بسیج ،بازوی توانمند نظام
5 آذر 1392 ، دیدگاه 0

همانطور که در تعریف بسیج در لغت نامه دهخدا آمده است ، بسیج به معنای آماده ساختن تمام نیروی نظامی و تمامی ساز و برگ  جنگ  می باشد .  بلاشک نام بسیج با سالهای دفاع مقدس گره خورده است . سالهایی که با یک اشاره از امام و مولای زمان ، خمینی کبیر ( ره ) میلیون ها نفر از مردان و زنان این مملکت جهت دفاع از تمامیت ارضی و حفظ انقلاب نوپا بسیج گردیدند . وفاق و همدلی که بین جوانان این مملکت تحت نهاد بسیج در ایام جنگ تحمیلی رخ داد تکرار ناشدنی است . چرا که با کمترین ادوات جنگی دل به دفاع و حمله می سپاردند و با اتحاد و انگیزه مثال زدنی پشت قدرتهای کفتار صفت را به خاک  می مالیدند . عشق به مام وطن آنقدر در قلوب ملت رسوخ پیدا کرده بود که اقشار مختلف مردم در هر سن و سالی راغب به اعزام و جانفشانی بودند . نوجوانانی که به سن تکلیف نرسیده بودند ، با لباس بسیجی رفتند و برنگشتند . جوانانی که نه نیاز به کار داشتند و نه ثروت و هم زن داشتند و هم فرزند ، رفتند و برنگشتند . فقط کمی کنکاش لازم است تا در این شهر نیز از این جنس جوانهای به خون غلتیده یافت : -  شهید محمود شانوری ، کارمند ، تنها فرزندش چند ماه بعد از شهادت پدر بدنیا آمد .  -  شهید علی اوسط محمدی لاریجانی ، کارمند ، دارای دو فرزند .  -  شهید محمدرضا شالیکار ، کارمند ، تنها فرزندش چند ماه بعد از شهادت پدر بدنیا آمد ؛ و بسیاری از بسیجیان گلگون کفنی که در جهت نیل به اهداف اخروی از تمام دارایی های دنیوی خویش اعم از  همسر ، فرزند و ... گذشتند و به دیار معبود شتافتند .    

و اما امروز ، نقش بسیج بسیار بسیار مهم و حساس می باشد که البته به درستی راه خدمت به نظام و مردم را در جبهه های گوناگون طی می نماید . از نقش آفرینی اش در روزهای سازندگی تا حضور درخشان و موثر در صحنه های علمی کشور اعم از فضایی ، پزشکی ، هسته ای و...  ولیکن امری که بسیج باید با جدیت به آن بپردازد همان سفارش رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان بسیجی در تاریخ 29/8/1392 که فرمودند : " تقويت صبر و گذشت و تواضع ، افزايش ظرفيتهای درونی ، داشتن جنبه ، برخورد با محبت با مردم ، تعامل صحيح با محيط و جامعه و تلاش بی وقفه برای خدمت از جمله الزاماتی است كه می تواند مجموعه بسيج را در پيشبرد اهداف كشور ، از تأثيرگذاری روزافزون برخوردار سازد. "  مهمترین آسیبی که جامعه امروز ایران را تهدید می کند تهاجم وحشتناک و همه جانبه فرهنگی است . در واقع ما ناخواسته در یک موقعیت جنگی و از نوع ضد فرهنگی قرار گرفته ایم که رسانه ها و شبکه های آمریکایی و سگ هار صهیونیست طرف مقابل ما قرار دارند . جنگی که در آن نه اسلحه نه خون و خونریزی و نه رجزخوانی دیده می شود . بلکه بسیار نرم و ساکت ، نوک پیکان تیرهای زهرآلود سمت بنیان خانواده های ایرانی را نشانه گرفته است . سلامتی و شادابی جوانها با القائات انحرافی مورد آسیب جدی قرار گرفته و بسیاری از تهدیدهای اجتماعی دیگر که امکان بازگویی آن در این مقال جایز نمی باشد . لذا بسیج امروز در چنین فضایی بعنوان یک نهاد برخاسته از متن مردم و بعنوان بازوی توانمند نظام می بایست از قدرت و سطح نفوذش بهره گیرد و به ایفای نقش بپردازد . با بکارگیری سیاست های درست ، به روز ، بجا و عدم اتخاذ تصمیمات تحریک آمیز پاسخ دندان شکنی را به دشمنان موذی دهد و به تعبیر رهبری توانایی های بسیج کارگشای عرصه های مختلف می باشد .

امید است بسیج با سینه ای ستبر و مالامال از عشق به ملت ، به پشتوانه خون هزاران شهید والامقام این مرزوبوم و تحت منویات رهبر عظیم الشان انقلاب   حضرت امام خامنه ای ، قله های رفیع موفقیت را یکی پس از دیگری فتح نماید . ان شاء الله .  

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0