شهيده طاهره هاشمي که بود؟
21 آذر 1392 ، دیدگاه 0

شهيده سيده‌طاهره هاشمي انجپلي، متولد روز يکم خردادماه 1346، اهل شهربانومحله آمل است که در روز ششم بهمن ماه سال 1360 همراه با حماسه مردم هزارسنگر آمل در مقابل معاندان در حالي که مشغول به امدادرساني و سنگرسازي بود، دو گلوله به قلب و گلويش اصابت کرد و او آسماني شد.

شهيده سيده طاهره هاشمي در تاريخ ۶ بهمن ۱۳۶۰ در درگيري بين مهاجمين جنگلي و مردم ، او در جمع آوري کيسه شن ، دارو و غذا و … سر از پا نمي شناخت و خستگي برايش معني نداشت تا اينکه به ديدار خدايش شتافت و به آرزويش که همانا شهادت در راه معبود خود بود رسيد

شهيد طاهره هاشمي که سال ۱۳۴۶ در بانو محله آمل چشم به جهان گشود تحصيلاتش را از ۶ سالگي شروع نمود و شوقي زياد براي فراگيري درس داشت و در مدت تحصيلش همواره شاگرد ممتاز بود . فردي صبور و از خود گذشته بود و نظرات خود را با صراحت به اشخاص مي گفت و از بيان حقايق هيچگاه ترسي به خود راه نمي داد .

در سال ۵۶ هنگامي که بيش از ۱۰ سال نداشت همراه با ساير مردم مسلمان در اکثر تظاهرات شرکت مي کرد و با پيروزي خون بر شمشير براي پاسداري از انقلاب- که با خون صدها هزار شهيد آبياري شده بود- در انجمن اسلامي مدرسه اش به فعاليت پرداخت .

در کارهاي تبليغي از قبيل ايجاد نمايشگاه عکس و پوستر و غيره فعاليت مي کرد از خصوصيات اخلاقي او روحيه قانع اين شهيد بود و همواره براي اينکه روحيه قناعت را در خود تقويت کند روزه مي گرفت و اظهار مي داشت که انسان با روزه گرفتن مي تواند خود را بسازد . سعي مي کرد نماز خود را سر وقت و با جماعت بخواند .

در تاريخ ۶ بهمن ۱۳۶۰ در درگيري بين مهاجمين جنگلي و مردم ، او در جمع آوري کيسه شن ، دارو و غذا و … سر از پا نمي شناخت و خستگي برايش معني نداشت تا اينکه به ديدار خدايش شتافت و به آرزويش که همانا شهادت در راه معبود خود بود رسيد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0