همایش بیداری اسلامی و نهضت امام خمینی(ره) برگزار می شود
1 خرداد 1391 ، دیدگاه 0
ششمین همایش امام خمینی و سیاست خارجی با عنوان « بیداری اسلامی و نهضت امام خمینی(ره) » در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ششمین همایش امام خمینی (ره) و سیاست خارجی با عنوان « بیداری اسلامی و نهضت امام خمینی(ره) » در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار خواهد شد. 

بر اساس این گزارش، امروزه جهان عرب با موجی از خیزش ها و بیداری اسلامی مواجه است. امام خمینی(ره) از همان ابتدای مبارزات اسلامی به وضوح و یقین چنین رستاخیزی از بیداری و بازگشت به هویت انسانی و اسلامی را پیش بینی کرده و با قاطعیت از تحقق آن به خواست الهی سخن رانده بود. امام راحل برای تغییر در معادلات موجود در صحنه روابط بین الملل توصیه های متنوع و گوناگونی در حوزه سیاست، اقتصاد، فرهنگ، روابط دولت ها و ملت ها ارائه کرد.
 
با توجه به رهبری بی نظیر حضرت امام(ره) در رویارویی با قدرت ها و به پیروزی نشاندن یک انقلاب و راهبری موج بیداری اسلامی، بررسی این پدیده از دیدگاه آن بزرگ مرد تاریخ، از اهمیت زیادی برخوردار است.
 
بر همین اساس نیز دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه  درادامه نشست های سالانه، ششمین همایش امام خمینی(ره) و سیاست خارجی را با عنوان « بیداری اسلامی و نهضت امام خمینی(ره) » در تاریخ سه شنبه 16 خردادماه 1391 با حضور شخصیت ها و اندیشمندان داخلی و خارجی برگزار کند.
 
این همایش در سه محورنهضت های مردمی و مدل تغییر، اشتراکات نهضت های اخیر و نهضت انقلاب اسلامی،الهام بخشی انقلاب اسلامی ایران و میراث امام خمینی(ره) بر تحولات منطقه برگزار خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0