مسئولان در عمل حامی کشاورزان باشند
19 تیر 1393 ، دیدگاه 0

کمال نیوز-عبدالرضا عزیزکمالی: حمایت از تولید کنندگان داخلی همواره از رهنمودهای ارزنده رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است تا بتواند زمینه ساز خودکفایی ایران اسلامی در برابر تحریم های ظالمانه دشمنان باشد.

خودکفایی و رشد و توسعه اقتصادی می تواند عاملی ارزنده در راستای آن باشد تا ایران اسلامی به پیشرفت و تعالی در عرصه های مختلف دست پیدا کرده و دامنه اقتدار خود را بیش از پیش در عرصه های جهانی نمایان کند.

برنج یکی از مواد غذایی پر اهمیت و پر مصرف در کشور ما می باشد که مردم ایران علاقه خاصی را نسبت به آن داشته و همواره این غذا به عنوان سبد غذایی روزانه مردم کشورمان مورد توجه می باشد.

مردمانی سخت کوش از استان هایی چون مازندران با سختی ها و مشقت فراوان در این شرایط دشوار اقتصادی و بالا بودن دستمزدها و هزنینه ها نسبت به تولید این محصول اقدام می کنند که متاسفانه حمایت های لازم از این قشر از سوی مسوولان وجود نداشته است.

دولتمردان ما باید در عمل حامی کشاورزان بوده و زمانی که برنج داخلی در بازار موجود است از ورود برنج خارجی خودداری کرده تا کشاورزان کشورمان بتوانند دسترنج کار خود را به نحو ارزنده ای به فروش برسانند.

دلاور حیدرپوررئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران،در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت برخی از مسئولان در زمان برداشت برنج شمال با بی‌تدبیری و به دلیلی که برای ما روشن نیست برنج خارجی را در بازار توزیع کردند.

وی بیان داشت: براساس شنیده‌ها برنج در آمل توزیع شده است و در برخی از شهرستان‌ها حواله صادر شده ولی هنوز توزیع نشده‌ است.

رییس سازمان جهادکشاورزی مازندران با اشاره به اینکه اصلاً ضرورتی ندارد که برنج خارجی وارد مازندران شود، اظهارداشت: هنوز برنج پرمحصول و معطر سال گذشته در انبارها وجود دارد.

واقعا جای سووال است در استانی که خود مرکز برنج کشور است برنج خارجی در زمان برداشت برنج شمال در بازار توزیع می شود که از استاندار مازندران و وزرای مربوطه خواستاریم در این راستا پاسخگو بوده و جلوی این کار را بگیرند  تا شاهد ضربه به تولیدات کشاورزان استان مازندران نباشیم.

امید است مسئولان در عمل حامی کشاورزان استان مازندران بوده و با حمایت های لازم زمینه شکوفایی کار و تلاش این عزیزان را در جامعه فراهم کنند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0