وهابيت پايه و اساس تفكر گروه تروريستي و تكفيري داعش را تشكيل
مي دهد و از حمايت هاي رسانه اي ، جهاني دنياي استكبارمخالف اسلام ناب محمدي(ص) و حمايت اطلاعاتي ، لجستيك و مالي برخي كشورهاي منطقه برخوردار است . علاوه بر آن همكاري برخي از جريانات و گروهها در داخل عراق مانند گروه نقشبنديه و بقاياي حزب بعث و سلفي ها با داعش در مانور سياسي و نظامي اين گروه تروريستي در عراق بي تأثير نبوده است .
سرانجام حملات داعش به ساير اقوام و مذاهب و اقليت ها در عراق و از جمله مسيحي ها ، ايزدي ها مؤيد اين ديدگاه است كه داعش تنها خطر براي مذاهب سني و شيعه نيست و كشورهاي عراق و سوريه تنها هدف اين گروه نيستند بلكه داعش تهديد جدي براي امنيت كل منطقه است . و چه بسا كشورهاي منطقه و فرا منطقه اي حامي اين گروه تروريستي در آينده جز و اهداف آن خواهد بود . لذا خلاصي از اين جريان تروريستي بايد به هدف اصلي همه كشورهاي منطقه تبديل شود و در عراق تنها با وحدت همه گروههاي سياسي و اقوام و مذاهب به ويژه بين شيعيان ، سني ها و كردها و تحت هدايت و نظارت دولت مركزي مي توان از شر اين جريان صهيونستي و خطرناك رهايي يافت . علاوه بر آن عراق واحد و يكپارچه مكانيزم كار آمد در استمرار مقابله با داعش و تضمين كننده امنيت آينده عراق است . مسأله اي كه چندان به مذاق داعش جريان صهيونيستي سازگار نيست .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0