حضور آملی ها در مدیریت کلان مازندران
16 مهر 1392 ، دیدگاه 0

آقای استاندار -جدای از دیرینگی و اهمیت تاریخ و تمدن آمل درگستره تاریخی و فرهنگی ایران و تشیع،جدای از پیشینه عظیم پشتوانه های علمی – فرهنگی و رجال و مشاهیر فرهنگی ، مذهبی،سیاسی ،علمی و ادبی آمل، جدای از وجود و حضور بسیاری از شخصیت های معاصر علمی ، فرهنگی ، مذهبی و سیاسی آملی در سطوح عالی ملی و جهانی، وجود پتانسیل ها و ظرفیت های گسترده و نقش و اهمیت فراوان آمل در حوزه های مختلف جایگاه فرهنگی،اجتماعی و به ویژه اقتصادی در سطح استانی و ملی ،از ضرورت توجه متناسب با شانیت و جایگاه و استحقاق آمل و آملی ها در عرصه مدیریت کلان اجرایی استان مازندران خبر می دهد.

تاکید بر ضرورت توجه کافی به جایگاه آمل و مدیران آملی در مازندران فراتر از کوتاه اندیشی تعصبات شهرگرایانه،معطوف به واقعیت عدالت و استحقاق توزیع مناصب و مسندهای مدیریتی بر اساس شایستگی ها و توانمندی های مدیریتی شهرستان آمل در مازندران است.

واقعیتی که بی توجهی به آن نه با عدالت مدیریتی راست می آید و نه به دیده خرد و انصاف پذیرفتنی . عدالت و خرد و انصافی که متاسفانه تاکنون در توزیع عادلانه فرصتهای مدیریتی کلان و ارشد در استان مازندران نادیده گرفته شده است. بر استاندار محترم مازندران در دولت تدبیر و امیدنباید پوشیده باشد که شهرستان آمل با در اختیار داشتن ۵۸۶ واحد از ۳۴۴۰ واحد تولیدی مازندران دارای رتبه اول تولید در استان است.

آمل در عرصه اشتغالزایی در استان نیز با ۲۰ هزار نفر اشتغال معادل ۲۴ در صد و به عبارت دیگر یک چهارم کل اشتغالزایی در مازندران، داری رتبه اول بوده و شهر ساری که در جایگاه و رتبه دوم اشتغالزایی در استان پس از آمل قرار دارد تنها کمتر از ۱۴ درصد اشتغالزایی در مازندران را به خود اختصاص داده است.آمل همراه با ساری مشترکا دارای رتبه اول سرمایه گذاری در استان با ۳۵ درصد کل سرمایه گذاری است.

وجود ۱۰ درصد منابع انسانی سازمانی و اداری آموزش و پرورش استان و ۱۳ درصد دانش آموزان مازندران و۱۵ درصد کل پرسنل و کارکنان اداری مازندران در آمل ،و نیز رتبه اول آمل در صادرات مازندران با حدود ۶۵ درصد ،و رتبه های اول و برتر آمل در صنعت دام و طیور ،معادن،باغداری و گل و گیاه،کشاورزی و منابع طبیعی و جنگلها در مازندران،جملگی دلالت بر توانمندی ها و شایستگی های جایگاه و شانیت آمل در فرآیند پیشرفت و توسعه ی مازندران در حوزه های مختلف دارد. اما آقای استاندار، متاسفانه تاکنون متناسب با اهمیت و شانیت آمل و آملی ها،توجه کافی و بسنده ای به ضرورت عدالت در توزیع فرصت های مدیریتی بر اساس شایستگی ها و به کار گیری مدیران توانمند آملی در حوزه های مختلف مدیریت کلان و ارشد مازندران به کار گرفته نشده است .

به راستی چند درصد از فرصت های مناسب و مسندهای مدیریتی کلان و ارشد اجرایی در اختیار آمل و مدیران آملی قرار داده شده است؟ از استاندار محترم مازندران که نخستین متولی و سکاندار استانداری در دولت تدبیر و امید است انتظار تدبیر کافی برای امید به تحقق مطالبات حقه ی آمل و آملی ها در عرصه مدیریت ارشد اجرایی استان مازندران می رود.

هم اکنون بدون در نطر گرفتن مدیریت فرمانداری ها ،تعداد مدیریت های کلان و ارشد حوزه ستادی در استانداری مازندران شامل ۵۳ پست مدیرکلی و معاونت ،و در دستگاههای اجرایی استان شامل ۶۹پست وحدود ۲۰۰ معاونت استانی و در مجموع بیش از ۳۰۰ پست مدیریتی ارشد استانی است که با توجه به جایگاه بسیار بالا و ارزشمند آمل در مازندران،از جنابعالی انتظار می رود با درایت و قاطعیت از مطالبات حقه ی مردم آمل و ضرورت عدالت در توزیع فرصت ها و مناصب مدیریت اجرایی کلان و ارشد استانی صیانت وبرای تخصیص سهم شایسته و بایسته به مدیران توانمند و شایسته آملی در مدیریت کلان و ارشد حوزه ستادی استانداری و دستگاههای اجرایی مازندران اقدام نمایید.

لطف الله آجدانی – مدرس دانشگاه و روزنامه نگار

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0