رمضان؛ ماه مهمانی خدا
8 تیر 1393 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: این روزها مشتاقان درگاه حق تعالی می توانند باری دیگر در بارگاه خداوند منان روزه بندگی به جا آورند  و او را به پاس نعمت های بیکرانش شکر گویند.

رمضان فرصت میهمانی خداست که در لحظات شیرین افطار و اوقات عرفانی سحر وجود خداوند عظیم را بیش از پیش احساس می کنیم و خود را به احدیت نزدیک و نزدیک تر می بینیم که همواره باید سعی کنیم تا از این لحظه های نورانی در راستای تعالی و تکامل وجودی خود بهره گیری کنیم که به راستی ماه رمضان بهترین فرصت برای به فعلیت رسیدن سرمایه فطری انسان است.

 لحظه های پیش از افطار واقعا زیباست، در این ایام است که انسان به یاد گرسنگان و تشنگان می افتد و سختی زندگی آنان را درک می کند و از خداوند کریم می خواهد با لطف و کرمش یار و یاور همه مستمندان باشد و خود انسان نیز اگر درک واقعی نسبت به این ماه داشته باشد همواره سعی می کند در طول ایام سال همواره این قشر نیازمند جامعه را فراموش نکرده و به یاد آنان باشد.

 در لحظه های سحر انسان حال و هوایی دیگر دارد و با خود می گوید آیا می شود انسان این قدر به خداوند نزدیک گردد و در نیمه های شب سفره  بندگی خود را در برابر بنده نواز عظیم پهن نماید و از او خیر و سعادت وعاقبت به خیری را در دنیا و آخرت طلب کند.

شب های قدر را که دیگر قابل گفتن نیست و انسان مومن آن قدر بالا می رود و آن قدر حس و حال عجیبی به او دست می دهد که انگار در آسمان ها سیر می کند.

 واقعا شبهای قدر، شبهایی است که بهترین فرصت برای تقرب به درگاه باری تعالی و آمرزش گناهان است و خوشا به حال کسانی که عظمت این شب های بزرگ و نورانی را درک خواهند کرد.

راستی این ماه به یاد ماندنی با همه عظمتش به پایان خواهد رسید ، همان طور که ماهها و ماهها گذشت و تنها چیزی که از این ماه عزیز می ماند این است که رابطه خود را با پروردگار مان حفظ کنیم و در لحظه لحظه های زندگی اوامر و دستورات او را عمل نماییم تا بتوانیم بر پیمانی که با او بسته ایم ثابت قدم و استوار باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0