کار فرهنگی نیازمند برنامه ای دقیق و مدون
24 دی 1392 ، دیدگاه 0

سردبیر-امیدرنجبر عمرانی:خداوندا به قدرت تو ایمان دارم و به وجود نائبت بر زمین اطمینان دارم. غمی سنگین بر دلم نشسته است و تاب و قرار را ازمن ربوده و دنیا ریسمانی محکم بر گردنم افکنده است و مرا به این سو و آن سو می کشاند.بدنم از شدت خستگی مسیرهای طولانی بی هدف روزگار بی روح شده و جانم همانند گچ,سفید و قلیایی گشته است

فکرهای جوانانی که باید به تکیه گاهی برای خانواده شان باشند با رسانه های بی مضمون غربی, پوچ و بی هدف کردند و آنان را در این شلوغ بازار اجتماعی که هر روزش,رنگی متفاوت دارد سردرگم و حیران کرده اند و برای آرامشی موقتی از این شاخه به آن شاخه پرتابشان می کنند.

آنان به سطح بالای روابط به ظاهر اجتماعی ,که نامش را بهتر است بگذاریم اقتضایی,افتخار می کنند و فخرفروشی شان به دخترانی که سلاح زیبنده چادر را, از مادرشان فاطمه الزهرا به ارث برده اند حدو مرزی ندارد و به توهین و زیرپاگذاشتن ارزش هایی می کنند که روزی ,روزگاری پدر ومادرشان برای بدست آوردن آن,خون برادرشان یا پدرشان و...را در راه مصون ماندن این کشور ,از چشمان ناپاک کسانی که امروز خود را دوستان این ملت و آزادی اندیشه را جزیی از حقوق این جوانان می دانند کرده اند.

این درحالی است که غرب, آزادی بین زن و مرد را به ترویج فساد اخلاقی و بی بندوباری می دانند و هر نوع واکنش سیاسی را با چماغ و شوک الکتریکی پاسخ می دهند وآنان را به زندان های مخفیانه ای می اندازند که شکنجه های شان معنای رذالت واژه انسانیت می دهد.

امروزه تهاجمات دشمن اسلام وقرآن و مهدویت رنگ و بویی دیگر به خود گرفته است,روزی در این جا فریاد می زدیم آهای مردم,مسولین به هوش باشید ساپورت پوشش نیست سلاح تخریب هویت شماست اما اکنون گوش های شان را بسته اند تا ندای سرزنش ها و ملامت ها را نشنوند.

جای خالی کار فرهنگی را احساس می کنم که به مرور زمان عوامل دست اندرکاری که نجوای دغدغه فرهنگی شان گوش فلک را کر کرده بود با خود امروز می گویند:اوضاع از این که هست بدتر نشود و جلوگیری و برگشت به عقب پیش کش...

آسیب های روابط اجتماعی ناسالم:

امروزه در شهر های کشورمان رواج پیدا کرده است که قبل از ازدواج باید پسر و دختر به شناخت کافی از هم برسند تا بتوانند در کنار هم زندگی را شروع کنند!!!

اما گاهی این رویه درست نمی باشد و در اثر شناخت نادرست طرفین از همدیگر جدا می شوند و از مقوله ای به نام ازدواج پا پس می کشند اما بیماری صعب العلاج روحی که بعدها بر آنها وارد می شود هیچ وقت از آنها دور نمی شود.

افسردگی در اشکال ضعیف وقوی می تواند اولین پیامد رابطه ی عاطفی دختر وپسری باشد که برای هم سرمایه گذاری ذهنی و عاطفی کرده اند که در نتیجه سبب حالت بی حسی و کرختی در انجام کارهای روز مره به آنان دست می دهد و هر آنچه که در اطراف آنان می باشد بی معنی و پوچ به نظر می رسد.

اعتیاد به مصرف الکل و مواد مخدر و قرص های روان گردان دومین پیامد این رابطه ی شکست خورده می باشد که دخترها و پسرهای که برای تسکین روح آسیب دیده شان به دنبال مسکنی می گردند که اعتیاد را راه حل مناسبی برای خود می پندارند و از چاله به چاه می افتند.  

روزی فرا خواهد رسید که آنان فکرش را هم نمی کردند که در اثر یک شکست عاطفی به چنین بلای خانمان سوزی دچار شوند و  در اثر یک سهل انگاری در شناخت نادرست ارتباطات اجتماعی در دام  منجلابی می بینندکه هر چه دست و پا می زنند نمی توانند خودشان را بیرون بکشند,این همان چیزی است که دشمنان انقلاب اسلامی ما می خواهند و در راه دستیابی به آن از هیچ چیزی فرو گذار نمی کنند..

اینها همان اهدافی است که دشمنان ایران با به بکارگیری رمان های عاشقانه منجر به خود کشی و روسپی گری و فیلم و سریال های نامناسب در شبکه های ماهواره ای و گزارش های تحلیلی در شبکه های خبری فارسی زبان همچون بی بی سی فارسی و رادیو فردا دنبال می کند اما پاسخ ما در برابر این تهاجمات فرهنگی آنقدر کم است که شاید در زیر بار سنگینش له شده ایم پس فرصت را غنیمت شماریم و از امروز به فکر چاره ای اساسی و  برنامه ای دقیق و مدون باشیم

پس سخن باید کم کرد و همچون شمع در آتش شعله اش سوخت شاید که پروانه صفت گشتیم و به معراج نرفتیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0