فرهنگ جهاد و شهادت الگویی بی بدیل
28 اردیبهشت 1393 ، دیدگاه 0

کمال نیوز:  حفظ فرهنگ جهاد وشهادت یکی از مهمترین وظایف همه آحادجامعه ادامه راه شهدا ست امروز نظام اسلامی نیاز به تلاش وخدمتگزاری دارد مسئولان ومردم هر چه دارند از برکات خون شهدا ست.

همه ما وامدار شهدا هستیم باید خدمت کرد تا ایران اسلامی از برکت شهدا در جهان بی همتا والگو شود فرهنگ جهاد وشهادت در عالم هستی طنین انداز شود.

این تازه یکی از بزرگترین وظایف رهپویان جهاد وشهادت است تدوین زندگی نامه و کرامات شهدا ازضروری ترین نیاز امروزجامعه است باید واقعا جمع آوری وتهیه شود به این علت که جوانان ما سرداران شهید مارا نمی شناسند ونمی دانند برای آسایش امروز ما چه جانفشانی ها شده است اگر از شهیدی بپرسی اطلاعی از او ندارند اما اگر از یک نوجوان یا جوانی سوال شود فلان بازیگر سینما ویا قهرمان ورزشی رامی شناسی یقینا می شناسند همه می شناسند وتاریخچه وشناسنامه کاریشان را باغرور مطرح می کنند، اما شاهدانی که این همه خون دادند، جان دادند و از هستی شان گذشتند حماسه آفرینان گمنامی بودند حماسه آفریدند پهلوان بودند اینها واقعا با خدامعامله کردند .

چقدر از عظمت وایثارگری شهدا میدانیم. غفلت فرهنگی ما زمینه ساز شد تا دشمنان قسم خورده اسلام وانقلاب پایگاه ضد فرهنگی خودرا در خانه های ما بنا کرده است چه کسی تقصیر دارد؟ ما سهل انگاری وکم کاری داشتیم، ما دشمن را دست کم گرفتیم واز عظمت وبقاء انقلاب ومعرفی ستارگان شهید غافل شده ایم. متاسفانه بعضی ها کم همت هستند، واقعاشهدا امروززنده بودند چه اهدافی را دنبال می کردند؟

مگر آنها از کرات دیگرآمده بودند یا از جنس خود ما بودند؟!مردان وزنانی بودند که بر نفس مسلط شدند،تزکیه کردند و الهی شدند ،از لذت های نفسانی دنیا گذشتند و به ملکوت نزدیک شدند...!یقینا هدفشان دنیا نبود بلکه،دنیا را نردبانی برای رسیدن به رضوان الهی قراردارند اما ما دنیا را هدف می دانیم و آنقدر غرق شده ایم وخودمان را فراموش کرده ایم ویادمان رفته است که در باغ شهادت هنوز هم باز است فقط باید کمی سبک شویم مثل شهدا ، از کنار هر مساله ای بی تفاوت نگذریم،درد داشته باشیم،درد دین.،وظایفمان رادرست انجام دهیم برای خدمت به آحاد جامعه و به منظور نشر دین خدا و جلوگیری از گناه و فحشاء در جامعه بکوشیم مطیع امر ولایت باشیم ، خطرات و آسیبهایی که فرهنگ ما را تهدید میکند با هوشیاری شناسایی و در مقابل آن مقاومت کنیم چون دشمن بیکار نمی نشیند وبرای تضعیف ولایت فقیه،ترویج جدایی دین از سیاست، تضعیف ارگانها و نهادهای قانونی کشور،تضعیف وترور شخصیت روحانیّت و تلاش در جهت جدایی آنها از مردم و به انزوا کشاندن آنها،ایجاد یأس و ناامیدی در میان مردم، حذف نیروهای مخلص انقلاب و امام، ایجاد تفرقه در جامعه،تهاجم همه جانبة فرهنگی و رواج فساد در جامعه، شایعه پراکنی، با تمام قوا سعی در تضعیف و براندازی جمهوری اسلامی دارند.

همه ما وظیفة داریم ضمن هوشیاری و دقت نظر، همة ما حول محور ولی فقیه باشیم و در همة زمینه ها حضوری چشمگیرداشته باشیم. درادامه مسیر و زنده نگه داشتن عملی اندیشه ناب امام خمینی (ره) یکی از بهترین راهکارهای ایستادگی دربرابر توطئه دشمن را مقام معظم رهبری اشاره فرمودند: ما نباید بگذاریم نظام اسلامی از ریشة خود «امام» جدا شود. فرهنگ غرب، فرهنگ برنامه ریزی برای فساد است، فرهنگ دشمنی و بغض با ارزشها و درخشندگیها و فضیلتهای انسانی است...

جوانان عزیز!‌دشمن روی شما سرمایهگذاری زیادی میکند، حواستان جمع باشد... برای حفظ فرهنگ وارزشهای انقلابی واسلامی گوش جان به اوامر امام خامنه ای بسپاریم و ولایت فقیه را محور حرکات سیاسی و فرهنگی خود قرار دهیم و آسیبها و خطراتی که فرهنگ اسلامی را تهدید میکند بشناسیم و با راهکارهایی که توسط مقام عظمی ولایت بیان می شود ، باعزم ملی در برابر این شیطنتهای دشمن خارجی وگمراهان داخلی که دشمن را همراهی می کنند ایستادگی نماییم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0