انتقاد از برگزاری جشنواره فیلم فجر
23 بهمن 1392 ، دیدگاه 0

کمال نیوز: در آستانه سی و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ، مثل هرسال در برج میلاد تهران جشنواره فیلم فجر کار خود را آغاز کرد اما مثل هر سال جشنواره با پول بیت المال ، ارزشها را زیرپا گذاشت.

متاسفانه در افتتاحیه این جشنواره یکی از بازیگران به نام سعید راد  که  برای اهدای جایزه بخش مواد تبلیغی روی سن تالار وحدت آمده بود، گفت: ((این سن خیلی باشکوه است و من این مهربانی و بخشندگی را که در میان مسئولان می بینیم ، خواهش می کنم با توجه به این امید ایجاد شده ، به من اجازه بدهید که به عنوان یک بازیگر یادی داشته باشم از بزرگان بازیگری ایران آقایان بهروز وثوقی و محمدعلی فردین))

او ادامه داد: ((چه بخواهیم و چه نخواهیم این های ستون‌های بازیگری در سینمای ما هستند و محمدرضا فروتن، حامد بهداد و پولاد کیمیایی که الان در سالن هستند از روی دست آن ها مشق بازیگری کرده اند))

چرا باید در کشوری که هزاران شهید تقدیم انقلابش کرد ، در یک مراسمی که به قول خودشان بین المللی است به جای یاد کردن از شهدا از کسانی یاد شود که جز کارهای ضد ارزشی کاری نکرده اند.

آیا اقتدار این کشور مدیون محمدعلی فردین است یا شهدای عزیزمان؟ این آوینی ها و چمران ها و مطهری ها و همت ها بودند که برای حفظ ارزشهای اسلامی و استقلال کشورمان جان خود را تقدیم کردند نه بهروز وثوقی!

اتفاق اسف بار دیگری که در این رویداد به اصطلاح فرهنگی کشورمان رخ داد این بود که یکی از بازیگران طنز به نام رضا عطاران در نمایی کوتاه که به نمایش پوسترهای فیلم حاضر در بخشهای مختلف جشنواره کن مربوط می شود به آرامی دوربین را از روی یکی از پوسترهای فیلمهای جشنواره که تصویری از گلشیفته فراهانی (بازیگر فراری فیلمهای غیر اخلاقی که بعضا به صورت برهنه حاضر می شود) که در محوریت آن قرار دارد می گذراند که این قضیه باعث به وجد آمدن تماشاگران کاخ جشنواره و سوت زدن و کف زدن حضار برای عطاران می شود.

چرا باید دست اندرکاران فرهنگی کشورمان زمینه تشویق کسانی مثل گلشیفته فراهانی که در سالهای اخیر جز بازی در فیلمهای ضد ارزشی کاری نکرده است را فراهم کنند؟ آیا بهتر نیست به جای تشویق ضد ارزشی ها از افرادی همچون حامد زمانی (سفیر فرهنگی بچه حزب اللهی ها) که آثارش در خدمت به نظام و مقدسات بود تقدیر شود؟

در جشنواره امسال غیر از به یاد آوردن سینمای فاسد عصر پهلوی و تشویق گلشیفته فراهانی اتفاقات زشت دیگری همچون حضور پررنگ بدحجابان و حضور فیلم حامی فتنه رخ داد که چهره این جشنواره را زشت تر کرد.

وقتی از نگاه مسئولین ارزشی و غیرارزشی فرقی ندارند نتیجه اش همین می شود که در کشور اسلامی جشنواره ای برگزار شود که بیشتر از اینکه اسلامی باشد ضد اسلامی است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0