دالی بازی دربی
2 بهمن 1392 ، دیدگاه 0
بازی روز گذشته شهرآورد تهران باز هم به تساوی منتهی شد تا در سایه نبود بازی دیدنی و تماشاچی پسند آن را دالی بازی فوتبال کشور نام گذاشت.
به گزارش گروه ورزشی " کمال نیوز "، روز گذشته در حالی که تیم های استقلال و پرسپولیس پس از هفته ها حاشیه سازی خبری و صدور بیانیه های کذایی بر علیه یکدیگر این توهم را در بین تماشاچیان و طرفداران خود ایجاد کردند که دربی 77 ورای دیگر شهرآوردهای دیگر خواهد بود بازی متفاوتی را به نمایش نگذاشتند و تماشاچیان و مخاطبان خانه نشین خود را نتوانستند سرجایشان میخکوب کنند.

بیش از ۹۰ هزار نفر خود را به استادیوم آزادی رساندند و میلیون ها نفر پای تلویزیون های خود نشستند تا در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روز ۲۷ دی ۲۲ دو بازیکن سرخ آبی پا به میدان بگذارند و سه داور به مستطیل سبز وارد شدند. این همه استرس و هیجان در حالی به قلب جامعه و خصوصا جامعه فوتبالی کشور تزریق شده بود که تیم ها با توجه به دیگر نتایج به دست آمده در لیگ چندان ناراحت بالای جدول و شرایط خود در آن نبودند. پس با توجه به همین موضوع قرار نبود دیگر هیچ اتفاقی حتی تا چهارمتری محوطه های جریمه به وقوق بپیوندد و تماشاچیان باید تنها شاهد ضد و خوردهایی که بیشتر نمادی از گلادیاتورهابود تا فوتبالی روان و دیدینی، می شدند.

همانطور که همه دیدند و بسیاری از کارشناسان بر این نوع فوتبال گلایه کردند باید گفت بی هنرترین بازی شهرآورد در روز گذشته رقم خورد چرا که مدیران تیم های باشگاهی هیچ گاه جایگاه خود را به احترام تماشاچیانی که ساعت ها سرما را تحمل کرده اند خراب نمی کنند. تماشاچیانی که تنها برای دیدن یک بازی دلچسب راهی این میدان شده بودند تا یخ وجودشان با حرارت بازی آب شود اما این بازی یخ زده و خارج از اصول حرفه ای فوتبال نه تنها برای آنها هیجانی ایجاد نکرد بلکه به اعتراض کار را به جایی رساند که عده ای در دقایق آخر بازی به نارنجک انداختن و پرتاب کردن اشتیاء به داخل زمین بپردازند.

سوال از مسئولین و به ویژه سرمربیان تیم های استقلال و پرسپولیس این است که آن همه داد و بیدادها برای این بازی آیا جایز بود؟ آیا می دانید این میزان هیجان کاذب و آن همه قیل و قال و آن همه توهین پیش از بازی برای جامعه چقدر مضر است؟ اگر قرار به سریال تکراری مساوی ها است چرا سرمربیان بازار گرمی می کنند و به جای پرداختن به تدوین یک بازی تاکتیکی و تکنیکی به حاشیه پردازی های بی مورد که در بسیاری از موارد اخلاق را زیر سوال می برد روی می آورند؟

با دیدن بازی مهمی مانند دیروز که برخی از بازیکنان ملی پوش نیز در آن حضور داشتند نباید توقع داشت کارلوس کی روش آپولو هوا کند و بخواهد با این بازیکنان بازی نابلد در جام جهانی کاری پیش ببرد.

حالا با اتمام بازی دربی شاید جواب مناسبی به منتقدان کی روش داده شد که چرا وی به دنبال جذب بازیکنان دورگه ایرانی حاضر در فوتبال جهان است. یادمان نرود که فوتبال ایران نیاز به دالی بازی در دربی ندارد بلکه بازی تاکتیکی و تماشاچی پسند بر هر چیز دیگری اولویت دارد که متاسفانه مربیان هیچ گاه تن به آن نداده اند.
انتهای پیام/

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0