تسلیم 3+3 در 24 نوامبر 2013
3 آذر 1392 ، دیدگاه 0

دولت تدبیر و امید با عنایت به قول و تعهدی که به مردم بزرگوار ایران مبنی بر حل و فصل مذاکرات هسته ای در کوتاه مدت داده بود ، جامه عمل پوشاند . بحمداله با راهبری رهبر معظم انقلاب ، حمایتهای بی دریغ ملت سترگ ایران و تلاش بی وقفه سربازان دیپلماسی نظام ، روز 24 نوامبر 2013 ( 3/9/1392 ) به روزی تاریخی بدل گردید . روزی که قدرتهای موسوم به 3+3 در پایان مذاکرات نفس گیر ژنو3 با امضای توافق نامه ، سر تعظیم در مقابل مقاومت مردم شهید پرور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرود آوردند .

قدرتهایی که تا دیروز با همنوایی با سگ هار منطقه بر طبل جنگ می کوبیدند و عربده کشان می گفتند یک سانتریفیوژ در ایران نباید فعالیت کند ولیکن در 24 نوامبر با اراده خویش متنی را امضا نمودند که به صراحت در آن حق غنی سازی در خاک ایران ، ادامه کار تاسیسات هسته ای اعم از سایتهای فردو ، نطنز و ... و همچنین فعالیت آب سنگین اراک درج شده است .

دستاوردهای این توافق 6 ماهه از یکسو زمینه ساز صلح در دنیا و خاورمیانه خواهد بود ؛ در واقع انتظارات از وزیر کاردان و خوش فکر وزارت امور خارجه ، جناب آقای دکتر ظریف که گره کور پرونده هسته ای را در کمتر از 100 روز بازگشایی کرد افزایش یافت تا در قدم های بعدی با کمک به برقراری صلح در کشورهای درگیر جنگ نظیر سوریه ، هم کشتار مردم مظلوم متوقف گردد و هم انزوای صهیونیست غاصب را روزافزون نماید . از سویی دیگر این موفقیت در درون جامعه فتح بابی می باشد برای رونق کسب و کار ، افزایش نرخ تولید ، مهار گرانی های بی رویه و... که امید است با اتخاذ تصمیمات درست و منطقی ،  جامعه به پویایی و نشاط برگشت نماید .

خاطر نشان می سازد ، ملت غیور ایران امیدوار است  با عنایت به فرمایش رهبر معظم انقلاب که در پاسخ به گزارش رئیس جمهور محترم در مورد توافقات ژنو3 فرمودند : " دستیابی به آنچه مرقوم داشته‌اید در خور تقدیر و تشکر از هیئت مذاکرات هسته‌ای و دیگر دست اندرکاران است و می تواند پایه‌ی اقدامات هوشمندانه‌ی بعدی قرار گیرد.  بی‌شک فضل الهی و دعا و پشتیبانی ملت ایران عامل این موفقیت بوده و در آینده نیز خواهد بود ان‌شاء اللهایستادگی در برابر زیاده خواهیها همواره باید شاخص خطّ مستقیم حرکت مسئولان این بخش باشد و چنین خواهد بود . ان‌شاء الله. "  سرلوحه دولتمردان دولت تدبیر و امید قرار گیرد .

نویسنده مطلب : اسماعیل محمدی

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0