به مناسبت روز حمل و نقل
26 آذر 1392 ، دیدگاه 0

به نام خدا

خداوند بزرگ را شکر گذارم از این که فرصتی عنایت فرمود تا در روز ۲۶ آذر ، روزی که دلیر مردان عرصه حمل و نقل کشور با لبیک سر دادن به ندای پیر و  مراد خود و بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) برگ زرین دیگری به صنعت پر افتخار این کشور افزودند تا نام حماسه و ملت ایران پیوندی ناگسستنی و همیشگی داشته باشد.

بدون شک همت و مجاهدت مسئولین شهری در اجراء و نظارت بر امور رفاهی ،درمانی، تأمین معیشت  ،امورفرهنگی ،آموزشی و ورزشی کارکنان حمل و نقل ، و برنامه ریزی در امور اجرایی ، کنترل و بازرسی امور انظباطی ، تشویقی و خدماتی ، اصلاح و ایجاد سیستم مناسب برای بافت شهری و وضعیت ترافیکی و توسعه و تکمیل سیستم حمل و نقل با برنامه ریزی و سیاست گذاری مناسب و پیش بینی لازم به منظور تامین نیازمندیهای آتی شهر از لحاظ سرویس دهی عمومی و ویژه ،  و همه آنچه ذکر شد بر اساس تلاش، همت و کوشش رانندگان خدوم حمل و نقل آنقدر زیاد است که زبان از وصف آن قاصر است.

بی تردید بزرگداشت روز حمل و نقل فرصتی مناسب است تا ضمن شناساندن این صنعت بزرگ و معرفی کاربرد و ابعاد گسترده آن، ایثارگریها ،تعهد ،شجاعت و لیاقت شما کارکنان شریف حمل و نقل منعکس شود تا صاحب نظران و کارشناسان و مسئولین با ارزیابی فرصتها و توانایی ها و مشکلات موجود راههای توسعه و به کارگیری فناوری  علوم روز را در این صنعت بررسی و تجزیه و تحلیل نمایند.

بی شک رسیدن به توسعه پایدار شهری و عدالت اجتماعی در بخش حمل و نقل در گرو همکاری و مساعی تلاشگران در حوزه حمل و نقل می باشد.

۲۶آذر ماه روز حمل و نقل بهانه ای بود تا به مصداق حدیث شریف «من لم یشکر المخلوق لم یشکرالخالق » از زحمات و تلاشهای شما بزرگان در این عرصه تشکر و قدردانی به عمل آید.

بخش حمل و نقل از جمله  بخش های زیربنایی اقتصاد  در هر جامعه است که علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن  فرآیند توسعه اقتصادی خود نیز در جریان توسعه دچار تغییر و تحول می شود.

  حمل و نقل با ایفای نقش رابط میان بازار به مثابه پایه های پلی است که بخش های مختلف جامعه با عبور از روی آن  به سمت توسعه پایدار حرکت می کند و تلاش آن برای دستیابی به  جایگاهی والاتر و فردایی بهتر است .

روز حمل و نقل بر تمامی رانندگان و کارکنان حمل و نقل فرخنده و خجسته باد امید است به یاری پروردگار، سرزمین پهناور ایران ،رانندگان و کارکنان و دست اندرکاران حمل و نقل همواره در آسایش و امنیت زندگی کنند و تلاش و کوشش خود را افزون نموده زیرا که جامعه امروز نیازمند آن است همچنین از کارگزاران دولت محترم می خواهم همواره برای آسایش درکار و زندگی این جان آفرینان نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

 

                          زمین را بگستر و داد ش قرار                                        محل رفاه شما کردگار

                          بسی راه ها در زمین آفرید                                       که بهر گذار و سفر شد پدید

مهندس نبی الله توسلی عضو شورای شهر آمل 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0